230 Shares 6196 views

Szwecja centrum wizowego w usługach Moskwy. Adresy centrów wizowych w Moskwie i Petersburgu

W celu wprowadzenia wpisu do Szwecji jako głównych krajów docelowych w strefie Schengen, wymagane jest zastosowanie do centrów wizowych państwa, znajduje się w stolicy, Petersburg, lub w innych dużych miastach rosyjskich. Ich adresy, a także informacje na temat usług i wymaganych dokumentów, dowiesz się z poniższego artykułu.

reguły

Aby odwiedzić Szwecję, należy uzyskać pozwolenie na wjazd do strefy Schengen. Jest on wydawany w formie wizy. Jeśli głównym krajem gospodarzem jest Szwecja, wizy należy uzyskać w ambasadzie tego kraju. W tym samym czasie, nic nie stoi turyści odwiedzają inne kraje UE, z wyjątkiem Irlandii i Wielkiej Brytanii. Jednocześnie nie jest to zalecane, aby łamać zasady „głównego kraju” i „pierwszego wjazdu”. Oznacza to, że w tym przypadku, jeśli turysta odwiedza kilka Zjednoczone, pierwszy wydawane wizy w Szwecji. Jednocześnie kraj na drodze można przekazać w tranzycie, podczas którego waha się od dwóch do pięciu dni.

rodzaje wiz

Wiza Schengen jest następujące gatunki:

 • Travel. Ten rodzaj wizy «C» Visa Application Center w Szwecji rysuje dla turystów, dla ludzi, którzy zamierzają odwiedzić krewnych mieszkających w kraju, jak i dla uczestników imprez kulturalnych i sportowych. Daje prawo do pobytu w strefie Schengen przez okres 90 dni. Dostać wizę na maksymalny okres pobytu jest możliwe tylko raz w ciągu semestru. Wymagać to będzie do złożenia oświadczenia dochodów oraz dokumenty potwierdzające rezerwację w hotelu i dostępności środków własnych (co najmniej 40 euro za każdy dzień pobytu w strefie Schengen). Jeśli istnieje potrzeba częstszych wyjazdów do centrum wizowego Szwecji, można zastosować do wielokrotnego wjazdu wizy ważnej przez okres jednego roku, a także w przyszłości, o ile nie nastąpi naruszenie tej samej rozdzielczości, ale na okres pięciu lat.

 • Gość. Ta wiza (typ D) jest dla tych, którzy zamierzają odwiedzić krewnych. Je zdobyć, trzeba przedstawić zaproszenie od mieszkańca Szwecji, którzy z wizytą. W tym przypadku strona zaproszenie musi zapewnić wyżywienie i zakwaterowanie. W związku z tym dokumenty potwierdzające rezerwację hotelu i w obecności rachunku bankowego nie jest wymagane. Jednak wiza odwiedzającego nie daje możliwość podróżowania poza granice kraju.
 • Pilne. Jeśli potrzebujesz pilnej wizy do Szwecji, w kwestii jego możliwe, tylko odwołując się do centrum wizowego szwedzkiej ambasady w Moskwie. Termin jej otrzymaniu dnia roboczego. Jednak trzeba dostarczyć bilety, które zawiera datę wyjazdu.
 • Robocza. Poprzez Szwecja centrum wizowego w Moskwie lub w jednym z innych podobnych instytucji znajdujących się na terytorium Federacji Rosyjskiej, to można również uzyskać pozwolenie na wjazd do kraju w celu zatrudnienia. Taka wiza pracy do Szwecji wydane tylko wtedy, gdy jest zaproszenie od szwedzkiego przedsiębiorstwa lub zakontraktowane. Jeżeli ostatni dokument jest przewidziane na okres do trzech miesięcy, wymagane jest uzyskanie nawet pozwolenia na pracę. W odniesieniu do przypadków, w których planowanego pobytu ponad 12 tygodni, będziesz potrzebował pozwolenia na pobyt.
 • Wiza tranzytowa. Zezwolenie wydawane jest w ciągu 24 godzin. Tym razem jest dosyć przechodzić przez kraj. Aby otrzymać wizę tranzytową jest wymagane posiadanie zezwolenia na wjazd do kraju docelowego podróży. To może być wymagane i okres pobytu w Szwecji do pięciu dni. W tym ostatnim przypadku muszą dokumenty potwierdzające rezerwację hotelową dla całego okresu, w czasie przebywania w Szwecji.

Nowa procedura uzyskania wizy do Szwecji

W dniu 14 września 2015 zasady uzyskiwania zezwoleń wejść każdy z krajów Schengen trochę zmieniło. Teraz, dla tych, którzy chcą iść do któregokolwiek z krajów UE po raz pierwszy po tej dacie muszą osobiście przyjść do konsulatu lub wizy centrum Szwecji na podjęcie danych biometrycznych. Jednocześnie u dzieci młodszych niż 12 lat odcisków palców pobranych nie będzie.

Przy wejściu do Królestwa Szwecji straży granicznej są upoważnieni do poprosić właściciela wizy ponownie przejść procedurę pobierania odcisków palców w celu porównania wyników z informacji przechowywanych w centralnej Systemu Informacji Wizowej.

Szwecja centrum wizowego w Moskwie

Adres instytucji: Suschevsky Val, 31. Centrum usytuowany jest na pierwszym piętrze budynku, ale wejście nie znajduje się na stronie dziedzińca. Przyjmowanie dokumentów kończy się w południe (12:00), więc można czekać na swoją kolej do prawej w pierwszym dniu nie jest możliwe. Ogólnie rzecz biorąc, ośrodek działa tylko w dni powszednie od 09:00 do 16:00. Sądząc po opiniach, dostać wizę jest dość prosto, odbiór i odbierać dokumenty wyprodukowane wystarczająco szybko.

Szwecja centrum wizowego w Petersburgu

Instytucja znajduje się na Chkalovsky Avenue, na drugim piętrze budynku numer 7. Aby dostać się tam najłatwiej metrem. Powinien udać się do stacji „Chkalov”, gdzie można chodzić przez 5-7 minut do centrum. Godziny: od 09:00 do 16:00. Na terenie szwedzkiej Visa Application Center to punkt, w którym świadczący usługi ksero, a kabina, gdzie można szybko zrobić zdjęcie do dokumentów.

koszty usług

Jeśli pójdziesz do centrum wizowego Szwecji, do rejestracji wiz do strefy Schengen trzeba zapłacić 9500 rubli. W przypadku, gdy wiza jest pilnie potrzebne (w ciągu 3-4 dni) w cenie 12.500 rubli. Cena zawiera opłatę za następujące usługi:

 • przygotowanie dokumentów do wizy, zgodnie z wymaganiami działu konsularnego szwedzkiej;
 • Profile do napełniania;
 • Wejście do Konsulatu Królestwa Szwecji i składania dokumentów bez konieczności osobistej obecności wnioskodawcy;
 • Potwierdzeniem rezerwacji biletów lotniczych i / lub hotelu (instrumenty niewiążące);
 • reprezentowanie klientów w konsulacie Królestwa Szwecji;
 • paszport ostemplowany wizy przy nieobecności wnioskodawcy;
 • Ponadto, nie trzeba już płacić za usługi, wizy i opłat konsularnych ;
 • Należy pamiętać, że ubezpieczenie zdrowotne na czas podróży będzie musiał zapłacić dodatkowo za cenę 1 euro za każdy dzień pobytu na terytorium Unii Europejskiej.

Teraz już wiesz, co to jest wiza Schengen. Szwecja, która znajduje się w centrum wizowego w Moskwie Suschevsky Val, 31 – niesamowitym kraju. Jej na pewno warto odwiedzić, zwłaszcza, że jest to dość łatwe do zrobienia.