93 Shares 1442 views

Tunguska Reserve: zdjęcia, kontakty, flory i fauny

Nasza planeta jest wyjątkowy i żyjemy w nim, są mieszkańcy szerszej edukacji – Galaxy. Z kolei, Droga Mleczna jest jeszcze bardziej globalny, a zupełnie obcy świat istot ludzkich. Jest ciemno i zimno przestrzeń. Osoba bez specjalnych narzędzi w niegościnnej próżni nie przetrwać, ale z różnych ciał kosmicznych, takich jak gwiazdy, planety, asteroidy i komety w kosmosie całkiem przytulne. W ciemności i ciszy kamienia podróży i bloków lodu, ale czasem ich drogi krzyżują się z ziemi. osoby te już odwiedził naszą planetę. Ostatnia wizyta okazało śmierć dinozaurów i kardynał zmiany klimatu.

Heavenly gość

Chłodny letni poranek w 1908 roku mieszkańcy osiedli tajgi widać na niebie ogromny jasny piłkę, latające z dużą prędkością. Potem zniknął za wierzchołkami drzew, i zawsze zajęty wsi ludzie robić interesy jak zwykle. Ale pół godziny później oślepiające lampy zapalił się dookoła, a nieco później był straszny wybuch. Okna stracił okulary, ziemia zadrżała, a chmury stał krwistoczerwone. Tak więc zapraszamy Ziemianie Legendary meteoryt, którego ślady znaleziono w obszarze pełnej płynącej rzeki Stony Tunguska. To tajemnicze wydarzenie nadal podnieca umysły badaczy i entuzjastów. Dlaczego jest tajemniczy, zapytać niewtajemniczonych? Tak, ponieważ meteorytu, jak również, a krater, który musi zostać znalezione na miejscu katastrofy tak dużym (wybuchem) obiekt nie został jeszcze znaleziony.

Kompletne hipoteza

Po potwornych astronomów wybuchem ulgę. Faktem jest, że przez kilka dni w Europie obserwuje się podejrzane nocy światła i srebrny odcień chmur w ciągu dnia. Dlatego też, gdy zdarzenie miało miejsce, a nasz świat jest taki sam, radość przepełniła naukowców duszę. Kolejnym problemem był wybitny miejsce upadku obiektu. Było jasne, że poszukiwanie powinno być prowadzone w lesie, ale gdzie? Jest to ogromny obszar. Dziwne, ale na początku 20 wieku nie było, aby umieścić go w nowoczesnych warunkach inwestorzy chcący zainwestować w poszukiwaniu meteorytu, czy co z niego zostało. Choć naukowcy były ograniczone do przesłuchania świadków. Dopiero po 13 roku zorganizowano wyprawę że odkrył krater nie jest, jak epicentrum wybuchu na dużą skalę. Okazało się, że ciało niebieskie nastąpił wybuch w wysokości od 5 do 15 km nad powierzchnią ziemi, w środkowych warstwach atmosfery, a moc była równoważna detonacji bomby wodoru. Wielkim sukcesem był fakt, że nie był to kataklizm w zupełnie bezludnej okolicy, w przeciwnym razie straty byłyby niemożliwe do uniknięcia.

Hipotezy o tym, co ciało niebieskie odwiedził atmosferę naszej planety są ogromne. Ale takie są podstawowym:

  • meteoryt;
  • kometa;
  • obcy statek.

Wersja najbardziej prawdopodobna jest prishelitsa lód. Po eksplozji na metalicznych wtrąceń gruntowych stwierdzono dowodów na korzyść tej hipotezy. Uważa się, że lód zostanie stopiony w atmosferze oraz niewielkie ilości innych pierwiastków upuszczony na powierzchni ziemi. Egzotyczne wersja obcym statku, który eksplodował, zanim dotarł do ziemi, również ma prawo do istnienia.

Cokolwiek to było, ale równie tajemnicze naturalne i piękne widoki Historia zawsze przyciągają turystów do rezerwatu „Tunguska”.

ponadczasowy krawędzią

Krasnojarsk Territory, w Evenki autonomiczny obszar, unikalnej powierzchni około 300 000 ha, co zorganizowanej naturalnych rezerwy państwowego „Tunguska”. Jego wyjątkowość polega nie tylko na piękno przyrody, ale również powiązanej „meteorytu” historii, miesza się w czasie całego świata.

Tunguska Natural Reserve obejmuje praktycznie nietknięte przez człowieka na ziemi z typowym biocenozy, malownicze krajobrazy, dziewiczych rzek i jezior. Nazwa pochodzi od parku przyrody rzeki, która biegnie wzdłuż południowej granicy terenów chronionych. Nazywa się Stony Tunguska.

fantastyka naukowa

Od mieszkańców wsi Vanarava, który znajduje się w pobliżu miejsca wypadku stary, słyszałem pogłoski, stał się legendą dziwnych anomalii i artefaktów obserwowanych w sąsiedztwie eksplozji. Znaleziono tzw Świętego Graala, przedłużania życia i leczy nieuleczalne choroby. Nie tylko Krasnojarsku regionu, ale cały świat był wstrząśnięty historię człowieka, który powiedział, że ten artefakt przyniósł jego pradziadka z wyprawy do miejsca meteorytu. Jego kuzyn mieszkał przez ponad sto lat i przeszedł prawnuka badanej osoby, mówiąc, że jedli i pili z kielicha, więc żył tak długo. Prawnuk nie wierzył przed upływem tego czasu, aż jego córka dostaje się do wypadku, grożąc jej niepełnosprawności przez całe życie. Kiedy zaczęła używać kubek, jakiś dziwny sposób odzyskać. Wyprodukowany przez spektralnej analizy „świętego Graala” znajduje swoje pozaziemskie pochodzenie.

Między innymi, na pustyni tajga niedaleko Tunguskiej szybciej rosnących drzew, istnieją różne nietypowe dla nich przed mutacją. Zjawiska te są przypisane do działania kosmicznego „nawóz”. W każdym razie, biorąc pod uwagę takie tajemnicza i bogata historia tego miejsca i jego niezwykłej przyrody, to nic dziwnego, dlaczego ludzie chcą odwiedzić rezerwat przyrody „Tunguska”.

tajga krajobraz

Niskie płaskowyże, podzielona przez kanał rzeki, w kształcie stożka wzgórza i płaskowyże, osiągając wysokość 300 metrów – czyli całkowity krajobraz zarezerwowanych miejsc, w pobliżu Tunguska. Najwyższy punkt rezerwy – Lakursky grzbiecie, jego wysokość wynosi 533 m Następnie umieścić kosmiczny kataklizm jest Mount Farrington, drugi najwyższy płaskowyż .. Wśród wzgórz Lost Creek Churgim tworząc dziesięć-metrowy wodospad. Teren w obszarze między Hushmy i Kimchi dużo swampy.

Gleby w parku przyrody lub bielicowej swampy, w zależności od lokalizacji. W czasie mezozoiku, gruntu, na którym obecnie mieści się rezerwat „Tunguska” w rejonie Krasnojarska, to był znany z silnej aktywności wulkanicznej, o czym świadczą liczne badania geologiczne i charakteru terenu. Centrum Park jest ogromny, starożytny krater wulkaniczny. Obserwowane w różnych pokarmów gwałtownej aktywności wulkanicznej, jak bazaltowych skał. Lodowiec, rozłożone na całej planecie w czasach starożytnych, nie dotrzeć do terenów chronionych. Ale suche zimno przyczyniły się do znacznego zamarzania gleby.

cechy klimatyczne

Tunguska Rosja zarezerwować różne typy klimatu kontynentalnego zatem znaczną amplitudę temperatury. Średnioroczne wskaźniki temperatury wynosi około 6 stopni poniżej zera. letni klimat staje się suchy, ze średnią roczną opadów bardzo mało opadów. Jedynym miesięcy, podczas których brak jest mróz – to lipca. Temperatura może wynosić od 17 do 30 stopni Celsjusza. Pomimo pory suchej, lato obfituje w opady deszczu, które nie psują rezerwatem przyrody w pozostałych miesiącach. okres wegetacji nie trwa dłużej niż 120 dni w roku.

Jest to ostry, ale piękny i charakterystyczny krawędź. Gleby są głównie zamrażarka z powodu małej ilości śniegu oraz obecności ponad 250 zimnych dni. Zimy są najbardziej surowe w wiatru i bardzo wysokich temperaturach, w -60 ° C. Sporadycznie fronty atmosferyczne przynieść zasłonę śniegu.

Rośliny Parku

Rezerwat „Tungussky” pokryta lasy i lasy, krzewy i roślinność wodną, skalistych zboczach i łąki, tereny podmokłe. Centralny syberyjska tajga różnorodność flory jest wynikiem niuanse zagospodarowania przestrzennego. Stanowisko Parku jest to, że znajduje się pomiędzy południowymi, Angara sosnowych lasów, a północna, liściaste Dolna Tunguska. Hybrydyzacja występujący z tego powodu położenia geograficznego, stwarza niepowtarzalne warunki do rozwoju nowych grup roślin. Lasy, które dominują w rezerwie, składa się z hybrydowego sosny i modrzewia syberyjskiego. W lasach i zaroślach liściastych wspólnego brzoza, olcha. W lasach iglastych dominuje świerk i cedr. Osłona składa się z mchów, porostów sporadycznie i jagód: żurawiny i borówki. Bagna, lasy świerkowe rosnące żurawinę, turzyca. Na skalistych zboczach dojrzewania owoców dzikiej róży, Sachalin malina, czarna porzeczka.

Dla naukowców, wspólnotowe biologiczny tereny rekreacyjne zapewniają szerokie pole działania: wiele gatunków wymienionych jako zagrożone, istnieje 9 endemiczne gatunki roślin, różne relikwie.

Tam, na nieznanych ścieżkach: chroniona fauna

Dla kogoś, kto odwiedza Tunguska Reserve, flory i fauny – ważną część wyjątkowej urody podróżnego otwarcia. Jak mówią ci, którzy mają oczy, ale zobaczymy. Rzeczywiście, można zobaczyć ponad 30 gatunków ssaków w parku. Nie nagle i od razu, oczywiście. Ten proces jest długi i rygorystyczny. Ale cierpliwość zostanie nagrodzona: tu mieszkają łosie, jelenie, wiewiórki i króliki. Ponadto, istnieją pewne gatunki piżmaki, znamiona? Taj. Przed drapieżnikami zdominowanych przez niedźwiedzie brunatne, wilki, sobole. Lisy, łasice, norki również wystąpić, ale rzadko. Czasami chodzi do odwiedzenia rysie, wydry pływa. Tereny rekreacyjne gęsto zaludnione przez jaszczurek i żmij.

Jak dla żyjących ptaków w cieniu trudnych tajgi drzew, ten problem jest słabo poznana. Można przypuszczać, że na terenie rezerwatu występuje około 100 gatunków ptaków, a oni nie muszą hodować w tych miejscach. Ptactwo są reprezentowane dabbling kaczki, GoldenEye i merganser. Istnieje łabędzie, rybitwy i mewy rzeki.

Ptaki też ogłosić lokalne miejsce swoje głosy. Jastrząb lubi osiąść w Chamba Basin. Kania czarna preferuje lesie w pobliżu Stony Tunguska. Czasami pojawia się sokół i myszołów włochaty. Pamiętaj, aby zarezerwować można spotkać głuszca i sowa. Rezerwat „Tunguska” oferuje koncert do słuchania słowika czerwonych i waxwings patrz lot puchacz, orzeł albo orzeł. Z bardziej błahych gatunków ptaków można kontemplować wrony, którego wielką różnorodność parku. Wiele ptaków są wymienione jako zagrożone.

Siostry Stony Tunguska

Zdjęcia Tunguska rezerwy, która cieszy oko, jest przeniknięte rzek. Wszystkie z nich są dopływami rzeki Tunguska Stony, w basenie, który jest unikalny park naturalny. Bagnisty Chamba ma wiele niebezpieczne wiry i zalewowych jezior. W lecie rzeka płytsze. Hushma – szybkie, górskich rzek, otoczona klifami. Dryfujący zróżnicowane kimchi rzeka jest głęboka, czysta Czeko. Odżywcze dieta rzeki tungusko śniegu i deszczu. Tylko niewielka część wody jest uzupełniane przez prądy podziemnych. W przypadku basenu Stony Tunguska rzeki charakteryzuje się dużą objętością wody i zamarzaniem.

Wspaniałe trasy

Dla turystów, ciekawych zaprojektowane, wielokierunkowych trasach:

  • 2 mieszany: do 12 dni, przy czym udział grupę około 15 osób;
  • turystyka: najbardziej popularne, co prowadzi do miejsca wypadku, starej kolekcji grup do 15 osób;
  • Woda: ze wsi grupa Vanavara idzie kemping na 8 dni;
  • powietrze: miejsce eksplozji meteorytu, turyści są transportowane przez helikopter.

Trasa piesza przeznaczony jest do grupy, która jest doskonale przygotowany fizycznie, jako towarzysza do 87 km do miejsca katastrofy. Najlepszą rzeczą, aby pokonać tę trasę w miesiącach letnich.

Mieszane trasy podróży obejmować spływ na drewnianych łodzi lub na miejscu zabrosku rozmieszczania przez helikopter. Dla tych kampanii, trzeba mieć doświadczenie chodzenia przy obciążeniu wodą i stopów.

trasa woda jest organizowany pod koniec wiosny, związane z upływem łodzi na Tunguska i jej rękawy.

Trasa obejmuje helikopter ląduje na ziemi, piesza, z wizytą do góry i wrócić do punktu wyjścia i przez powietrze.

informacja turystyczna

Gdzie jest Rezerwat „Tunguska”, kontakty – informacje, szczególnie zainteresowanie turystów. Ważne jest, aby wiedzieć, że miejsce, czyli do momentu rozliczenia Vanavara, można dotrzeć jedynie drogą powietrzną, który pływa trzy razy w tygodniu z Krasnojarska.

Idące, nie martw się o zakwaterowanie i komunikacji: w miejscowości ustalono nowoczesną infrastrukturę komórkową, istnieją dwa dobrze wyposażony hotel. Są to nowoczesne sklepy i lokale gastronomiczne.

Jeśli grupa turystów przybywa, liście rezerwowej administracji spotkać ludzi na lotnisku. Przyjazny personel kierowany przez dyrektora, Ludmiła Logunova, zrobi wszystko, co możliwe, aby wybrać optymalną trasę i zapewnić komfort rezerwy gości. Telefon: +7 (39177) 27.02.59.