684 Shares 1048 views

Jak złożyć Railways e-biletów w kasach lub w Internecie

W naszych czasach, bilet na pociąg można kupić w kilku kliknięć, po prostu przechodząc do Kolei www lub partnera zasobów. Ale czasami zdarza się, że podróż do wybranego w momencie zakupu jakiegokolwiek powodu staje się niemożliwe. Wydajność w tym przypadku tylko jeden – Ręka nad dokumentem podróży powrotnej. Jeśli konwencjonalna forma papieru w tym zakresie jest mniej lub bardziej jasne, z e-biletu w niewyszukany klienta RZD pewne trudności mogą się pojawić. W rzeczywistości, procedura powrotu ma szczególnego skomplikowania Nie inaczej jest w tym przypadku. Aby uzyskać informacje o tym, jak przekazać Railways e-bilet i odzyskać pieniądze wydane, i będziemy rozmawiać dalej.


Jak do wydawania biletów

Proces zakupu biletu przez Internet jest bardzo prosta. Obejmuje ona kilka etapów:

  • Przede wszystkim, należy przejść do strony JSC „Rosyjskich Kolei”, i odebrać lewym menu odpowiednią datę i czas podróży. Dalej w tabeli będą musiały zwrócić uwagę na termin pociągu i samochodu.
  • Po, że będzie rozprzestrzeniać się do wypełnienia strony danych paszport.
  • Następnie dostać się do wybranej formy płatności. Tutaj można podać numer karty kredytowej, nazwisko posiadacza i kod CVC (widać na odwrocie).

Po pewnym czasie, otrzymasz pismo mail z unikalnym kodem, który musi być pisemne i obecnego w kasie Kolei (w dowolnym momencie), aby otrzymać bilet papierowy. Na niektórych pociągów może być wystawione nie jest dokumentem podróży, a rejestracja elektroniczna. W takim przypadku przejdź do kasy i nie potrzebuje. Wystarczy wziąć kupon pokładową w najbliższej Kolei terminali. Jego umieszczenie przewodu razem z paszportem.

Można wydawać bilety elektroniczne i spółkę partnerską internetowego RZD. Ale w tym przypadku trzeba będzie zapłacić prowizję.

procedury powrotnej

Jak widać, zakup dokument podróży przez Internet dość prosty. Teraz spróbujmy odpowiedzieć na główne pytanie tego artykułu i zobaczyć jak przekazać wiadomość e-bilet w Kolei jeśli podróż musiała zostać odwołana. Obejmuje on procedurę zwrotu następujące kroki:

  • W tym samym miejscu, gdzie zakup, na stronie „Moje zamówienia” należy konsekwentnie nacisnąć przycisk „Prośba o statusie Bilet” oraz „Zawartość powrócić” została wykonana.
  • Pojawia się strona z informacją o kwocie do przeniesionego do swojego konta. Tuż poniżej będzie dostępna z warunkami zwrotu.
  • Powinny one ustalić, klikając „Tak”. Na tej procedury dostarczania biletów można uznać za zakończone. W odniesieniu do zakupu będzie pojawiać się w badaniu „Status:. Urządzone zamian”

Jest to niemożliwe, aby powrócić elektronicznego dokumentu podróży tylko wtedy, gdy zostało wydane na coupe (na wszystkich czterech miejsc) miękką samochód. Dokonać odwołania w każdej chwili przed odjazdem pociągu ze stacji przeznaczenia. Przez 7-30 dni pieniądze z powrotem na konto w banku za pośrednictwem którego płatność została dokonana. Stanie się to automatycznie. Jak widać, kwestia sposobu dostarczenia Railways e-biletów za pośrednictwem Internetu, ma też szczególności złożoność nie jest.

Sfrustrowani pasażerowie często są zainteresowani w postępowaniu i zwrócić dokument podróży do innych stron. Na przykład, w jaki sposób przekazać elektroniczne Railways biletów dla Ozon. Postępowanie w tym przypadku będzie taka sama, jak po powrocie do oficjalnej strony rosyjskich kolei. Aby zrezygnować z zakupu na tej usługi wystarczy kliknąć na link „Zwroty i wymiany” i postępuj zgodnie z instrukcjami.

Co jeśli analog papier został odebrany

W tym przypadku, należy zwrócić dokument podróży prawo w internecie nie zostanie zwolniony. Masz do czynienia z tym, jak dostarczyć e-bilet na Kolei licznika. Sprawiają, że naprawdę tak proste, ale procedura powrotu czas w tym samym czasie odbędzie się znacznie dłużej. Przybyciu na stację, będzie musiał pokazać swój paszport do kasjera i elektronicznego zamawiania kodu litery. Po powrocie bilet w kasie pieniądze dla niego również, aby powrócić na konto bankowe, z którego dokonano zakupu.

Jak anulować rejestrację elektroniczną pociągu

W ten sposób dowiemy się, jak przekazać Railways e-bilet w kasie i za pośrednictwem Internetu. Teraz zobaczmy, co zrobić, gdy trzeba zrezygnować z rejestracji. Pasażerowie uczynić podróżowanie w ten sposób, aby porzucić to nie powinno być później niż jedną godzinę przed wysłaniem pociągu. O anulowanie rejestracji trzeba będzie w link w mailu, który przychodzi po miejscu zakupu. Można dokonać anulowanie i trochę inaczej. Aby to zrobić, dostać bilet w kasie lub terminala. W tym przypadku, elektroniczna rejestracja zostanie automatycznie anulowana. Dalsze bilet prostu podporządkowuje się kasjera w zwykły sposób.

Opłaty po powrocie bilet

Tak więc, w jaki sposób przekazać elektroniczne Railways biletów, jesteśmy znaleziony. Pieniądze będzie można – jeśli nie od razu – zwrócone. Jednakże, jeśli odwołać wycieczkę, między innymi, powinien być przygotowany, aby zapewnić, że uzyskana kwota będzie kilkaset rubli mniej płatnych. Po pierwsze, można zachować Railways opłat rekultywacja (około 100 rubli). Po drugie, trzeba płacić i procedury zwrotu (około 180 rubli). Oczywiście, będzie obciążony Komisję oraz systemu płatności lub bank, który został użyty do zakupu. Jeżeli bilet został wydany na stronie internetowej Spółki partnerem rosyjskich kolei, będzie musiał zapłacić więcej i opłaty za korzystanie z usługi. Kolej będzie również odjąć kwotę 90 rubli na refundację online.

Minus koszt zarezerwowane miejsce

W niektórych przypadkach, utracone po powrocie ilość może być większa. Z pasażerem dodatkowo odbywają się:

  • 50% zastrzeżonego gniazdo (w czasie 8-2 godzin przed pociągów nadania);
  • 100%, jeżeli bilet jest zajmował co najmniej dwie godziny przed wysyłką.

Koszt zarezerwowane miejsce może wynosić od 30 do 80% ceny dokumentu podróży. Jeśli adres klienta w kasie 12 godziny po wysłaniu pociągiem z lądowiska, kwota niewykorzystanego biletu nie zostanie zwrócona do niego.

Co warto wiedzieć

Jeśli masz w samochodzie nie można z powodu choroby lub zdarzenia z wami wypadku, bilet powrotny będzie spróbować i 12 godzin po wycofaniu kompozycji. Jednak w tym przypadku konieczne jest przedstawienie w kasie (pięć dni) odpowiednie dokumenty.

Koszt usługi powinny być zwrócone do pasażera, który przechodzi bilet w całości (łącznie z kosztami pościel), niezależnie od czasu rozesłania do kasjera. W pełni opłacone ubezpieczenie i opłata.

Procedury zwrotu w obsługi gotówki

Jak złożyć Railways e-biletów, teraz wiesz. Do zwrotu pieniędzy może być w ciągu około jednego miesiąca po anulowaniu zakupu. Czasami jednak poczekać na ich rachunku transferów na dłużej. Jeśli pójdziesz do kasy trzy godziny po wysłaniu skład lądowiska, procedura jest do zwrotu pieniędzy będzie nieco inna. Po odwołaniu do kasjera otrzymasz pokwitowanie za anulowanie transakcji. To muszą być wysłane do firmy RZD, stawiając reklamację pisemną wyprzedzeniem. Pieniądze na karcie bankowej , w tym przypadku, są w ciągu maksymalnie sześciu miesięcy.

Więc mam nadzieję, że jesteśmy wystarczająco szczegółowa odpowiedź na pytanie, w jaki sposób dostarczyć Kolejom e-biletami lub w kasie. Procedura ta, jak widać, nie jest szczególnie kłopotliwe. Jedyną niedogodnością jest to, że pieniądze na konto bankowe są zwracane natychmiast.