408 Shares 7572 views

Praga w listopadzie: zdjęcia i opinie

Są miasta, które są piękne o każdej porze roku, jeden z nich, oczywiście, jest Praga. W listopadzie (załączonym do artykułu zdjęciu) jest nadal dobra pogoda i turyści mają mało, a mają możliwość w pełni cieszyć się wszystkimi urokami tego unikalnego starożytnego miasta. Powiedz nam, co w Pradze niż tutaj zrobić i zobaczyć niezwykłą pogodę w tej porze roku.


położenie geograficzne

Republika Czeska znajduje się w samym centrum Europy, choć geograficznie należy do krajów Europy Wschodniej. W północno-zachodniej części stolicy stanu znajduje – miasto Praga. Jest on położony na obu brzegach Wełtawy i ma bardzo trudnym terenie. Legenda mówi, że miasto leży na wzgórzach jak Rzym 7. Ale w rzeczywistości, tylko pięć wzgórz, ale to wystarczy, aby utworzyć rozliczenie w złożonym nierównego terenu, który może znacznie skomplikować walking.

Vltava żeglowny w mieście, mieści się w nim 7 wysp, które znajdują się na różnych konstrukcjach i terenów zielonych. Rzeka nie zamarza, a Praga w listopadzie, doskonale nadaje się do rzeki spacery.

Ponad połowa miasta zajmują tereny zielone, gdzie można nawet zobaczyć winnice. Praga znajduje się na skrzyżowaniu wielu liniach transportowych, a więc można stąd dotrzeć do wielu miast w Europie, na przykład, do Drezna tylko 2 godziny podróż i do Wiednia – 5. Ta dogodna lokalizacja sprawia, że Praga jest ulubionym miejscem Europejczyków na weekend.

klimat

Miasto znajduje się w samym centrum kontynentu, a to stanowi jej umiarkowany klimat kontynentalny z chłodnymi zimami raczej krótkie i długie ciepłe lata. Średnia roczna temperatura 8,5 ° C. Najcieplejsze miesiące – czerwiec, lipiec i sierpień, kiedy dzień termometr pozostał stabilny na poziomie powyżej 20 stopni. I najzimniejszym – styczeń, kiedy termometr pokazuje średnio minus 4 stopni.

Wiosna przychodzi do miasta w marcu, a zima zaczyna się w grudniu. W mieście co roku przypada około 500 mm opadów, najbardziej deszczowe miesiące to zazwyczaj od maja do sierpnia, a najbardziej suche – styczeń i luty. Pogoda w Pradze w listopadzie i marcu, odpowiada typowym offseason. Śnieg w Pradze jest od końca stycznia do początku lutego, ale śnieg nie pozostaje przez długi czas, maksymalnie kilku godzin.

Pogoda w listopadzie

Typowa pogoda w Pradze na początku listopada, podobnie jak na początku października, w centralnej Rosji. termometr dnia wykazuje średnio 12 stopni w nocy obniża się do 3-5 ° C. występują deszcze, ale często krótkotrwałe. Ale niebo jest prawie zawsze pokryte chmurami, i chmury, które jest jednak bardzo Praga. Gloomy niebo podkreśla tajemnicę gotyckich katedr i zapewnia dodatkową atmosferę mistycyzmu wąskich ulicach miasta.

Praga pod koniec listopada rozpoczyna przygotowania do zimy, termometr jest obniżona do średnio 7-8 stopni, lekkie przymrozki występują w nocy. Ale pogoda jest dość wygodne do chodzenia, trzeba tylko pamiętać, żeby zabrać ciepłe ubrania. Nie powinniśmy się oszukiwać i numery na termometrze lekko do mundurów. Lekka kurtka puchowa, czapka i rękawiczki, a także wygodne nieprzemakalne buty – to najlepsze ubrania na „podbój” w Pradze.

Historia miasta

Pierwszymi osadnikami na terenie nowoczesnego Pradze pojawił się 4000 lat temu. Ale słowiańskie miasto w tym miejscu pojawia się tylko w 6 wieku, kiedy to mieścił się Fort (na terenie dzisiejszej dzielnicy Veleslavin). Strome wzgórza w Wełtawie było wspaniałe miejsce pod względem zdolności obronnych, a tam zaczęli osiedlać czeskich władców.

W wieku 9 zaczynają budować fortecę, najpierw drewniany, który miał stać się sławny Zamek Praski. W 10 wieku miasto stało się stolicą państwa Morawach. Zamek Praski znajduje się miejsce zamieszkania króla, zbudowano pierwszy kościół chrześcijański w połowie 10 wieku zbudowany jest drugą fortecę miasta, na drugim brzegu Wełtawy – Wyszehradzkiego. W tym czasie, Praga była poważna konkurencja do Paryża w walce o tytuł Europejskiej Stolicy. Od 10 wieku mieści się rezydencja biskupa i zacząć budować słynną katedrę św Wita. Jednak po 16 wieku, znaczenie europejskiego miasta potężny spada, i to stopniowo zamienia się w prowincji.

W 19 wieku, Praga rozszerzył się znacznie ze względu na fakt, że rozebrano fortyfikacje wokół starych i nowych lokalizacjach. Są nowe dzielnice mieszkaniowe: Žižkov, Vinohrady, Smíchov i inni. Panowanie Habsburgów stali do Pragi „złotego wieku”, tutaj jest zbudowany wiele pięknych budynków, kwitnącej sztuki, huśtawka życia świeckiego i kulturowej. Ponadto, miasto stało się ośrodkiem przemysłowym imperium, a to pozwala mu się rozwijać i prosperować.

Po rozpadzie Austro-Węgier, Czech, na czele Pradze nabiera niezależność. Ale po drugiej wojnie światowej staje się społecznym. Obóz, który sami mieszkańcy postrzegają jakim okupacji sowieckiej. Po odzyskaniu niepodległości, w Czechach, w 1993 roku, Praga zaczęła się rozwijać jako miasto dziedzictwa i centrum turystycznego. Powrót w połowie 20 wieku, władze zaczęły oczyścić historycznego centrum budynku, dziś w wielu częściach tego procesu została zakończona. Praga w listopadzie nieznacznie łagodzone przez turystów, i staje się widoczna dla jego prawdziwej twarzy – przytulnym miastem z wielką przeszłość.

Cechy wakacje w listopadzie

W ostatnich wycieczki w Pradze są coraz bardziej popularne w listopadzie, to ze względu na fakt, że w okresie niskich cen sezonu noclegów w niektórych hotelach zmniejszona, znacznie zmniejszona kolejki w muzeach i zmniejszenie liczby turystów na ulicach. To nie jest jeszcze w listopadzie zimny jak zimą, a może być dużo chodzenia. Światło dzienne, oczywiście, jest krótszy niż w lecie, ale wciąż pozwala na dużo czasu na ulicy. To właśnie w tym czasie, można zobaczyć piękno praskich budynków, na przykład, w winogronach, nie zasłaniać baldachim drzew.

Praga jest bardzo jesień. Drzewa graficznie i niekończące się wieże na tle ponurego nieba tworzą krajobraz gotycki, który nie zobaczysz nigdzie indziej. To było poza sezonem jest szansa, aby złapać rano pusty Most Karola, gdzie turyści spędzają lato wydaje się być przez całą dobę. W tym czasie miasto wrzało życie kulturalne: teatry, wystawy i koncerty. Tu jest masa imprez, i zawsze jest coś dla każdego.

Główne zabytki

Praga w listopadzie dla niektórych atrakcyjne, ponieważ jest to poza sezonem. Dlatego, jak wspomniano powyżej, liczba turystów jest zmniejszona, dzięki czemu można zobaczyć więcej obiektów nie trzeba stać w kolejkach. W Pradze, jak wiele zabytków, które zobaczyć wszystko w jeden przelot jest mało prawdopodobne. Co jest najbardziej najbardziej? Oczywiście, słynnego zamku w Pradze Katedra Świętego Wita. Spacerując na zamek, pamiętaj, aby zobaczyć wszystkich swoich stoczni, przejdź do pasów Zlata z jego maleńkich średniowiecznych domów, widok na katedrę od wewnątrz, patrz kolumna barokowa zarazy.

A na wzgórzu rozliczane Loreta, Klasztor Strachowski, liczne pałace, galerie sztuki i muzea. Od Zamek stoi zejść do dzielnicy Mala Strana z katedrą św Mikołaja, z wieloma starymi domami ozdobione oryginalnymi znakami domu.

Most Karola – kolejny charakterystyczny punkt miasta, warto przeanalizować wszystkie 30 rzeźb i wspiąć się na jednej z wież mostowych. Główny plac w starym miejscu jest pełen atrakcji. To Katedra Marii w Tyn i ratusza ze słynnym zegarem astronomicznym, a Katedra św Mikołaja, i malowany dom Storch i pałace, a dom „w tej chwili” z unikalnym sgraffito.

Zamek w Wyszehradzie – Innym ważnym miejscem w Pradze. Warto udać się do kościoła św Ludmila, wędrować przez cmentarz z pięknymi nagrobkami i zbadać masywne mury zachowane z 10. wieku.

Co warto zobaczyć

Oprócz „programu obowiązkowego” w Pradze, można znaleźć wiele innych ciekawych miejsc do zwiedzania. Praga na początku listopada, jest idealnym miejscem na spacery, więc warto spacer po nabrzeżu Wełtawy i zobaczyć luksusowe domy, które są prawdziwym „podręcznik” architektury. Oto wszystkie style, ale większość budynków w najpiękniejszej secesji lub secesji jak nazywa się tutaj w stylu wiedeńskim.

Warto również zabłąkany na ulicach starym miejscu, istnieją domy z 11-17 wieku, które przechowują historię wielu pokoleń. Można chodzić po Placu Wacława, który pod względem wielkości jest bardziej jak mały alei dotarcia monumentalny gmach Muzeum Narodowego oraz jego etapów podziwiać Vatslavak.

Atrakcje

Praga to nie tylko słynie z atrakcji turystycznych, ale również znany jest ze swojej kuchni i, oczywiście, piwo. Suche i ponura pogoda w Pradze w listopadzie na krótki spacer z przerwami na lunch. Istnieje tak wiele pubów, restauracji i tawern, że wokół nich jest prawdopodobnie niemożliwe do końca życia. Opuścić Pragę bez spróbowania piwa – jest to przestępstwo, więc należy udać się do Žižkov i Mala Strana i małą restauracja picia piwo, zagryzając „smazhenym” (smażone) ser i wieprzowa golonka.

I powinno się wziąć czas, aby odwiedzić kilka pubów i spróbować główne piwa. Dla pań i łakomczuchów w Pradze ma też coś do wypróbowania. Wiele odmian ciast i ciastek w cieście może wynosić nawet do 50. Ponadto, miasto jest znany ze swojego zakupy taniej, a możliwe jest również trochę czasu w listopadzie, gdy pogoda nie zawsze jest wygodne. Ponadto, w listopadzie – czas najstarszym w Czechach Jazz Festival, a także w wielu klubach i salach koncertowych mogą słuchać pięknej muzyki.

Pod koniec listopada, na głównym placu miasta otwiera rynek Bożego Narodzenia, który będzie przyjemnością zanurzyć się w atmosferze festiwalu, pić gorące grzane wino i kupić pamiątki i prezenty na Nowy Rok.

Główne trasy

Wakacje w Pradze w listopadzie powinny być planowane, aby złapać dużo i nie przegap ważne. Kilka główne szlaki: Zamek Praski i okolice, Mala Strana (najlepszy ruch od góry do dołu), stare miejsce, nowe miejsce i Wyszehrad, Vinohrady i Žižkov. Wewnątrz każdego z okręgów mają wiele opcji w chodzeniu, ale to zależy od ilości czasu i osobistych preferencji.

Opinie o resztę w listopadzie

Praga w listopadzie (zdjęcia i opinie na temat pobytu tutaj są obfite), znamienny tym, że w mieście, w przeciwieństwie do sezonie, w końcu zaczynają dominować mieszkańców. O tej porze roku można zobaczyć normalne życie obywateli i poczuć prawdziwą naturę Pradze. Również turyści zauważyli, że w tym czasie, można znacznie zaoszczędzić na wakacje jako zakwaterowania i ceny żywności spadają. Wielu podróżnych powiedział, że jesienią Praga ma szczególny urok, który nie jest widoczny w miesiącach letnich. W upadku miasta, aby w pełni zasługuje na swoje miano Europejskiej Stolicy mistyczne.

informacje praktyczne

Praga w listopadzie będzie dostępny tylko dla posiadaczy wizy Schengen. Pomimo faktu, że Republika Czeska jest częścią Evrososyuz, że nie wprowadzają przepływ gotówki euro i zachowała własną walutę – CZK. Wymiana pieniędzy jest możliwe w bankach i licznych kantorach, bardziej korzystny kurs wymiany można znaleźć, jeśli trochę uciec ze szlaków turystycznych. Poruszanie się po Pradze jest najwygodniejsza do tramwaju, choć metro jest również dobra, ale jest słabo obejmuje centralną część miasta. Bilety komunikacji można kupić w sklepach tytoniowych i kasie specjalnych w metrze lub w automatach.