754 Shares 4087 views

Dlaczego muzyka nie gra w "Kontakt"? Przestań grać w muzyce w "VKontakte"

"VKontakte" to sieć społeczna, która już nie musi być reprezentowana na terenie byłej WNP. W niej są przyjaciele szkoły, tutaj ludzie często spotykają się z przyszłymi duszami.


Ale jest inna "pozytywna" cecha "Kontaktu", dzięki której ta sieć społecznościowa jest niezwykle popularna w naszym kraju. Chodzi o olbrzymią kolekcję muzyczną, która jest zbierana na osobistych stronach użytkowników. Nie będziemy mówić o zasadności używania muzyki, ale porozmawiajmy tylko o problemach, które mogą pojawić się podczas ich odtwarzania.

Po prostu, dlaczego VKontakte nie gra muzykę? Postaramy się rozdzielić główne przyczyny takich "dysfunkcyjnych" zachowań popularnej sieci społecznościowej.

Szybkość połączenia z Internetem

Ile razy ludzie mówili ludziom, że w normalnych pracach w internecie potrzebujesz wysokiej jakości i szybkiego kanału, ale wciąż wytrwają, by stawać na tym samym prowizji. Dlaczego VKontakte nie gra, jeśli Twoje połączenie z siecią jest zapewnione przez prawie połączenie GPRS lub nawet EDGE? Oczywiście, ze względu na stałą utratę pakietów, długi czas odpowiedzi i inne powody, które jest dobrze znane niemal każdemu użytkownikowi.

Nawet jeśli masz kanał z normalnego dostawcy, który nie "kłamie" przez ten czas, staraj się sprawdzić prędkość za pomocą specjalistycznych zasobów. Ponadto nie przeszkadza skontaktować się z obsługą techniczną operatora. Jest to szczególnie użyteczne, jeśli jesteś absolutnie pewien, że nie ma problemu ze strony użytkownika.

Typ połączenia internetowego

Oczywiście nie będziemy mówić o Dial Up, ponieważ rzadkie uŜytkownicy tego strasznego anachronizmu już wiedzą, dlaczego muzyka "VKontakte" nie gra. Ma bardzo małą prędkość i nie ma stabilności połączenia jako takiego. Ale dlaczego nie jest odtwarzana muzyka, jeśli "siedzisz" na dość przyzwoitym kanale satelitarnym?

Teraz ten rodzaj połączenia nie jest tak często, ale nadal można spotkać się w tych miastach i wioskach, gdzie komunikatory nie mogą nawet przynieść banalnego ADSL.

Chodzi o zasadę pracy: po pierwsze, musi wychodzić z użytkownika żądanie wychodzące. Zwykle w 99% przypadków użytkownicy nie kupują drogich urządzeń, które umożliwiają żądania dwukierunkowe, a zatem do tego służy ten sam telefon komórkowy z zawyżonym GPRS.

Wynik jest taki sam: giganty pingów, straty 80% pakietów i podobne "uroki". Dlatego muzyka "VKontakte" nie gra, chociaż prędkość sieci wydaje się być normalna.

Mobile Internet

Nawet jeśli korzystasz z szybkiego Internetu komórkowego (3G), jest za wcześnie na relaks. Do tej pory w naszym kraju nie pojawiły się uczciwe taryfy nieograniczone, a zatem po wyczerpaniu pewnego zasobu (od 1 do 30 GB, w zależności od operatora i taryfy), prędkość zostaje skrócona do 64 Kb / sek.

Jeśli więc nie byłeś w stanie podziwiać pracy swojego ulubionego zespołu, sprawdź resztę ruchu. Być może już dawno było wyczerpane.

Oczywiście, nie sprawdzi się zasięgu: nawet w dużych miastach od czasu do czasu "skacze", więc prędkość może nie wystarczyć. Nie zapominaj też, że w wielu miastach kanał jest całkowicie zatkany w godzinach szczytu. W takich warunkach tylko program pobierania muzyki może usłyszeć ulubiony utwór.

Ponadto, nie sprawdza się modemu: zdarza się, że niektóre modele (np. ZTE) mają tak niskie cechy, że podczas ich używania szybkość kanału może być znacznie niższa niż zadeklarowana. Dotyczy to zwłaszcza systemów .xx, w których sprzęt niektórych producentów może zachowywać się całkowicie nieprzewidywalnie.

Przeglądarki

Po długiej epopei testowania jakości komunikacji, rozważamy najbardziej podstawowe powody, dla których muzyka "VKontakte" słabo gra. Ponieważ słuchamy go za pośrednictwem przeglądarki, w tym programie powinniśmy szukać przyczyn problemu.

Najmniejsze problemy pochodzą z Google Chrome i innych przeglądarek zbudowanych na jego kodzie. Fakt, że jest on automatycznie aktualizowany, zawiera swój własny analogowy odtwarzacz flash, a więc początkujący nie muszą prawie nic robić, aby je skonfigurować.

Z IE i Firefoxem, wszystko jest nieco bardziej skomplikowane. Faktem jest, że te przeglądarki internetowe nie mają wbudowanego odtwarzacza Flash, dlatego niedoświadczeni użytkownicy cierpią długo, próbując odtworzyć utwory na komputerze. Program muzyki w tej sieci społecznościowej opiera się na tej technologii, więc bez niej nie będzie słyszysz swojego ulubionego artysty.

Umieściliśmy odtwarzacz Flash

Nie jest to trudne. Pobierz zestaw instalacyjny z oficjalnej strony, uruchom program instalacyjny, kilkakrotnie naciśnij przycisk "Zainstaluj" i "Zakończ". W tym momencie przeglądarka powinna zostać zamknięta. Następnie można ponownie uruchomić przeglądarkę internetową, przejść do sieci społecznej i posłuchać muzyki.

Niektóre ustawienia

Jak skonfigurować muzykę w "Kontakt"? Oczywiście pytanie może wydawać się zaskakujące, ale nie jest tak proste. Tak, nie ma skomplikowanych ustawień odtwarzacza w sieci społecznościowej, ale można skonfigurować program Flash Player tak, aby problemy związane z odtwarzaniem stały się tak rzadko jak to możliwe.

Najpierw kliknij przycisk "Start", wyjdź do "Panelu sterowania", a następnie znajdź tam Flash Player. Kliknij lewym przyciskiem myszy link. Zostanie otwarte okno dialogowe, w którym powinieneś być zainteresowany elementem "Magazynowanie". W tym celu musisz zaznaczyć opcję "Zezwalaj witrynom na zapisanie informacji …".

W takim przypadku VKontakte będzie w stanie zapisać wszystkie potrzebne dane na dysku twardym komputera.

Konfigurowanie przeglądarki Firefox

Ponieważ już mówiliśmy o wielu aspektach dostosowywania Flasha, nie martw się mówić o przeglądarkach, które program bezpośrednio używa do VKontakte. Zacznijmy od "Ognelisa", ponieważ tradycyjnie ma wiele okazji do kreatywności.

Ponieważ w najnowszej wersji (29.0.1) interfejs został poważnie zmodyfikowany, będziemy mówić o osobliwościach jego konfiguracji. Najpierw kliknij przycisk w prawym górnym rogu. Ma wygląd piktogramu z trzema myślami, które są znane użytkownikom Chrome.

Otworzy się małe menu, w którym wybierzesz pozycję "Ustawienia". W tym celu przejdź do karty "Sieć". W tym celu należy odznaczyć pole wyboru "Wyłącz automatyczne zarządzanie pamięcią podręczną". Pozwoli to uniknąć niepotrzebnych ekscesów związanych z ich przelewem.

Nawiasem mówiąc, to ostatnia okoliczność, która często prowadzi do tego, że nie można słuchać muzyki w czasie rzeczywistym.

Nawiasem mówiąc, czy można skonfigurować przeglądarkę, aby muzykę z "Kontaktu" można zapisać bezpośrednio na dysku twardym? Biorąc pod uwagę, że jest to Firefox, bardzo łatwo to zrobić.

Nie ma jednego programu do pobierania muzyki z "Kontakt", ale w tym przypadku radzimy zainstalować rozszerzenie Flash Video Downloader. Nie należy mylić słowa Video w tytule: ta wspaniała wtyczka łatwo kręci nie tylko pliki wideo, ale również pliki audio.

Aby używać go tak prosto jak to tylko możliwe: bezpośrednio po zainstalowaniu i ponownym uruchomieniu przeglądarki, w utworach pojawia się przycisk "Pobierz z ..". Kliknij na niego, wybierz lokalizację klipu, a następnie kliknij przycisk "Pobierz".

Konfiguruj Google Chrome

Ponieważ jest to "Chrome", która jest obecnie najpopularniejszą przeglądarką, trzeba mówić o jej prawidłowym dostrojeniu.

Jeśli ciągle przestaniesz grać w muzyce "VKontakte", musisz wykonać następujące czynności:

  • Kliknij ikonę w postaci trzech myślników w prawym górnym rogu;
  • Wybierz "Ustawienia";
  • Kliknij link "Pokaż zaawansowane ustawienia";
  • Wyszukaj pozycję "Dane osobowe", kliknij przycisk "Ustawienia zawartości";
  • W otwartym oknie należy zaznaczyć pole wyboru "Zezwalaj witrynom na zapisanie danych lokalnych".

Po tych ustawieniach "Chrome" powinien zacząć działać bardziej stabilnie z kolekcjami muzycznymi z "Kontakt".

Jeśli chodzi o IE, nie będzie żadnych specjalnych ustawień. Zwróć uwagę na niektóre funkcje konfiguracji lampy błyskowej, które opisaliśmy wcześniej.

Jeśli potrzebujesz programu do pobierania muzyki z "Kontaktu", zalecamy korzystanie z Internet Download Manager. Ta wspaniała aplikacja szybko przechwytuje linki do muzyki, dzięki czemu można szybko uzupełnić lokalną kolekcję muzyki.

Z powodu tego, co jeszcze mogą być problemy?

Co zrobić, jeśli wszystkie powyższe przyczyny nie pomogły? Po pierwsze, możesz spróbować użyć innej przeglądarki. Jeśli mówimy o Firefoksie, bardzo często muzyka "VKontakte" nie jest odtwarzana z powodu nieprawidłowo skonfigurowanego rozszerzenia NoScript.

Ta wtyczka jest wspaniała, zapobiega niemal 100% infekcji komputerem za pomocą złośliwych programów, gdy w tym celu intruzi używają specjalnie przygotowanych skryptów.

Ale jest jeden problem. Niewiele doświadczonych użytkowników, którzy usłyszeli od doświadczonych kolegów o zaletach tego przedłużenia, to jednak to, co wiedziało na temat trywialnych ustawień. W rezultacie muzyka nie gra, nie naciskane przyciski, a zdenerwowany ludzie winią "wirusy" za wszystko.

Aby tego uniknąć, kliknij ikonę wtyczki i wybierz opcję "Zezwalaj na wszystkie na tej stronie". Strona zostanie uruchomiona ponownie, a wszystkie zablokowane funkcje będą dostępne.

Złośliwe oprogramowanie

Z pewnością jesteś zaskoczony, że pamiętaliśmy o takim popularnym powodze. Nic tu nie jest dziwne: praktyka pokazuje, że muzyka w sieci społecznej jest najmniej uzależniona od wirusów. W każdym razie nie każdy szkodliwy program może go zablokować. Muzyka "VC" może nie działać tylko w przypadku, gdy wirus w szczególności zamyka dostęp do sieci społecznościowych.

Jest to bardzo rzadkie rozwiązanie, a rozwiązaniem tego problemu najlepiej jest używać dyskietek startowych z programami antywirusowymi. Skanowanie systemu operacyjnego z poziomu zainfekowanego systemu w tym przypadku jest całkowicie bezużyteczne.