705 Shares 8865 views

Pik Komunizmu – duma Tadżykistanie

Pik Komunizmu … Pewnie o tym mountaintop usłyszał nie tylko zapalonym góral i zdobywców szczytów Ziemi, ale nawet do przeciętnych uczniów i studentów. Dlaczego? Tak, ponieważ nazwa najwyższych punktach planety, jak Everest, K2, Kanczendzongę, Annapurna, komunizm Szczyt jest często określane we współczesnych książkach, czasopismach naukowych i popularnych gazet, filmów i dokumentów.


I staramy się radzić sobie z tym, oczywiście, interesujące cechy geograficzne.

Komunizm Peak. ogólny opis 7495-metrowy szczyt komunizm – góra, która jest jedną z 50 najwyższych miejsc na świecie. Znajduje się w północno-wschodniej części Pamiru. Hill reprezentuje ogromną piramidę rock lodu z podstawą w kształcie kwadratu o czterech bokach wyraźny.

W południowo-zachodniej ścianie, znajduje się powyżej lodowca Belyaeva, uważany jest za bardzo strome i niebezpieczne wznoszenia, odciąć więcej niż 2 km. Charakterystyczny element ma tak zwany „brzucha”, który jest podporą, na wysokości 600-800 m o średnim nachyleniu większym niż 80 °.

Brzmi imponująco, prawda? Ale, mimo wszystko, jest to jeden z najtrudniejszych dróg wspinaczkowych na świecie są układane. W sumie 35 i każdego elementu jest unikalne parametry techniczne: łączy ogromną wysokość (w przybliżeniu 2500 m) oraz znaczne nachylenie przekraczającej 50 ° C.

W ogólnym wznoszenia Szczyt Lenina, Everest, Akonkagua lub inny wierzchołek zwykle zaczyna się od przejścia klasycznego lub zasady podnoszenia. Komunizm piku jest Petrel żebro. Ta trasa przebiega przez lodowiec plateau śnieg Pamir, który charakteryzuje się tym, że ma zasłużoną chwałę najbardziej wysoko umieszczony i rozszerzony na naszej planecie. Jego długość naprawdę imponująca – 12 km i szerokości nieco większej niż 3 km, przy czym dolny punkt znajduje się na wysokości 4700 metrów i stopniowo gładko do górnego znaku towarowego – 6300 m.

Komunizm Peak. jego historia

Zacznijmy od tego, że szczyt górski została odkryta, można powiedzieć, zupełnie przez przypadek. Prawie 100 lat temu (w 1928 roku), w jego pobliżu działa ekspedycję naukową, zajmującą się badaniem lokalnych geologii, flory i fauny. Na początku naukowcy pomylić góry otwarte lat przed Garmo. Trwało to przez kilka lat, aż do 1932 roku, kiedy eksperci w końcu odkrył, że powyższy szczyt znajduje się w odległości 20 km od Szczyt Komunizmu i nie jest uważane za najwyższy punkt pasmo górskie w.

Jak to było możliwe, aby ustawić wysokość? Poprzez prowadzenie I.Dorofeevym topograficznych badań. To on ustanowiony prawdziwą wysokość 7495 metrów. Po tym, miejsce odwzorowany i przypisany mu pierwszy dźwięczny imię wielkiego wodza w czasie Stalina. Dopiero w 1962 roku, szczyt został przemianowany na bardziej zaznajomieni dla nas do komunizmu Peak.

Ale to nie wszystko. Jak wiecie, Unia załamał, system polityczny nie powiodło się, a góra, która znajduje się pod względem geograficznym na terytorium Tadżykistanu, otrzymał nową nazwę – nazwę Ismail Somoni, człowieka, historycznie uważa założyciel kraju.

Ale miejscowi nazywają górną Uztergi że brzmi jak „piersiach” jest tłumaczone na język rosyjski lub „głowy”. Rzeczywiście, z tej wysokości i głowy zaczynają się kręcić długo i piersiach.