716 Shares 3834 views

słupy oświetleniowe. Montaż zewnętrznych słupów oświetlenia

Aby bezpiecznie poruszać się w ciemności słupów oświetleniowych stosowanych w oprawach oświetleniowych. Urządzenia te są umieszczone na ulicach, drogach, placach, dworcach transportu publicznego, zakładów przemysłowych, dróg i innych miejscach.

Wsparcie oświetlenie ulic i ich cechy

Przed zainstalowaniem filary rozwoju projektu szczególnie potrzebne ze względu na następujące czynniki:

 • topografia;
 • Wymagany poziom światła;
 • pobór mocy;
 • System kontroli i ochrony;
 • liczba opraw oświetleniowych;
 • Sposób montażu elementów łożyska oraz osprzętu elektrycznego;
 • możliwość podłączenia do sieci elektrycznej.

słupy oświetleniowe muszą spełniać rygorystyczne wymagania. To musi być zgodne z ustalonymi normami. Jako nośniki stosuje się kolumny (wzmocnionego betonu, metali, kompozyty) i masztu.

Żelbetowa konstrukcja składa się z prętów zbrojeniowych, które doświadcza załadunek na rozciąganie. Roboty betonowe w kompresji. Produkty stracić na wiele sposobów wszystkich innych typów, ale cena mają najniższy.

Prop światła blachy wykonanej ze stali o wysokiej wytrzymałości lub z aluminium. Jest to o wiele łatwiejsze do betonu, jest to wygodne w instalacji i ma dobry wygląd estetyczny. Podpory są wewnątrz wydrążone i mają otwór u góry, w którym uchwyty są wprowadzone na wsporniku. Ochrona antykorozyjna jest powłoką cynku. Drobne struktury mogą być żeliwa.

Łożyska kompozytowe są wykonane z różnych materiałów polimerowych. Żywotność nie są niższe niż w przypadku metalu, a nawet 50 lat. Mają wystarczającą wytrzymałość, a w razie wypadku są zniszczone i absorbują siłę uderzenia, powodując zwiększenie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wadami są palność materiału i wysokie koszty.

Maszt używany do oświetlania dużych powierzchni. Ich wysokość dobiera się w zależności od celu budowy. Są one wykonane w postaci rury, aspektach kształtu lub metalowej kratownicy. Jeśli maszt zamontowany stacjonarnych urządzeń, jest ona wyposażona w specjalne windy lub schodów. Komórka korona może spaść z wyciągarką. To sprawia, że łatwiej jest naprawić.

Powołanie słupów oświetlenia

Przez mianowanie zewnętrzne słupy oświetleniowe są podzielone na następujące typy.

 1. słupy uliczne na oświetlenie chodników dla pieszych. Projektujemy je uniwersalnym.
 2. Dekoracyjne wzory z wielu różnych kształtach i kolorach. Są oni wybierani na każdym miejscu instalacji.
 3. Wsparcie Park sprawia, że dość wysokie, więc dobrze, że są one objęte ziemię i nie podrażnia oczu.
 4. filary bagażnik posiada wysoką wytrzymałość i dużą pojemność elektryczną.
 5. Wsparcie special dla poszczególnych obiektów, takich jak placów i boisk sportowych.

Montaż słupów oświetleniowych

Podpory są pryamostoechnymi i kołnierz. Są karmione podziemny kabel zasilający, czyniąc system sterowania oświetleniem, zamontowane i podłączone oświetlenie i uziemienie.

Metody instalowania bieguny pryamostoechnyh

wspiera kolejność instalacji jest następująca.

 1. Dobrze jest wiercony na głębokość nie mniejszą niż 1,2 m szerokości z marginesem, że możliwe do wypełnienia betonem. Do niego kopie rów do układania kabla zasilającego.
 2. W dobrze zainstalowanych słupów oświetleniowych. filar metalowa dodatkowo wzmocniona. W tym celu, ściany otworu wiertniczego napędzana jest armatura i jest przyspawany do nośnika, ustalając go w środku i w pionie. Przed betonowaniem pierwszy położyć kable. Wydrążony wsparcie wszedł do środka.
 3. Dziura wypełniona masą betonową i dokładnie zagęścić za pomocą wibratora budynku, aby nie pozostawić pustek.
 4. Po utwardzeniu, podstawa lampy zamontowane i połączyć je kablem.

Montaż łożysk kołnierzowych

Umieścić wspornik wybrany zgodnie z przepisami instalacyjnymi. W tych studni wykopanych na głębokość 100 cm, po czym jest on ustawiony element okucia i osadzone w betonie. Po ustawieniu osadzony podstawy nośnej. Jest on ustawiony pionowo i przykręcone za pomocą śrub do elementu okucia. Zdemontować podporę kołnierza jest również prosta. Wystarczy odkręcić i zdjąć zatrzaski. Wsporniki mogą być zastąpione nowymi, a blok fundamentem pozostaje na swoim miejscu.

Konstrukcja może być przechylony do różnych powodów. Dzieje się tak najczęściej w sezonowej skurczu gleby. Następnie montażu łożyska kołnierz osłabienia ustawić kąt instalacyjnego, a następnie dokręcić śruby. Kąt nachylenia zmienia się ze względu na obecność jednostek specjalnych kompensacyjnych.

Nośnik może być zamocowana do kołnierza za pomocą kołków. Na każdym gwintowanym pręcie, włożona w kołnierz i wątku otworów, gwintowane nakrętki. Ze względu na ich wsporników jest regulowany kąt nachylenia. Zamocowania wzrasta, gdy użycie dodatkowych podkładek pralko-hodowcę i nakrętek.

Maszt wysokościowo mają konstrukcję teleskopową i montowane na miejscu z poszczególnych części. Grubość metalu i średnicy ma zmienną wysokość, aby nadać im wysoką odporność. Podstawa i fundament wykonane są potężne. Sposób mocujący jest nakładany za pomocą kołnierza lub innych elementów montażowych. Konserwacja jest wykonywana przez podnośniki.

słupy oświetleniowe. cena

Najbardziej ekonomiczne są konkretne obsługuje w cenie 5-7 tys. RUB. Tańsze mogą być dokonywane tylko od słupów drewnianych (2,5-4,7 tys. Rub.), Ale nie tam, gdzie są stosowane.

słupy metalowe cena zależy od wysokości i obecność powłok ochronnych. Znajduje się on w ciągu 6-26 tys. RUB. Struktury kompozytowe są droższe – od 19 do 29 tysięcy rubli ..

wniosek

Reliance Oświetlenie jest złożonym urządzeniem, które spełnia rygorystyczne wymagania. Jeśli wcześniejsze ludzie zadowolony, tak aby nie były one w ciemności, ale teraz zaczęli zwracać uwagę na wygląd, cechy lamp, bezpieczeństwo, łatwość montażu i eksploatacji. Ponadto, oświetlenie ulic stał wielofunkcyjny. Głównym celem jest bezpieczeństwo ruchu i właściwa orientacja w mieście. Ponadto konieczne jest stworzenie komfort wizualny, do architektury, parków i innych obiektów, w nowy sposób z głównym postrzeganego światła i oświetlenia.