134 Shares 8578 views

Jak zrobić maseczki do włosów z jaj

Jaja kurczaka zawsze były produktem uniwersalnym, szeroko stosowanym nie tylko w gotowaniu, ale także w kosmetykach. Są one używane do przygotowania masek do włosów, ponieważ zawierają wiele takich składników odżywczych, jak lecytyna i duża gamma aminokwasów. Substancje te chronią włosy przed różnymi uszkodzeniami i zapobiegają tworzeniu się łupieżu. Stały się najszerzej stosowane maski do włosów z jaj z uwagi na wiele korzystnych efektów. Dają włosom jedwabistą i świecą, nawilżają suche i martwe włosy lub odwrotnie, łagodzą ich nadmierną smarowność.

Aby przygotować maseczki do włosów z jaj, istnieje wiele różnych receptur z różnorodnymi składnikami. Jest bardzo popularna i bardzo przydatna procedura – zamiast zwykłego szamponu co najmniej raz w miesiącu, aby użyć jajka. Aby to zrobić, musisz wziąć jedno jajko z kurczaka, wymieszaj je i wymieszaj z dwiema łyżkami czystej wody. Powstałą mieszaninę należy dokładnie pocierać do korzeni włosów, rozprowadzając równocześnie wzdłuż całej długości ich końcówek. Maskę tę należy przechowywać tylko kilka minut, a następnie zmyć ciepłą wodą. W tym przypadku konieczne jest, aby woda nie była bardzo ciepła, ponieważ białko może skrzepnąć. Po całej procedurze trzeba spłukać głowę słabym wodnym roztworem octu lub soku z cytryny. W tej samej procedurze stosuje się maskę białego jajka.

Aby pozbyć się łupieżu, potrzebujesz maski na olej do łopianu do włosów z dodatkiem żółtka jaja. Do jego przygotowania wziąć dwie żółtka, sok z cytryny i pięć kropli oleju z łopianu, wszystko to jest dobre połączenie. Powstałą mieszaninę należy dokładnie przetrzeć do korzeni włosów. Maskę tę należy trzymać na głowie przez około 30 minut, następnie należy ją zmyć ciepłą wodą.

Istnieje wiele innych przepisów, takich jak przygotowanie masek do włosów z jaj. Jedna z nich to maska z koniakiem. Powinieneś wziąć dwie łyżki koniaku i oleju roślinnego, dodać dwa żółtka do nich. Powstałą mieszaninę nakłada się na włosy i dokładnie przetłacza się do korzeni. Następnie na głowie trzeba umieścić ciepłą czapkę na górze i przytrzymać ją przez około 50 minut. Głowa po takiej masce powinna być myta ciepłą wodą i szamponem. Okresowo, aby utrzymać dobry stan włosów, zaleca się stosowanie żółtek zamiast zwykłego szamponu, które doskonale spienią się i bardzo dobrze oczyszcza włosy.

Następnym przepisem na konwencjonalną maskę do włosów z jaj jest stosowanie gliceryny. Musisz wziąć jedną łyżeczkę gliceryny, dwie łyżki oleju rycynowego, jedną łyżeczkę 9% octu i jedno jajko z kurczaka. Wszystkie składniki muszą być starannie zmieszane, aż zostanie uzyskana jednolita masa. Po pierwsze, uzyskana masa pocierać do korzeni włosów, a następnie rozprowadzić całą długość na bardzo końcówki. Włosy po obróbce owinąć i utrzymywać ciepło przez 30-40 minut. Taką maskę myje się ciepłą wodą z dodatkiem szamponu.

Maska jajka z miodem działa bardzo dobrze na zdrowie włosów. Do jego przygotowania potrzebujesz dwóch jaj, jednej łyżki miodu i dwóch łyżek oliwy z oliwek lub oleju rycynowego. Konieczne jest mieszanie masła z jajkami, następnie dodać miód i zmielić aż do otrzymania jednorodnej masy. Mieszanina jest nanoszona w tej samej kolejności: najpierw pocierana do korzeni, a następnie rozłożona na całej długości. Podobnie trzeba owijać włosy przez pół godziny, a następnie zmyć ciepłą wodą i szamponem. Aby uzyskać dobry efekt, zaleca się stosowanie tej maski raz w tygodniu. Dobrze jedząc włosy to również maski jajeczne z dodatkiem jogurtu i majonezu o niskiej zawartości tłuszczu. Przepis na ich przygotowanie jest dość prosty: wszystkie składniki są mieszane w równych częściach i uziemione do jednorodnej masy. Maskę tę można przechowywać na głowie przez około godzinę, a następnie spłukać wodą i szamponem.