792 Shares 4063 views

Atrakcje KEM, Karelia: opis atrakcji i opinie

Atrakcje Kemi Nie jest to pierwsza dekada, przyciągają turystów z jego bogatej historii. Starożytni nadmorskie miasto jest jednym z regionalnych ośrodków Republiki Karelii. Jest to tajemnicze miasto, które ma tendencję, aby zobaczyć każdy fan tradycyjną architekturą północy, na Kem rzeki. Więc co można zobaczyć, będąc w mieście, reprezentowane głównie drewniane budynki?


Kemi atrakcje: Katedra Wniebowzięcia

Katedra Wniebowzięcia NMP – główny wartość architektoniczna, zlokalizowany w centrum miasta. Nie wspominając, ten budynek datuje się na rok 1714, wymieniając najbardziej imponujących zabytków Kemi. Świątynia, wykonane z drewna, jest interesujący fakt, że do jego budowy nie użyto gwoździ żelaznych.

Szczególną uwagę należy ikonostas kościoła, który jest oświetlony przez okna, specjalnie wyposażonych pod sufitem. Trzeba odwiedzić świątynię w słoneczne dni, kiedy wydaje się ikonostas „świecące”. Po terenie katedry są starożytne ikony odnoszące się do pisma szkoły Nowogród. Jednak kilka lat temu, zostały one przeniesione do Muzeum Rosyjskiego w celu uzupełnienia.

Muzeum „Pomerania”

atrakcje Kemi – to także muzeum „Pomerania”, co z pewnością będzie musiał szukać turystów, którzy znajdują się w centrum wsi. Muzeum nie należą do kategorii starych, przyjmowanie gości od 1980 roku. Jednak na jego terytorium zebrał dużą liczbę wartości historycznych, łączna liczba przekracza 6000. W muzeum eksponaty są bardzo interesujące dla użytkowników, którzy chcą zapoznać się z życiem i kulturą swoich rdzennych mieszkańców.

Co sztuka budowa hal warto odwiedzić w pierwszej kolejności? Na przykład, interesujących faktów na temat historii i rozwoju Kemi oferuje gościom salę: „To miasto odkryłem.” W sali „świątyniach prawosławnych”, jak sama nazwa wskazuje, zawiera kolekcję poświęconą zabytków kościelnych. Eksponaty pozwalają wiele mało znanych faktów o historii kościołów staroobrzędowców znać. Nakonets¸ „Sea – nasze pole” – Hall, doceniają klasę, która przekazywana jest od dawna Pomorza. Oczywiście, mówimy o rybołówstwie i przemyśle stoczniowym.

Krivoporozhsky HPP

Wyliczanie atrakcji Kemi, nie można ignorować Krivoprozhskuyu HPP, znajdujący się na terenie pobliskiej wsi. To miejsce jest na pewno warto odwiedzić, aby podziwiać wielkość i wspaniałość budynku. Sztuczny wodospad dostarcza obszernych betonowy mur, który uniemożliwia przepływ rzeki. Wiadomym jest, że długość zapory składa się z ponad trzydziestu metrów.

Zbiornik powinien pewnością cześć wizyty i rybackie fanów, ponieważ nie są specjalnie zarezerwowane dla tej działalności miejscach. Również wieś słynie Crooked miejscach próg grzybów, tak grzybiarzy stada tutaj od późnego lata do ostatniego miesiąca jesieni.

Wyspy archipelagu Kuzovskogo

Atrakcje w Kemi (Karelia) – jest również rosyjskie i niemieckie wyspy, położone około 25 km od miejscowości. Dotrzeć do nich najprostszy sposób, aby wynająć łódź. Historycy uważają, że niesamowita wyspa przechowywane nierozerwalny związek ze starożytną kulturą Lapończyków. Dowodem na to są artefakty odkryte przez archeologów. Odkrycia sugerują, że po niemieckiej i rosyjskiej wyspy używane jako parking, zamieszkany obszar ponad 2500 lat temu starożytni ludzie.

Te atrakcje warto odwiedzić miasto Kem jest już w porządku, by podziwiać widok na powierzchni Morza Białego, który otwiera ze szczytów wysp. Sporządzić około 140 metrów wysokości powyżej powierzchni wody. Na terenie niemieckich turystów wyspach można zobaczyć około dwustu starożytnych bożków i posągi, które są wykonane z kamienia. Związali niesamowitą legendę, która wyjaśnia nazwę wyspy, które można usłyszeć od miejscowej ludności.

Rosyjska wyspa skrywa wiele tajemnic. Tutaj można zobaczyć ślady tajemniczych ludzi, życia, zachowanej świątyni. Ponadto, podróżujący dostanie interesujących faktów związanych z historią północnej polowania.

Lokalizacja filmowanie

Co jeszcze można obejrzeć zabytki miasta Kem? Co zobaczyć, będąc w tych tajemniczych miejscach? Ci, którzy podobał się film „Wyspa”, nakręcony Łungin, należy z pewnością odwiedzić wioskę Rabocheostrovsk, który znajduje się w odległości 26 km od miasta. Tu specjalnie dla fotografowania z pięknym kościołem wybudowano później ostatnie światło. To ciekawe, że w momencie, gdy Kościół jest miejscem zamieszkania dla samotnego mnicha, który, niestety, nie chce komunikować się z podróżnymi.

Nic więc dziwnego, że to miejsce zostało wybrane do filmu „Wyspa”. Prawidłowe atmosferę tworzą takie elementy, jak brzeg zatopiony barka ramce kamienia, pomostów drewnianych. Interesujące jest to, że wszystkie dekoracje jeszcze z kręcenia obrazu są nienaruszone.

Ciekawostką

Kemi – nazwa, która jest niewielka miejscowość położona na terenie Laponii (Finlandia). To nie powinno być mylone z miasta Kemi, położonej w Karelii. Mieszkańcy wsi są tylko 22 tysięcy osób, ale turystów przyjeżdża tam, przyciągają zabytków. Na przykład to, gdzie słynny fiński lodołamacz Sampo.

opinie

Dlaczego podróż więc przyciągnąć kosmetyczny Kemi? Finlandia i atrakcje , które są również znane na całym świecie nie można porównać do tego małego miasta pod względem liczby zachowanych artefaktów opowiadający o życiu i kulturze starożytnych ludów Północy.

KEM wrażenie sprawia na ludziach, którzy lubią spędzać czas podziw przyrody. Tam odkrywają szybko płynących rzek i nadal jeziora, otoczony dzikiej roślinności Karelski lasów. To miasto pozostało dobre opinie turystów, którzy cenią aktywny wypoczynek. Najbardziej popularne są tradycyjne dla miejscowej ludności jako zabawy polowania i wędkowania. Oferuje on również bardziej ekstremalnych Kemi Inne: nurkowanie, rafting.

Wreszcie, w przeglądzie miasta są prawie zawsze, o których mowa na świeże powietrze. Obszar ten jest atrakcyjny czystość ekologiczna, ten czynnik sprawia, że jest doskonałym miejscem na relaks.