875 Shares 2708 views

Program szkolenia dla dzieci. Early Childhood Education Program

Okres szkolenia i edukacji dzieci w wieku przedszkolnym – jest fundamentem, z którego osobowość dziecka zaczyna tworzyć podstawę dla budowy przyszłego sukcesu. Program szkolenia dla dzieci w wieku przedszkolnym powinny obejmować trzy obszary: rozwój edukacji umysłowej, moralnej i fizycznej.

Rozwój psychiczny przedszkolu

Zależy od stopnia:

 • posiadanie ołówka i szczotka;
 • umiejętność czytania i pisania;
 • zdolność do podejmowania krótki opowieść i pamiętając małe wiersze;
 • Znajomość liczby (do przodu i do tyłu), zdolność do przeprowadzenia proste operacje arytmetyczne;
 • Znajomość podstawowe figury geometryczne;
 • umiejętność powiedzieć czasu;
 • posiadanie początkowych wyobrażeń o świecie.

edukacja moralna

W jaki sposób dziecko jest w stanie zachowywać się w grupie rówieśników i dorosłych, ile jest gotów się uczyć, to zależy w dużej mierze na jego przyszłym życiu szkolnym. Dlatego program wychowania przedszkolnego powinny być wykonane w taki sposób, aby nie zapominać o tym aspekcie.

Trening fizyczny

W słowach dr Komarovsky „Szczęśliwe dziecko – to przede wszystkim zdrowe dziecko. I dopiero wtedy – kto wie, jak czytać i grać na skrzypcach ". Dlatego też programy edukacyjne dla dzieci są nie do pomyślenia bez elementów kultury fizycznej.

Edukacja dzieci 2-3 lat

Ten wiek charakteryzuje się intensywnym zażyłości ze światem dziecka, kolorów i kształtów obiektów, ich wielkość i konsystencję. Dzieciak jest w stanie jasno wyrazić emocje, reagować na ich sukcesów i porażek, do komunikowania się z innymi dziećmi i dorosłymi. W okresie tym wieku nie jest konieczne, aby być gorliwymi w nauczaniu liter i cyfr dla dzieci, jak to wszystko jest dla niego niezrozumiałe znaki, które nie powodują żadnego zainteresowania. Również skuteczność nauki języków obcych będzie znacznie wyższa niż w późniejszym wieku.

Program szkoleniowy dla dzieci powinny być kierowane do poznania świata zewnętrznego poprzez zmysły: wzrok, słuch, węch i dotyk. Naukowcy udowodnili, że sukces w rozwoju umiejętności czytania jest bezpośrednio uzależniona od zdolności do postrzegania świata. Program edukacji przedszkolnej dla dzieci w wieku 2 i 3 lat, w zależności od rozwoju umiejętności motorycznych. Fakt, że palce dziecka zawierają dużą liczbę receptorów, które wysyłają impulsy do obszarów mózgu, które są jednocześnie odpowiedzialne za koordynację ruchów palców i rozwoju mowy. Dla tych celów idealnymi gimnastyka palców, tasowanie małych przedmiotów (bezpieczny, oczywiście), grając z kostki i kulki o różnych rozmiarach, klasa z kawałkiem tkaniny o różnych fakturach, gra w „porządku”, „czterdzieści wrony”, formowane z gliny i tak na.

Należy zwrócić należytą uwagę na ćwiczenia fizyczne, a następnie rymowanek i wierszyków. Generalnie, aktywność każdego dzieciaka w tym wieku powinno odbywać się w formie gry – jest to najbardziej skuteczna technika dla jego wiedzy o świecie i uczenia się na tym etapie rozwoju.

Edukacja dzieci 4-5 lat

Ten wiek jest idealnie, aby delikatnie zacząć uczyć liter i cyfr dla dzieci. Teraz dziecko jest w stanie analizować właściwości obiektów, szczególnie ich dotyczą, jest bardziej spokojny, wytrwały i lepiej zorganizowane. Jeśli dziecko przez 10-15 minut można entuzjastycznie grać w gry edukacyjne – śmiało! Wiek 4-5 lat i jest idealnym miejscem, aby dać swojemu dziecku pewien krąg lub sekcję sportową. Przez ten czas fizyczny rozwój aparatu ruchowego dziecka pozwala mu nauczyć się podstaw pływania, tańca, sztuk walki i tak dalej.

Jeśli zauważysz skłonność dziecka do językoznawstwa, nauka o języku obcym lub odwiedzając grupa teatralna będzie doskonałym rozwiązaniem dla rozwoju tych umiejętności. Pień dzieci są idealne do modelowania, sztuk plastycznych, wokalnych. Jednakże, jeśli dziecko nie jest w stanie skupić się, świadomie wykonywać zadania rozwojowe, niecierpliwy i reaguje gwałtownie do własnych niepowodzeń, należy poczekać trochę czytania i odwiedzić kluby.

Dowiedz się skoncentrować dziecku pomoże wspólną produkcję rękodzieła. Zacząć od prostych informacji, że wynik był bardziej stopniowo komplikuje zadanie. Podczas pracy ważne jest, aby pokazać dziecku, że każde niepowodzenie może zostać skorygowany. W tym procesie można łatwo dopasować naukę alfabetu, cyfry i zwierząt. Przy odrobinie wyobraźni, można od razu zabić kilka pieczeni na jednym ogniu. Dla rozwoju umiejętności motorycznych właściwego korzystania ćwiczenia, takie jak przepuszczanie rączkę przez labirynt, udar i kolorowania zdjęć, tkactwa, rzeźby i wiele innych.

Edukacja dzieci 6-7 lat

Nowoczesne fizjologów, psychologów, pedagogów i logopedów zgadzają się, że okres ten jest najbardziej korzystny dla rozwoju uwagi, percepcji, pamięci i myślenia dziecka. Fizjologicznie, dziecko jest gotowe do tworzenia szkoleń i ma chęć do nauki. Dlatego dziecko sześciu czasami w stanie doprowadzić ich rodziców do szału z wielu „dlaczego”. Wzruszyć się jego ciekawy potomstwo lub ograniczone odpowiedzi powierzchowne – to jest jak pozbawiając drzewo życiodajną wilgocią. Więc uzbroić się w cierpliwość i uzyskanie pełnej informacji, aby zaspokoić ciekawość dziecka. W tym wieku, że nadszedł czas, aby nauczyć konto dziecka, pisania i umiejętność opowiedzenia czasu przez zegar, aby wyjaśnić mu podstawy geografii i astronomii. Program szkoleniowy dla dzieci 6 lat dostarcza już do przejścia do zorganizowanej formy zatrudnienia.

Odpowiednie działania rodziców

W ten sposób program wychowania przedszkolnego każde dziecko powinno zawierać gry, ćwiczenia do rozwijania percepcji zmysłowej (rozwój narządów zmysłów), mowę, aktywność umysłową, umiejętności fizyczne, przybranego ciekawość, jak również ustanowienia wspólnych podstawową wiedzę o świecie. Skutecznie rozwiązać problem pomagając wszystkie rodzaje edukacji przedszkolnej. Przedszkola, grupy przedszkolne i wyspecjalizowane szkoły nie jest używany tylko w skutecznych programów i unikalnych technik, aby przygotować dzieci do szkoły, ale również mają w swoim arsenale dodatkowych kursów, takich jak programy nauczania języka angielskiego.

Niewątpliwie nauka dziecka w grupie ma szereg zalet w porównaniu z indywidualnych lekcji: tutaj przynieść umiejętności prawidłowego współdziałania z rówieśnikami, produkowane dyscypliny, pojęcie odpowiedzialności, zdolności do rozwiązywania trudnych sytuacji. Interaktywne tutoriale, jak również praca psychologów, bez wątpienia pomogą dziecku w przyszłości łatwiej jest przystosować się do nowego środowiska szkolnego i szybko przejść do pozycji „I – uczeń”

Oczywiście, każde dziecko jest inne i osiągnięcia pożądanych rezultatów bez pomocy, jak jest to możliwe. Jeśli stwierdzasz, że samodzielna nauka nie będzie gorzej niż z dzieckiem programu edukacyjnego dla dzieci w edukacji przedszkolnej, po prostu pamiętać, charakterystykę Wiek dziecka psychologicznej i trzymać się pewnych zasad.

Porady dla rodziców

 • Szkolenie jest prowadzone w formie zabawy, i wykorzystać każdą okazję do zrobienia: czytać dziecku, komunikować się, wymyślać gry razem, wychodzą na spacer obiekty o tym samym kolorze, pokazać mu ciekawe zjawisko naturalne, wspierać ciekawość dzieci, nauczyć go do pracy na czas.
 • Pamiętaj, aby zapewnić ich dziecko towarzyskich z rówieśnikami. To musi być systematyczne spółdzielcze gry na placu zabaw, w parku, zwolnienie z dzieci konkursy, wyścigi przekaźnikowe. Wszystko to będzie ich pierwsze doświadczenie z zachowania dziecka w zespole.
 • Przenieś się na dziecko uczy się czytać warto tylko wtedy, gdy jego wystąpień dostatecznie rozwinięte. Uruchom ponownie z form gier, stopniowo przechodząc do bardziej skomplikowana. Pamiętaj, że w tym przypadku ważne jest nie tyle czas jak częstotliwość i sekwencji lekcji. czytać literaturę musi spełniać pewien wiek i indywidualne cechy dziecka – przeczytaj, co on jest zainteresowany, aby wiedzieć. Jeśli mowy dziecka zawiera wiele błędów sylabiczną strukturę słów lub ich zatwierdzenia, ma oczywiste wady wymowy, inicjał Twoim zadaniem jest, aby odwołać się do logopedy.
 • W żadnym wypadku nie może być ostro przenieść dziecko do trybu szkoły: aby pozbawić go cichych godzin, aby umówić się z notebooków, telefonów domowych i zmian. Wszystko to zapewnić programy szkoleniowe dla studentów w edukacji dzieci w wieku przedszkolnym jest nie tylko niepotrzebna, ale również może powodować pewne szkody – będąc siłą zaangażowany w wieku dorosłym, dziecko może stracić chęć i zainteresowanie życiem szkolnym.