388 Shares 9444 views

Młode matki: ile powinno być zdobywanie waga noworodków

narodziny dziecka, szczególnie w pierwszym, najważniejszym i szczęśliwym wydarzeniem dla młodej rodziny. Młodzi rodzice są zadowoleni, podekscytowany i zaskoczony tysiące pytań, w jaki sposób należy prawidłowo rozwijać swoje dziecko. Bardzo często są zainteresowani we wszystkich matek i ojców , ile powinien zyskać noworodków wagi.

W oczekiwaniu na dziecko

Jeszcze przed narodzinami okruchów młode matki myśleć o problemach wagi, jak dziecko, jak i jego własne. Aby odpowiedzieć na pytanie „ile przybiera na wadze w ciąży” nie zawsze jest oczywista, gdyż istnieje wiele niuansów. Po pierwsze, rola odgrywana przez pierwotnego ciężaru kobiety, zanim nauczyła dobrą nowinę, że wkrótce zostanie matką. Po drugie, waga dziecka, ponieważ niektórzy prawdziwi bohaterowie rodzą się z wagą czterech kilogramów, a ktoś rodzi bardzo drobnymi okruchami dwóch i pół. Po trzecie, nie mogą być dyskontowane ciąży mnogiej, w której, oczywiście, zdobyć zaufanie będzie większa. Jednak istnieją pewne standardy. Przeciętnie kobieta o normalnej wadze powinny być dodane w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy nie więcej niż 12-16 kg. Jeśli nadwaga – nie więcej niż 11. Z przyrostu masy otyłość nie powinna przekraczać 6 kg. Ale gdy początkowa waga, z drugiej strony, niewystarczające, wówczas zysk w czasie ciąży może być tak 18 kg. Są to wartości średnie, oczywiście, każda przyszła mama powinna koncentrować się na ich kondycji i stanu zdrowia. Te same dane średnie istnieć o ile dziecko dodaje wagi, ale trzeba wiedzieć, aby mieć przynajmniej pewne wskazówki. Jednakże, jest to specjalista, pediatra, należy orientować w normach jest dziecko.

Jak powinna zyskać waga noworodków

Za pierwszym razem, kiedy dziecko jest po prostu urodził, jego masa ciała zmniejsza się nieznacznie. Wynika to z faktu, że okruchy doświadczył jakiegoś stresu, a teraz musi się dostosować. Nie martw się, jak to będzie trwało przez kilka dni, aw przyszłości możemy spodziewać się pozytywnego trendu. Pierwszy tydzień w wadze oceny dziecka jest niezbędna: 150 gramów – to ile powinien zostać dodany do wagi dzieci w tym czasie. Następnie waga dziecka jest szacowana w miesiącach. Jeśli młoda mama chce osobiście monitorować rozwój dziecka, może ona kupić specjalny dom dla najmniejszych skalach. Wiedząc, ile powinno być zdobywanie waga noworodków, może niezależnie kontrolować wzrost. Ale warto pamiętać, że bilans zawsze musi stać w tym samym miejscu i zważyć dziecko w potrzebie w tym samym czasie. Dzięki czemu można uzyskać najdokładniejsze dane.

W pierwszym miesiącu dziecko należy dodać około 600 gramów. W drugim i trzecim – 800 gramów. A następnie co miesiąc dodać 50 gramów mniej niż poprzedni. Ta formuła jest nazwą rodzajową mało, ale nadal polegać na nim, jak to możliwe. Należy również wziąć pod uwagę czas, że waga dziecka może być jednolicie wzrosły. Na przykład, jeśli w jednym miesiącu zdobył 300 g zamiast 600, a następnie kolejny wzrost może być większy niż 1100. najważniejszą rzecz – obserwować dziecko. Noworodek musi być karmione, szczęśliwy i dobrze utrzymane. A w każdym razie jest to niemożliwe, aby zaniedbać comiesięczne wyjazdy do kliniki na badania. Odpowiedzialna mama zawsze skonsultować się z ekspertami na temat rozwoju dziecka.