737 Shares 2115 views

czerwone mrówki

Czerwone mrówki mają zdolność do rozróżniania kształtu przedmiotu, niezależnie od wielkości i koloru, jak również do określenia koloru. Owady mają słaby wzrok, ale bardzo rozwinięty zmysł dotyku i węchu. Narządy węchowe znajdują się na antenach. Te macki czerwony mrówka dotyka obiekty na swojej drodze. Rozwój tej zmysłowej narządu pozwala owady łatwo zdefiniować „nas” i „ich”. oni również znaleźć drogę do mrowiska ślady zapachu.

Struktura mrówka

Owady te posiadają funkcję, dzięki której można je odróżnić od innych błonkówek. Wszystkie mrówki cienką łodygę, składający się z dwóch lub jednego segmentu i umieszczoną między brzucha i klatki piersiowej. W drugiej części brzucha błonkoskrzydłych jest przymocowany bezpośrednio do klatki piersiowej. Osoby pracujące nie mają skrzydeł, mężczyźni zawsze ze skrzydłami i kobiety pojawiają się one tylko na początku rozwoju. Później, gdy są one „królowe”, wyrzucili je.

Tylko czerwone mrówki mają metapleural dławik. Można przypuszczać, że ich zawartość jest stosowane w dezynfekcji gniazd.

Mózg i masy ciała odpowiada w przybliżeniu w tych samych proporcjach jak w przypadku psa – 1: 200 lub 1: 300. Organy grzyb pełniących podobne funkcje kory mózgowej u zwierząt, u niektórych osób zajmują połowę całej objętości mózgu. Tłumaczy to fakt, że zdolność do uczenia się owadów nie są gorsze od tych ptaków.

U nasady szczęk rozmieszczonych gruczołów wytwarzających feromon alarmu. Jeśli przeszkadzać grupę mrówki na szczycie mrowiska, można oglądać jak podniecenie będzie odbiegać od tego. Po pewnym czasie z różnych wejść pojawi się osoby, które są skonfigurowane dość agresywnie. Rozpocząć reakcję łańcuchową. Owad, który przeszkadzał, zajmuje pozycję obronną i zaczyna „strzelać” feromony alarmowe z gruczołów. Ciecz składa się z kwasu mrówkowego i indekana (węgiel). Za pomocą kwasu mrówkowego czerwonych mrówek zabić ofiarą i chronione. Jednocześnie wykonuje funkcję feromonu, wpływając na inne osoby. Indekan działa jako drażniące, powoduje inne mrówki agresję.

Przerwanie przeszkadzać owady, a następnie po pewnym czasie osiąść. Jednakże, jeśli powietrze jest zbyt wysokie stężenie feromonów, czerwone mrówki zaczynają zachowywać się inaczej. Na przykład, w Ameryce Północnej pracujących jednostek „żniwiarze” na wyższym poziomie feromonu na początku powietrza kopać. „Wędrujący mrówki” opuszczają gniazdo, przeniesienie do innej lokalizacji.

Jako bodźcem bezwarunkowym dla owadów i zapach wystaje samic. Jeśli, na przykład, przemyć eterem lub alkoholu w celu uwolnienia łydki kobiet i roztwór zanurzyć kawałek rdzenia rdzenia, to mężczyźni zaczynają dbać o nim jako o kobiety.

Mrówki należą do kategorii publicznych polimorficznych owadów. Zewnętrzny szkielet chityny reprezentowane.

głowy ryb mogą być okrągłe, stożkowe, kwadratowy, piramidalne w kształcie serca, płasko-wypukły kształt. Niezależnie od kształtu tej części łydki, jest zawsze obecny w antenami maczugowaty pary. Znajdują się one w otworach między oczy. Na czele mrówek obecne korony, czoło, można czasem zobaczyć i policzki. Niektóre osoby mają trzy proste oczy i parę złożonych oczu. Wiele mrówki całkowicie brakuje wizji.

Gębowe owadów ogryzaniem. Niektóre mrówki mają tak zwane worki podrotovye. Podczas czyszczenia gniazdo oni stos do kurzu. Owady szeroką górną i dolną wargę i dwóch par szczęk (szczęki).

Za głowa powinna piersi. Składa się z trzech segmentów. W przypadku raka piersi przymocowane trzy pary występów, z których każdy obecny jest pyatichlenikovaya stopy.