503 Shares 1849 views

Jak przewyższają drzwi lodówki przez siebie? wskazówki mistrzowskie

Lodówka – absolutnie zwyczajne urządzenie gospodarstwa domowego dla każdego nowoczesnego domu. Czasami jednak jest to dość trudne, aby wybrać model, który będzie dobrze pasować do otoczenia kuchni. Wynika to z konstrukcji lodówki. Najczęściej drzwi „Indesit” lodówki, LG, Samsung i wiele innych marek są otwarte od lewej do prawej. To nie zawsze jest wygodne. Jeżeli umieszczenie mebli w kuchni wymaga inny układ, może powstać pytanie o sposób przewyższają drzwi lodówki.

Oczywiście, najprostszym sposobem, aby zadzwonić do pana z centrum serwisowym. Za odpowiednim wynagrodzeniem jest łatwy do rozwiązania problemu. Ale jeśli chcesz zaoszczędzić trochę pieniędzy, to przeczytaj ten artykuł, można łatwo zrobić.

Dlaczego to zrobić

Jak pokazuje praktyka, położenie drzwi prawej lodówce nie zawsze jest wystarczająco wygodne. Wyjściem stali Reversible drzwi lodówki, która opracowała i skutecznie wykorzystywane w wielu modelach.

Powody, które muszą wykonać taką operację, może być kilka:

 • przebudowę kuchni, gdzie pozycja prawy prostu niewygodne;
 • pragnienie przyjmującego mańkut, aby ich życie bardziej komfortowe;
 • słaby chwyt lodówka drzwi do ciała z powodu ugięcia wierzchowce.

Najczęściej ponowna część drzwi z serwisu gwarancyjnego. Ale, po pierwsze, – gwarancja zmierza do końca. A po drugie, co często zdarza się, że podczas jego pracy przeważają Ci drzwi do żądanej pozycji, a następnie zdecydował się na powrót wszystko z powrotem. Co robić? To bardzo proste. Nawet powierzchowna znajomość sposobu przewyższają drzwi lodówki, pozwalają wykonać całą pracę samodzielnie, bez pomocy specjalisty.

prace przygotowawcze

Zaczynajmy. Przed przewyższają drzwi lodówki, trzeba dowiedzieć się, czy możliwe jest w zasadzie. To bardzo proste. Uważnie jednostkową paszport. Jest związana mieć pewne informacje o nim.

Jeżeli paszport lub instrukcje operacyjne nie znajdziesz – to nie ma znaczenia. Dokładnie sprawdzać drzwi. Na stronie przeciwnej do zawiasów, pojawi się podobne otwory technologiczne. Jeśli nie – odwracalny drzwi lodówki nie jest dostępny dla tego modelu. Będą musiały szukać bardziej odpowiedniego miejsca w lodówce.

Przed zdejmując drzwi lodówki, konieczne jest, aby zwolnić ją z produktu, należy odłączyć zasilanie i dokładnie rozmrozić. Jeśli nie zostanie to zrobione, aby zapewnić ścisłe przyleganie drzwi nie będą działać. Warto też naciskać na urządzenie ze ściany i inne meble, wyciągnąć wszystkie szuflady i półki (zwłaszcza szklane), usunąć magnesy i inne ozdoby.

Niektórzy potencjalni eksperci sugerują, dla ułatwienia pracy umieścić lodówkę na podłodze. Zrobić to w każdym razie niemożliwe. Jest to szczególnie niebezpieczne, aby umieścić jednostkę płasko na tylnej ścianie. Dzięki temu, istnieje ryzyko uszkodzenia sprężarki i systemu chłodzenia jako całości.

instrumenty

Do pracy potrzebne będą:

 • standardowej i klucza nasadowego;
 • Phillips i szczelinowe wkrętaki ;
 • noża lub szpatułki do podważenia ozdobne czapki i inne przedmioty;
 • maskującej;
 • kawałek papieru, z pomocą gumy jest zaznaczone na lodówce.

Postęp pracy krok po kroku

Gdy wszystkie prace przygotowawcze zostało zakończone, oraz narzędzia gotowe, można przystąpić do pracy.

 1. Przede wszystkim bezpiecznie przymocować do drzwi za pomocą taśmy maskującej. Musimy to w porządku, że nie odkształca się podczas odkręcić jedną z lamp.
 2. Teraz, za pomocą noża lub szpatułki, usunąć wszystkie elementy dekoracyjne, zablokować dostęp do śrub.
 3. Za pomocą klucza lub wkrętaka (w zależności od rodzaju połączenia) delikatnie poluzowania zamocowania utrzymujących drzwi w położeniu pionowym.
 4. Zdejmowania taśmy zdejmowanie drzwi z zawiasów i lekko pochylić się o ścianę. Aby uniknąć przypadkowego uszkodzenia, można umieścić go na podłodze, po rozprzestrzeniania kawałek kartonu lub stary koc. Ten punkt jest szczególnie ważne dla tych, którzy zdecydowali się przestawić w inne miejsce lodówki przemysłowej. Szklane drzwi w takich modelach często bije.
 5. Uzbroić się w odpowiednie narzędzia, a z kolei usunąć pętlę, a następnie zainstalować je z prawej strony, stosując odpowiednie otwory technologiczne.
 6. Podczas instalacji należy uważać, że załącznik nie jest odwrócona. Fakt, że każda pętla ma pewną produkcją. Odwracanie górne i dolne mocowanie, istnieje ryzyko nie do osiągnięcia dobrego wyniku zbyt.
 7. Pereveste drzwi do nowego położenia i wymienić łączniki na miejsce. Przymocować klamkę, jeśli jest zdejmowana.
 8. Z pomocą kawałka papieru, sprawdź czy sąsiedniej gumy mocno. Do lodówki to jest bardzo ważne, jeśli nie ma wycieku, to nie będzie działać prawidłowo.
 9. Przeprowadzenie takiego testu jest bardzo proste. Konieczne jest, aby ścisnąć między drzwiami a korpusem kartce papieru i spróbuj go wyciągnąć. Jeśli nie jest to możliwe, czy arkusz przechodzi z trudem, to znaczy, że zrobił wszystko poprawnie. Jeśli papier wymknął się łatwo, klamkę.

Jeśli lodówce podwójną komorą

Jeśli lodówka ma dwa lub trzy aparaty mają trochę trudne. To może być trudne, aby zdemontować zawias środkowy.

W tym przypadku trzeba usunąć wszystkie drzwi po kolei, przechodząc od góry do dołu, i gromadzą się w przeciwnym kierunku.

 1. Naprawimy górne i dolne drzwiczki za pomocą taśmy maskującej.
 2. Usunięcia elementów zabezpieczających i wykręcić mocujący góry górnej drzwi.
 3. Wyjmowanie kasety górnej komory i ostrożnie podnieść drzwi kołek blokujący jest usuwany, a bok.
 4. Włóż wtyczkę do otworu.
 5. Teraz konieczne jest demontaż osprzętu pomocniczego. W tym samym czasie opieki musi być podjęta nie uszkodzić dolną pokrywę.
 6. Wyjąć dolne drzwi i ostrożnie wyjąć ją na bok.
 7. Przeważają dolne mocowanie w dobrym kierunku, wracamy drzwi na miejsce, a następnie zamocować za pomocą taśmy klejącej.
 8. Teraz ustawiamy średni wierzchowca i powiesić górne drzwiczki.
 9. Mamy przymocować go zamknąć i powrócić do miejsca górnego wspornika.
 10. We wszystkich wyzwolonych otwory włożyć zaślepki, przykręcić uchwyt i sprawdzić szczelność.
 11. Jeśli jest to konieczne – wyregulować.

Jak przewyższają drzwi z wyświetlaczem

Niektóre modele mają wbudowany moduł sterujący drzwi lodówki. Spójrzmy na sposób przewyższają drzwi lodówki w tym przypadku. Na ogół, kolejność pracy nie różni się od opisanego powyżej. Różnica może być tylko w tym, że między innymi trzeba rzucać się po drugiej stronie drutu i kabla. Jeśli martwisz się, że nie można wykonać pracę na własną rękę, to lepiej zwrócić się do specjalisty.

Ale można zrobić bez niego.

 1. Uzbrojony w odpowiednie narzędzia, zdjąć pokrywę górną.
 2. Zlokalizuj wiązkę przewodów, które „go” do drzwi i delikatnie je rozdzielić. Należy zapamiętać lub szkic, jak również to, co robisz.
 3. Zdejmij pokrywę górnej komorze i zdjąć pokrywę, pod którą ukryte przewody. Najczęściej jest na szczycie.
 4. Obracają pętli i perekin'te czop po przeciwnej stronie, po które zmieszczą się w odwrotnej kolejności.
 5. Ukryć przewody pod pokrywą.

Po przewyższają drzwi podłączyć przewody do wspólnego obwodu i zamknąć panel górny korpusu chłodziarki.

Kilka porad

 1. Jeśli lodówka jest jednoizbowy, nie zapomnij, aby zmienić położenie drzwi zamrażalnika.
 2. Jeśli przeniósł lodówkę w dowolnej pozycji, a następnie po naprawie nie włączyć go przez co najmniej 6-8 godziny.
 3. Aby lepiej dopasować blisko drzwi okucia, przechylić lodówka lekko do tyłu za pomocą nóżek poziomujących.
 4. Jeśli lodówka jest jeszcze na gwarancji, naprawa jest lepiej zaprosić specjalistę. Amatorskie interwencja może pozbawić cię bardziej poważne gwarancją.