378 Shares 3460 views

Wwiedeński klasztor Iwanowo: fotografia, historia

Wwiedeński Nunnery (Iwanowo), znajduje się w centrum miasta, jest niewątpliwą ozdobą tego wspaniałego miasta. Cechą wyróżniającą siedziby wielu innych, jest to, że został założony nie tak dawno temu, a do tej pory nadal budować. Szczególnie interesująca jest historia odrodzenia Kościoła. Zdarzenia zachodzące w naszych czasach, bogate z doskonałych przykładów chrześcijańskiego heroizmu.

powstanie

Jak również innych kościołów, Wwiedeński klasztor ma swoją historię, że nie tak dawno temu zaczął – w ubiegłym stuleciu i jest połączony z kościołem, który jest popularnie zwany Red. Obchody przyszłości terenie świątyni odbyła się wiosną 1901 roku.

Został ukończony w 1907 roku. autor projektu – wystarczająco dobrze znana w tamtych czasach, architekt Petr Begen. w sprawie funduszy budowlanych zostały przekazane przez rodzin kupieckich, właściciele fabryk miasta. Specjalny wkład Kościoła wprowadził ówczesny burmistrz PN Derbenyov. 21 czerwca tego samego roku został konsekrowany świątynię. W tym trzy z tronu został dostarczony:

  • Męczennik Feodora Tirona ;
  • St. Nikolaya Chudotvortsa;
  • Główny – Wprowadzenie NMP, dzięki której klasztor zawdzięcza swoją nazwę, ponieważ zajmuje główną część terenów świątynnych.

Wiele wydarzeń z tamtych czasów przetrwały Wwiedienskiego klasztor, jeden z najważniejszych – w 1918 roku, sama ministerstwo prowadzi patriarchę Tichona.

Od 1925 roku opat świątyni staje Zosima Trubachov mianowany lord Augustyna. W tych trudnych czasach ksiądz niósł swoją bezinteresowną służbę, mimo wielu przeszkód, które zerwanych władzy radzieckiej Renovationists ateistów. Zgromadzenie, ponieważ nie było jedności. Ojciec Zosima zawsze bronił i chronione mu powierzone Kościołowi, głosząc próbował wzmocnić swoją trzodę, zapewniając model chrześcijańskiej pobożności.

Era zapomnienia

Ten smutny los nie jest przekazywana i Wwiedeński klasztor w Iwanowo, którą Kościół w tym czasie był tylko parafialna. Na jesieni 1935 roku rząd radziecki przekazał kościół składania Restauratorzy. Jak wiemy z historii, organizacja ta została utworzona w celu zniszczenia prawdziwego kościoła kanoniczną, która w tym czasie bolszewicy nazwie Tichona.

W 1938 roku władze zamknęły kościół, odnosząc się do faktu, że obywatele nie uczestniczyć go.
Wszystko wspaniały wnętrze kościoła zostało zrabowane lub zniszczone, a sam pokój był używany jako obszar kopii zapasowej.

Początek odrodzenia

Pierwsze starania o wznowienie nabożeństwa zostały podjęte już w latach wojny. W 1942 roku, zbierając podpisy, wierni zaapelował do władz lokalnych, aby otworzyć świątynię. Zapisano liczne petycje i apele do władz. Niestety, wszystkie te próby doprowadziły do niczego. Kierownictwo partii miasta uznały, że otwarcie świątyni nie jest pilna potrzeba obywateli radzieckich.

Bezkompromisowa walka o świątyni

W 1988 roku, próbuje powrócić świątynia wznowione. Z błogosławieństwem ojca Ambrose dwadzieścia wierni zebrali – że taki warunek został wprowadzony do Rady na otwarcie kościoła. Na jesieni tego samego roku, Rada Spraw Religijnych w końcu dał pozytywną odpowiedź w formie dokumentu upoważniającego do społeczności w celu zarejestrowania.

Jednakże, zwycięstwo zostało osiągnięte tylko na papierze. Kolejne dwa lata społeczność kościół z błogosławieństwem biskupa Ambrożego uporczywie walczył dla Kościoła Czerwonej. Wierzący napisał do różnych władz, sam Pan zwrócił się do władz, ale bez odpowiedzi.

Kulminacją tych wydarzeń było wiosną 1989 roku. 17 marca miała zorganizować spotkanie Kościoła Czerwonej. Władze odmówiły, a liczba 21 nie daleko od niej, w pobliżu kina „Współczesnej”, znajduje się czterech przedstawicieli kongregacji, którzy strajk głodowy na rzecz otwarcia świątyni. Dzień później zostali przymusowo transportowane na terytorium Kościoła Czerwonej. Głodówka trwała dziesięć dni. Przez cały ten czas kobieta groziła przemocy, byli tacy, którzy pluli na nich, zagrożone przez władze gazety ojca Ambrożego i jego zwolennicy zorganizowali protest przeciwko wymogom wiernych z hasłami, aby zatrzymać głód.

Przewidywanie St. Leonty

Wszystkie te wydarzenia przyciągnęły uwagę nie tylko w Iwanowo, ale także mieszkańcy innych miast, zarówno w ZSRR i na świecie. Mówimy o tym w wiadomościach. wspólnoty chrześcijańskie w różnych krajach zaczęli zbierać podpisy na poparcie wiernych.

Spełnione powiedział archimandryta Leonty Michajłowski, który w oczekiwaniu na długiej walce o świątyni, że zostanie ona podana, ale będzie musiał krzyczeć o tym na całym świecie.

Kobiety, strajk głodowy, przymusowo wysłany do szpitala, gdzie mieli długą rozmowę sekretarza regionalnego komitetu wykonawczego. Urzędnik wezwał ich do zaprzestania protestu. Kobiety uzgodnione dopiero po obiecując, że ten problem zostanie rozwiązany tak szybko jak to możliwe.

Rezonans nie zapewnia szybkiego zwycięstwa, ale można znaleźć wiele podobnych poglądach ludzi, którzy przyczynili się do tego, że Wwiedeński Nunnery (Iwanowo) został wreszcie otwarty. I wspólnych wysiłków na rzecz Wielkiego Tygodnia 1990 klucze kościoła w końcu dał wspólnocie Kościoła.

Pierwsze nabożeństwo w świątyni zniszczonej

Ta usługa ojciec Ambrose spędził Wielkanoc noc. Usługa odbyło się w cichym blasku gwiazd pod gołym niebem. Stan kościoła był opłakany: rozpadające się ściany, wysadzane kłód, rozbite okna, dach przecieka. Jednak najważniejsze było zrobione – serwis Pana zaczęło. Długa droga od dawna pokonać w siedemdziesięciu lat, ale walka jest już skończona.

Dzień po dniu, po trochu kościoła została przywrócona. Dziś możemy zobaczyć na własne oczy, jak zmienił Wwiedienskiego Nunnery (Iwanowo). Zdjęcia pokazują niesamowite piękno świątyni, która jest niewątpliwie klejnotem miasta. Budowa i prace wykończeniowe na terenie klasztoru trwa do dziś. Rozwijać nową obudowę klasztornego, przeliczone i zaktualizowane ścianę samej świątyni.

Początek życia klasztoru

Kościół parafialny spędził krótki okres. Około Amros ojciec był małą grupę jego duchowych dzieci, aby wyrazić swoje pragnienie służenia Bogu. Aw marcu 1991 roku archimandryta zwrócił błogosławić utworzenie klasztoru. Oraz w dniu 27 marca, z błogosławieństwem patriarchy Aleksego II, Wwiedeński klasztor zaczął swą duchową misję. Sześć miesięcy później zostało popełnione pierwsze śluby.

Wspólne wysiłki sióstr klasztoru, parafianie kościoła i darczyńcy została szybko przywrócona. Obok niego wzniesiono kilka budynków dwupiętrowych, dzwonnicy. Wszystkie budynki zostały zbudowane z uwzględnieniem cech architektonicznych świątyni Czerwonej. Rezultatem było pojawienie się w samym sercu pięknego zespołu architektonicznego. Więc tutaj osiedlili klasztor Iwanowo Wwiedeński (żeński). Ten klasztor w końcu zaczęła się rozwijać kosztem gospodarstw, które zostały zorganizowane w regionie Iwanowski.

Fundatorem klasztoru – archimandryta Ambrose (Yurasov)

Iwanowo (Wwiedeński klasztor) dzisiaj stała się schronieniem dla ponad 200 mniszek. Uczy i odżywia duchową siedzibę archimandryta Ambrożego. Hamowanie na 90 lat opór władz i otwierając Kościół Red wiernym, pozostaje do dziś prawdziwy wojownik Chrystusa aktywnie głosi i naucza, pisze książki, prowadzi transmisję prawosławnego.

Tematyka rozmowach odnoszących się do najtrudniejszych aspektów wiary chrześcijańskiej. O zbawieniu, skruchy, dlatego konieczne jest, aby zrobić dobre, jak leczyć chorą duszę – te i wiele innych zagadnień zostały podniesione w swojej audycji ojca Ambrose. Do tego, że nawet strzał do sławy „spowiednik Radonezh”.

Wwiedeński klasztor: zagroda

Dziś ich liczba:

  • Przemienienie w miejscowości Doronin;
  • Pokrovske, który wylądował w Manor Wsi Chryzostoma;
  • Ilinskoe położony w miejscowości Gavrilov Posad;
  • odrestaurowany i kolejna rzecz, która znajduje się w miejscowości Stupkin roku został Sergiusz Pustelnia św Sergiusza z Radoneża.

Każdy dziedziniec – to już inna historia. kościoły i dwory zostały przywrócone, nowe budynki wzniesione. Dziś klasztor to nie tylko domy, kościoły parafialne oraz pola uprawne. Pokrowski folwarku przygotowuje się do otwarcia szkoły z internatem dla dziewcząt: wybudowała budynek trzypiętrowy. Istnieje również stara się stworzyć warunki do rozwoju dawno zapomnianych rzemiosł. Siostra klasztor pomóc sierocińców i domów dziecka, które znajdują się w okolicy.

Współczesne życie klasztorne

Pomimo faktu, że przyszła zakonnica wygrał swoją siedzibę, Wwiedienskiego Nunnery (Iwanowo), nie jest konieczne, aby je uspokoić, bo walka trwa do dziś. Dziś nie ma ateistą reżim radziecki, ale są też inne problemy. Zakonnice modlą się o pokój na świecie, nie przestają pracować dla chwały Boga.

Cechą charakterystyczną tego klasztoru jest młodą, mniszek, prowadzeni przez swoich mentorów są aktywne w pracy socjalnej: wizyty w więzieniach i koloniach, aby pomóc chorym i niedołężnym, opieki dla osób starszych i dzieci niepełnosprawnych.

Klasztor sióstr uczestniczyć w pracach komisji więzienia, często odwiedzając więźniów. Są przedstawiciele klasztoru oraz w składzie komisji zajmującej się kanonizacji świętych.

Pomoc potrzebującym alkogolno- i narkomani, więźniowie i zwolniony, bezdomnych i bezdzietna dzisiaj dąży do Wwiedienskiego Nunnery (Iwanowski). Infolinia (+7 4932 5898 88), który można nazwać kogoś, kto potrzebuje wsparcia lub pomocy – jasne potwierdzenie.

Wszystkie zainteresowane osoby mogą odwiedzić klasztor, który znajduje się w centrum miasta – w pobliżu dworca kolejowego, w odległości dziesięciu minut. Jeśli podróż do innej części miasta, a następnie jako przewodnik może służyć jako przystanek na „Sowriemiennik” teatru.