206 Shares 5530 views

Państwowe Muzeum Historii Religii (St. Petersburg)

Państwowe Muzeum Historii Religii – jeden z najbardziej znanych w Rosji i na całym świecie. Został założony w 1932 roku, dzięki inicjatywie Vladimira Tan-Bogorazova – językoznawca i etnograf. Wśród trzech największych muzeów poświęconych tej kwestii, z których jeden jest w Wielkiej Brytanii i jednym z Tajwanu, muzeum w Petersburgu – najstarszy, ma największe eksponaty funduszy. Jasne i kolorowe muzealia zapoznanie z historią głównego starożytnych religii, wierzeń i rytuałów. Przechodząc przez korytarze, można podróżować w czasie i poczuć atmosferę świata zwolenników trendów religijnych. Każdy pokój zawiera obiekty kultowe ze szczegółowym opisem, zrozumiałe nawet młodych gości. Ponadto, szczególnie dla dzieci, Muzeum Historii Religii Wydziału oferuje „punktem wyjścia”, gdzie odbywają się zajęcia dla dzieci w każdym wieku.


Historia muzeum

W 1930 roku na terenie Pałacu Zimowego gościł wystawę, która przedstawiła szereg przedmiotów rytualnych przywiezionych z całego świata, jak również dużą liczbę ikon, stare rękopisy, rzeźby, malarstwa i grafiki. To był ogromny sukces, tak, że zdecydowano się na utworzenie muzeum historii religii.

Petersburg następnie zapakowana w ideach niezgodności kościoła i podejść naukowych, więc celem muzeum było mówić o religii jako forma ideologii i pokazać rozwój materialistycznych i ateistycznych poglądów. Z powodu tych cech lokalizacji muzeum był Sobór Kazański. Początkowo jego nazwa brzmiała w następujący sposób – „Muzeum Historii Religii i ateizmu”. W 1991 roku zdecydowano się powrócić do budynku Katedry Kazańskiej Matki Bożej Kościoła Prawosławnego, a muzeum dano pokój na Poczty Street, gdzie to jest i nadal. Jednocześnie zmienił, a jego nazwa do obecnego.

Ekspozycja archaicznych wierzeń i praktyk

W pierwszym pokoju można zobaczyć historię starożytnych wierzeń, które eksponaty opowiadają, że od zarania ludzkości, ludzie próbowali zrozumieć strukturę wszechświata, oraz określić swoje miejsce w nim. Oczywiście, najbardziej niezrozumiałe wydarzenie dla człowieka prymitywnego było zaprzestanie życia, więc pochówku rytuały i przedmioty z nimi związane stanowią dużą część kolekcji. Historycy przypisują powstanie obrzędów religijnych do ery paleolitu, gdzie neandertalczycy opiekował się martwych, wierząc w życie pozagrobowe. Salach muzeum, dzięki specjalnej głośnika, transmitować jaskini atmosferę i ściany z przepięknymi malowidłami dokładności odtworzone.

Ekspozycja starożytnych religiach świata

Obok, który otwiera Narodowe Muzeum Historii Religii, są w salach poświęconych wierzeń Mezopotamii, starożytnego Egiptu, Grecji i Rzymu, minojskiej Krety. Są prezentowane eksponaty, takie jak egipskie trumien, greckich statków maski grobowe i różnych małych przedmiotów formowanych. Okres ten był przejście ludzkości od czasów prymitywnych cywilizacji.

Ekspozycja religii żydowskiej

Następnie, sale muzealne powiedzieć odwiedzających o rozwoju judaizmu. Oto rytualne przedmioty – zabytki kultury, na podstawie projektu wall – motywy biblijne i Świątyni Jerozolimskiej.

Na uwagę judaizmu można wybrać wiele kamer. Muzeum Historii Religii oferuje do zapoznania się z ekspozycją jaki okres biblijny, lub okres występowania monoteizmu, a także przedstawić historię oczami Żydów.

Ekspozycja poświęcona chrześcijaństwa

W tej części muzeum szczegóły historii chrześcijaństwa uświęconej rozwoju, opowiada o żydowskim pochodzeniu, pierwszego proroctwa życia Jezusa, a także historii wczesnego Kościoła.

Są pokoje dedykowane do Kościoła prawosławnego, który prezentuje eksponaty, takie jak ikony, kapłańskich szat, książek i przyborów świątynnych.

Przeznacza oddzielną gałąź chrześcijaństwa – katolicyzm i protestantyzm. O ich historii i rozwoju można znaleźć odwiedzając odpowiednie sale z ekspozycjami.

Ekspozycja religii Wschodu

Muzeum Historii Religii posiada dużą liczbę elementów w tej sekcji. Ponad 1000 strony otwarte krajach religijnych w południowej, środkowej i wschodniej Azji. Można zapoznania się z różnymi religiami Chin, Japonii i Indiach.

wirtualne muzeum

Dla ludzi, którzy nie mają możliwości, aby przyjść do Petersburga Muzeum Historii Religii oferuje wirtualnego. Na oficjalnej stronie internetowej klikając na zakładkę „Wirtualne Muzeum” można odwiedzić wystawę i ekspozycję, należy rozważyć gromadzenie, brać udział w dyskusjach i zapoznanie z procesem odbudowy. Ponadto, portal edukacyjny muzeum prowadzi do wielu zasobów informacyjnych i biblioteka zawiera ciekawe filmy dokumentalne.

Uniwersytet Otwarty historii religii na świecie są zaproszeni, aby wysłuchać wykładów na temat różnych aspektów wiary. O tematach i terminach wykładów można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej muzeum.

Wycieczki w Moskwie

Jeżeli jesteś mieszkańcem stolicy, jest zapoznanie się z wyznań na świecie nie muszą odwiedzić Petersburgu. Muzeum Historii Religii, oczywiście, trudne do zastąpienia, ale stworzyć wspólną koncepcję i zanurzyć się w atmosferze życia zakonnego możliwe. Aby to zrobić, odwiedź wycieczkę pod tytułem „Religie świata w Moskwie.” Poprowadzi Cię przez szczegółami architektury kościoła, rola bohaterów, o cechach każdego z wyznań, i wiele więcej. Program – wizyta w meczecie, Kościół Anglii, Kościół Ewangelicznych chrześcijan baptystów, synagoga, luterańskiej i katolickiej katedry. Muzeum Historii Religii w Moskwie – to jest w rzeczywistości, muzeum kościół, religie świata rzeczywistego dzisiaj.

noc muzeów

Jako corocznej imprezy, która odbyła się w Moskwie, w Petersburgu pod nazwą „Noc w muzeum”. W tym czasie, wszystkie muzea rzucać otworzy swoje podwoje dla zwiedzających i oferuje spojrzenie na kolekcję za darmo. Ponadto istnieją specjalne występy, gry i quizy edukacyjne. Muzeum Historii Religii działanie to również nie unika. Podczas niej wprowadza on mieszkańców i gości stolicy północnej z muzyki etnicznej i tańca, posiada ciekawych zadań i kursy mistrzowskie, a także ofert do udziału w tradycyjnych rytuałów ludów świata. „Noc Muzeów”, jak zwykle ma miejsce w nocy z 17 na 18 maja. to daje dzieciom niezapomnianych wrażeń, które na długo pozostanie w pamięci.

Programy dla dzieci

Prezentacja, interesujące i pouczające programy, fascynujące historie i wiele więcej dla dzieci w każdym wieku, aby zobaczyć i usłyszeć, nie tylko w ramach kampanii, ale również przez cały rok. Według programu docelowego stanu budowy zintegrowanego systemu edukacji, muzeum oferuje wycieczki z przewodnikiem i występy dla chłopców i dziewcząt od 1 st do 11-go stopnia. To pozwala na dalsze wzmocnienie współpracy pomiędzy szkołą a muzeum, podnieść pracę edukacyjną na jakościowo nowy poziom. Rewitalizacja zdolności twórczych dziecka – cały Celem pedagogiki muzealnej. Warto zauważyć, że dotrze do muzeum, a w tej chwili 1/3 wszystkich odwiedzających to tylko studenci.

dane kontaktowe

Aby zorganizować wycieczkę dla dzieci, powinni skontaktować się z wycieczki usługi rezerwacji przez telefon: (812) 314-58-38. Za zgodą uczniów może przyjść muzeum specjalny autobus.

Aby zwiększyć ich poziom wykształcenia, ma możliwość uczestniczenia w ciekawych dyskusji i uczestniczenia w kursie fascynujących wykładów. Aby uzyskać więcej informacji na temat tych aspektów muzeum na telefon: (812) 571-47-91.

Oficjalny adres, gdzie znajduje się Muzeum historii religii. Petersburgu, ul. Pochtamtskaya, 14/5.

Muzeum jest otwarte od 10 rano do 18 po południu codziennie, z wyjątkiem środy. Kasjer – do 17 godzin.

W każdy pierwszy poniedziałek miesiąca odbyło się dzień, kiedy wszystkie wystawy społeczną można zwiedzać bezpłatnie.

Można dotrzeć w 5 i 22 wózka lub taksówek: 6, 62, 169, 190, 350 i 306.