807 Shares 2142 views

Co to jest list? Odpowiadamy na pytanie

Co to jest list? Wydaje się, że to pytanie można odpowiedzieć każdy student, nawet niższe stopnie, nie wspominając już o nas, dorosłych. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że nie ma w tej kwestii to nic specjalnego – kawałek papieru z literami i wszystkich. Cóż, być może bardziej mogą być skręcone te posty papier do rury albo starannie złożone na pół lub cztery razy.


Ten artykuł ma na celu odkryć sam sens słowa „litery”. Ponadto czytelnik będzie uzyskać wiele ciekawych informacji o tym już, oczywiście, pozostawiając w historii sposobu komunikacji.

Wspólna definicja

Spróbujmy określić, co takiego listu. Według danych uzyskanych z niniejszym słowniczku, można stwierdzić, że tego rodzaju wiadomości, która jest zwykle wyrażona w bardzo kompaktowej formie i jest przeznaczony do wymiany pewnych informacji między instytucjami, firmami i zwykłych ludzi.

Treść może być zupełnie inna od biznesu, a skończywszy na korespondencji osobistej.

Kamienie milowe

Teraz napisać do nas – to nie problem. Wszystko, czego potrzebujesz, jeśli istnieje taka potrzeba – aby odebrać kawałek papieru (w oknie, w linii lub tylko białe) i pióra. Napisać – ja nie. I jak ludzie traktowani kiedy nie mieli papiery?

Naukowcy byli w stanie dowiedzieć się, że pierwszy tekst wiadomości planety zostały napisane (albo cięcia) w rodzaju podobnego pojazdu, na przykład, na pergaminie, na kawałku kory lub garnek gliniany.

Ciekawe i unikalne gliniane tabliczki zostały znalezione podczas wykopalisk archeologów w Niniwie, które uznano za stolicą starożytnego i kiedyś bardzo silny asyryjskiej władzy. Jak wiecie, najpotężniejszy pożar całkowicie zniszczył miasto, ale litery czasu dzięki materiału, w którym zostały one wykonane, udało się przetrwać do dnia dzisiejszego. Niektóre z nich można znaleźć w największych muzeów w Londynie i Nowym Jorku.

popyt dzisiaj

Nowoczesne pisanie – jest, jak poprzednio, komunikat. Jednak w większości przypadków, jest tworzony i / lub wysyłane do tradycyjnych i elektronicznych środków. Zwykle za pośrednictwem poczty e-mail.

Zawartość również zmieniona. W przeciwieństwie do listów dwadzieścia, a nawet trzydzieści lat temu, jest obecnie możliwe do mocowania różnych typów elementów multimedialnych. Na przykład, wideo lub zdjęcia.

Co to jest list? ciekawostki

Ze względu na długą historię tego rodzaju komunikacji, byłoby zaskakujące, gdyby nie były przechowywane na i przeżył niezwykłe fakty.

Według badań, najdłuższy list można bezpiecznie traktowane jako rodzaj pergaminu, o długości 10 metrów i szerokości większej niż 7 m. Jeszcze w 16 wieku perski Shah, którego nazwisko niestety nie została zachowana, wysłał wiadomość do Turcji do miejscowego sułtana Sulejmana Wspaniałego. Ci, którzy chcą zobaczyć na własne oczy na ten komunikat, zaleca się, aby przejść do Muzeum Narodowego w Ankarze.

Jeśli nie jest to bardzo długi list, więc prawdopodobnie jest również najmniejsza. To, co właśnie odkryto nie tak dawno temu, w 1983 roku w Europie, a mianowicie w specjalnym muzeum w Sztokholmie Post. To okruchy był w stanie przejść przez wszystkie etapy, bez wyjątku, przetwarzanie poczty. To ma nawet znaczek marki spłacona w 1883 roku. Wielkość takich wiadomości – 23 x 36 mm. Niewiarygodne!

I wreszcie, co litera opinia tych, którzy wprowadza zmiany w słynnej „Księgi Rekordów Guinnessa”? Eksperci przewidują dla celem jest znalezienie najbardziej kosztownych wiadomości planety. Po pewnym wysiłkiem, ale jeszcze udało się osiągnąć konkretny wynik. Prawdziwa wartość przesłania Abraham Lincoln zwrócił się do generała Johna Alexandra Makklernand. Została napisana w odległej od nas w 1863 roku, i udało mu się sprzedać go w 1991 roku. Przy okazji, która odbyła się w Nowym Jorku na aukcji może to sprowadzić astronomiczną sumę $ 748 000. Nawiasem mówiąc, nie każdy wie, że z innego amerykańskiego prezydenta list został uratowany przez astronomiczną kwotę $ 3,4 mln ludności. Ta wiadomość poszła do prywatnej kolekcji.