606 Shares 5194 views

Stress testy CPU. badanie stabilności

W ciągu ostatnich kilku lat w świecie komputerów nie było podstawienie pojęć. stress test komputerowy, przeznaczony do wykrywania i eliminowania błędów oraz jest bardzo popularny wśród fanów wszystkich rodzajów gier. Zgłosił się do obliczenia FPS (klatek na sekundę) i jest używany jako argument wśród rówieśników o dostępności nowoczesnej grze „żelaza”. Celem niniejszego artykułu – do wyjaśnienia wszystkich właścicieli komputerów osobistych, które są rzeczywiście w świecie tak wiele programów do przeprowadzania testów warunków skrajnych, jak z nich korzystać, do identyfikacji i rozwiązywaniu problemów w systemie.


najlepsza oferta

Wiele zwrócić uwagę przy zakupie komputera możliwe jest kupić jako zespół, i zmontować go na części. I już gotowy komputer z jakiegoś powodu jest droższy niż PC zamontowanym w obecności nabywcy. Będą bardzo zaskoczony tym, że w podobnej konfiguracji i cena gamy gotowych rozwiązań w kolekcji będzie trochę bardziej wydajne. Fakt, że firma zajmuje się samodzielnego montażu komputerów osobistych, przywiązuje wielką wagę do wydajności i stabilności systemu. Bez względu na to w jaki sposób elementy są ze sobą kompatybilne, mają różne pojemności. Zadaniem kolektora jest znaleźć kompromis, przy minimalnych elementów w celu osiągnięcia maksymalnej wydajności. I, sądząc po licznych opinie właścicieli producenta komputera może osiągnąć te cele. Niektóre sklepy prowadzą również stress test komputerowy w zespole, ale większość klientów nie rozumie, dlaczego jest to konieczne, i odmówić zyskiem ofertę.

Wzrosnąć do niestabilności

Niech brzmi ostre, ale to sprzedawca w sklepie jest winowajcą nietrwałość komputerze osobistym. Brak profesjonalizmu i kompetencji jako konsultant i kolektora prowadzi do uszkodzenia drogich komponentów. Powodem jest to całkiem proste. Komputer w obecności użytkownika będzie na części zamienne. Nacisk wykonane na ceny towarów i dostępności zasobów. Częstotliwość wydajność, pobór prądu i jakości dostaw energii, opóźnienia w transmisji danych, systemu chłodzenia – to wszystko jest po prostu ignorowana przez sprzedającego. Ale wystarczy posiadać tylko jedno stress test procesora, na przykład, aby zobaczyć słabe ogniwo w systemie i wybrać elementy, aby wyeliminować je lub skupić się na tym, czy użytkownik chce, aby zaoszczędzić pieniądze na kupienie.

Zadanie stress testing

Trwałość każdego systemu jest określona przez przyłożenie obciążenia w którym składniki będą pracować na swoich maksymalnych możliwości. Jeśli istnieje jakiś rodzaj małżeństwa lub jednego ze składników systemu mniej wydajne niż inne, to natychmiast staje się jasne, na podstawie wyników badań. Należy wyjaśnić, że program jest „stress test” wykonuje bez podkręcania częstotliwości i podniesienie stresu na urządzeniach opony ponieważ obciążenie awaria dowolnego urządzenia będą klasyfikowane jako małżeństwa. W związku z powyższym, sprzedawca jest zobowiązany do wymiany urządzenia lub zwrotu pieniędzy bez żadnych problemów. Po tym wszystkim, logika systemu jest stale narażony na stres testu podczas gry, które wymagają systemów o wysokiej wydajności, które są w nie zaangażowane w urządzeniach rozproszenia sposób. Jest to obowiązkowe, aby przejść testy procesora, karty graficznej, pamięci, zasilacz i dysk twardy.

Serce PC

Odpowiedni dobór składników powinno się rozpocząć z procesorem. To pod jego cechy są dopasowane komponenty, a nie odwrotnie. Po wszystkie zadania są wykonywane w komputerze, tylko z jego udziałem, a każde niepowodzenie doprowadziłoby do całkowitego zatrzymania pracy. Dlatego stress test procesora jest najbardziej popularny nie tylko wśród użytkowników, ale również programistów. W ramach badania jest zestaw gotowych operacji matematycznych, które są przewidziane w tych odrębnych strumieniach, każdy rdzeń procesora. Kalkulacja ta zmusza procesor działa na pełnych obrotach, co prowadzi do tego, że zaczyna się nagrzewać. Praca w sytuacji awaryjnej, CPU może wydać niepoprawny wynik – to będzie wskaźnikiem niestabilności. Czasami zdarza się, że gdy urządzenie grzewcze nie jest na ogół zdolne do wydawania wynik, aktywując system ochrony, po prostu wyłącza się i użytkownik rozważa niebieskie okno „śmierć» Windows.

Pamięć o dostępie swobodnym

Test wydajności procesora jest często wykonywana w połączeniu z pamięci RAM. „Komunikacja” między sobą w tym samym tempie, procesor i pamięć jest przekazywana do siebie różnych objętościach informacyjnych. Wyniki obliczeń są umieszczone w różnych miejscach pamięci. Po wypełnieniu wszystkich komórek jest odczytywany, a dane są nadpisywane. Szybkość pisania i czytania informacji z pamięci procesora determinuje skuteczność tego ostatniego. Wszystko za sprawą istniejącego szablonu, który określa uśrednioną prędkość transferu danych między podobnymi żetonów. Zostały one zidentyfikowane w wyniku wielu godzin pracy przez deweloperów. Przy zakupie komputera trzeba dążyć do wydajności procesora i pamięci mecz prędkości. W przeciwnym razie synchronizacja pary doprowadzi do spadku wydajności całego systemu.

Argumentem dla graczy

stress test kart graficznych wśród graczy nie są mniej popularne niż CPU testowym. Po tym wszystkim zależy od szybkości karty i realizmu w grze. Jest to błędne i prowadzi do tego, że kupując najdroższe karty graficznej i słaby procesor, większość graczy nie są na tyle szczęście, aby cieszyć się ulubionymi grami. Tylko jeden test wydajności procesora w połączeniu z kartą graficzną wykazałaby najsłabsze ogniwo, a użytkownik będzie w stanie naprawić sytuację przed zakupem. Testy poddano kart wideo także podczas przyspieszania, który jest często zalecany przez producenta. Jakościowy układ chłodzenia i prawidłowe przyspieszenie może znacznie zwiększyć wydajność urządzenia. Z badań podkręcona karta graficzna trzeba być bardzo ostrożnym, gdyż znaczna przegrzanie prowadzi do pojawienia się „artefakty” – prostokątne obszary na ekranie w różnych rozmiarach i kolorach, które nie mogą być wyeliminowane w przyszłości.

Above all-star

Aby ustalić najsłabszy element w systemie nie jest konieczne przeprowadzenie kompleksowego badania, które są oferowane przez wielu producentów oprogramowania. Przewidzieć wspólne stress test procesora, pamięci RAM, karta graficzna i dysk twardy może być patrząc na szybkość magistrali komunikacyjnej danych. Wydajność dysku twardego – najsłabsze ogniwo. Jednak ten test wskazuje na ogólną stabilność. W większości przypadków do testowania wydajności dysku twardego nie jest krytyczny, program po prostu nie bierze pod uwagę prędkość napędu. Ale jeśli dysk ma bad sektorów, to na pewno zwraca uwagę użytkownika.

Jakość zasilania

Żaden program testowy procesor nie może wykonywać prawidłowo, jeśli system jest zainstalowany zostanie słabe lub niskiej jakości zasilania. Najwięcej komponentów zużywających w komputerze jest karta graficzna i procesor, więc obliczenie mocy zasilania całego systemu powinny być obliczone nie na wartościach nominalnych, a na teoretycznym maksymalnym obciążeniu. W większości przypadków pozytywnie przeszedł stress test dla karty graficznej jest wskazanie, że zasilacz jest zainstalowany wysokiej jakości, a każde zadanie w przyszłości sprostać. Sądząc po licznych opiniach byłych właścicieli tanich zasilaczy do przeprowadzenia testów urządzenie stres w obecności układu zasilania nieznanych chińskich producentów nie jest zalecane.

szybkie testy

Głównym kryterium odmowy testowania systemu jest czas. Po tym wszystkim, czasami stres test sprawdza system więcej niż jedna godzina. Zawsze chcemy, aby uzyskać pożądany rezultat jak najszybciej. Dzięki oprogramowaniu IntelBurn testu jest całkiem możliwe. Początkowo program przeprowadza testy procesorów Intel Core. Dopiero niedawno, dodano wsparcie dla procesorów AMD konkurenta. Celem jest znalezienie IntelBurn niestabilność test procesorów podczas przyspieszania. Niestabilność w teście jest pokazany bardzo szybko w postaci procesu samo-stop, aby wyświetlić komunikat o błędzie lub okno BSOD z h124 kodowych. Wyniki w rzeczywistości tylko dwa – albo podczas przyspieszania system będzie działać stabilnie, czy nie. Żadne dodatkowe funkcje nie są dostępne.

Zintegrowane podejście do bandą „procesor – pamięć”

S & M szybkie zastosowanie również możliwość przetestowania stabilności procesorów. Na rynku znajduje się procesor aplikacji do testowania wydajności i pamięć po podniesieniu częstotliwości nominalnej. Sprawia mi to przyjemność wszystkich fanów AMD, ponieważ obsługuje procesory Test FX. Dodatkowo, każdy użytkownik będzie jak funkcjonalność. Oprócz wszelkiego rodzaju filtrów, które mogą ograniczać próbę przez jej wąskiej specjalizacji, użytkownik zostanie przedstawiony raport informacyjny na temat testów warunków skrajnych. Deweloper zaleca przetestowanie wszystkich środowisku DOS, zapewniając, że ten zbiór informacji będzie bardziej dokładne. Aby to zrobić, program instalacyjny zawiera zestaw narzędzi do zapisu na dyskietce i działa w 16-bitowym środowisku, które będą Stress Test procesora i pamięci jest Windows zasobów.

Test reklama nie robi

Znany każdemu oprogramowaniu odtwarzacza o nazwie AIDA64 jest reklamowana na prawie każdej stronie komputera w trybie offline. A jeśli do treści prędkości i informacje dla użytkowników zgłosić pytania zadane poprzez jej obiektywności danych istnieje wiele z nich. Wraz z wydaniem nowych procesorów, deweloperzy nie mają czasu, aby zaktualizować bazę danych i kryteria testowania stabilności systemu. Istnieją sytuacje, gdy testy i5, w porównaniu z wykonywaniem tych systemach Wynik wskazuje mniej niż procesorów jednożyłowych. AIDA64 jest dobrze działa jako program informacyjny. To pozwala zobaczyć model lub temperatury urządzenia, aktualizować sterowniki i podobne rzeczy. Ale jej zaufać testową stres drogiego sprzętu, sądząc po licznych opiniach użytkowników, to nie jest konieczne.

Ulubiony testu wszyscy gracze

Najlepsze zastosowanie do złożonych Badanie stabilności układu i wykonania uważa się za OCCT. Jest ona wyjątkowa nie tylko w teście CPU, program jest w stanie indywidualnie pracować z RAM i karty graficznej. Realizacja tego podejścia pozwala użytkownikowi uzyskać dokładniejsze informacje w raporcie. Uwagi na temat tej aplikacji bardzo. Zarówno pozytywne jak i negatywne. Wszystkie pozytywne sprowadzają się do użyteczności, dostrajanie i szczegółowe raporty w języku rosyjskim. Dlaczego testują tylko opinie karty graficznej! Nie każda aplikacja może pracować z bloków pamięci na karcie graficznej. Negatywne komentarze lewo wszystkich właścicieli, których tani Zasilacze zostały spalone w procesie testowania, aby „złapać” z drogiej karty graficznej i płyty głównej komputera osobistego.