405 Shares 1568 views

Apteka rumianek: moc lecznicza roślin

Z pewnością każdy wie o właściwościach antyseptycznych rumianku. Często rumianek jest stosowany w leczeniu chorób przewodu pokarmowego, biegunki, wzdęcia i wielu innych schorzeń. Używają go w folklorze, oficjalnej medycynie iw kosmetologii.


Do celów medycznych zbierane są kwiatostany (kosze) rośliny. Zbiór może odbywać się od maja do końca lata. Kolekcja odbywa się w słonecznej i suchej pogodzie. Tylko te rośliny, w których trzciny białe kwiaty są usytuowane poziomo, ale nie te, które zaczęły schodzić, kwalifikują się do zbierania. W tym okresie zakład ma najwięcej substancji biologicznie czynnych. Podczas późniejszego zbierania się w procesie suszenia kosz pęknie i olejek ten ulegnie odparowaniu. Kolczek kwiatowy powinien wynosić więcej niż 3 cm. Najlepiej trzymać go w zamkniętym pojemniku nie dłużej niż rok.

Rumianek: zastosowanie, skład i właściwości roślin leczniczych

Rozróżnia się flawonoidy, kumaryny, oleje eteryczne, witaminę C, terpeny, polisacharydy, kumaryny i kwasy organiczne od kwiatostanów rośliny.

W olejku eterycznym rumianku zawiera cenną substancję hamazulen. Pod wieloma względami dzięki nim rumianek ma działanie dezynfekujące, przeciwzapalne, diaforyczne, przeciwalergiczne, uspokajające, zmniejszające powstawanie gazów, łagodne środki przeczyszczające, cholerne, przeciwbólowe, normalizujące funkcje przewodu żołądkowo-jelitowego, karminowego, zmiękczającego skórę, kojącego, antyspazmatycznego i antyseptycznego. Ponadto olej przyczynia się do wzrostu i wzrostu oddychania, zwiększenia liczby skurczów serca, rozbudowy naczyń mózgowych, a także pomaga w astmie oskrzelowej, reumatyzmie, alergicznych chorobach skóry, oparzeniach rentgenowskich.

Z rumianku przygotuj buliony, herbatę, napary, również jest dostępny w zestawie kojących, żołądkowych, zmiękczających skórę i karminowych kolekcji. I z tym można robić inhalacje, kąpiele i pastylki.

W kwiatach rumianku stosowane są do leczenia zapalenia żołądka, zapalenia okrężnicy, pęcherza moczowego, wątroby, nerek, żołądka, malarii, przeziębienia, zapalenia jelita grubego, chorób układu nerwowego, skrobi, chorób ginekologicznych, bezsenności, złagodzenia meteoryzmu, bólów głowy i normalizacji cyklu menstruacyjnego – W tych przypadkach zaleca się wlewów i wywarów.

Długie rany gojenia, wypryski, trądzik, przetoka, procesy zapalne błon śluzowych, ropnie, swędząca dermatozę alergiczną, napary są stosowane z rumianku (w postaci płynów kosmetycznych).

W przypadku wrzenia, wrzodów i dna moczanowego, przygotowuje się wywar z rumianku z dodatkiem soli.

Dzieci, aby wyeliminować skurcze przewodu pokarmowego, zaleca się aptekę rumiankową w postaci wlewu.

Kiedy przyzębia, zapalenie dziąseł, zapalenie jamy ustnej, zapalenie dziąseł, zapalenie migdałków, ból zęba i dusznica bolesna, płukanki.

Z chorobami ginekologicznymi (zapalenie okrężnicy, zapalenie wsierdzia, pleśniawki, zapalenie pochwy) pomocne jest mycie rumiankiem lub strzykawką.

Z hemoroidami, wzdęcia, zapalenie jelita grubego, skurcze jelit i biegunkę, enemy z rumiankiem.

Kąpiele rumiankowe likwidują lub łagodzą napady padaczkowe, niszczą je i niszczą.

Do mycia oczu należy używać herbaty rumianku.

Przy stosowaniu reumatyzmu, siniaków, dna moczanowego, zapalenia stawów, okładów są użyteczne.

Kiedy migreny używają proszku z kwiatów rumianku.

Aby pielęgnować twarz, kosmetolodzy również doradzają stokrotkę, zwłaszcza te ze skórą narażoną na podrażnienie. Dobrze jest oczyścić skórę twarzy wieczorem. I kostki lodu, gotowane z rumianku bulionu, są dobre do cięcia twarzy i szyi, ponieważ doskonale odświeżają i tonizują skórę. W przypadku suchej skóry można przygotować wodę toaletową z wlaści rumianku (70 g) z wódką (50 g) i gliceryną (5 g).

Wywar z rumianku usunie obrzęk z oczu. W tym celu należy wymieszać tampon na wywar z rumiankiem i nałożyć go na zapaloną powiekę przez 2 minuty, powtórz trzy razy procedurę.

Apteka rumianek jest niezbędna iw pielęgnacji włosów. Po umyciu głowy warto spłukać włosy. Aby to zrobić, w litr i pół wody napić rumianek (wlać stół, łyżkę trawy z szklanką wrzącej wody). Po zabiegu, włosy będą jedwabiste. I dla jasnych włosów lub rozjaśnienia ciemności można przygotować silniejszy wlew (napar 100 g trawy na pół litra wrzącej wody, nalegaj i filtruj przez pół godziny). Ta infuzja ożywi i odbarwi włosy. Jeśli chcesz uzyskać bardziej nasycony odcień, możesz wziąć 200 gramów surowca na pół litra wrzącej wody. Infusion wet włosy bez wytarcia ręcznikiem. Procedura jest powtarzana do uzyskania żądanego odcienia.

Aby wzmocnić włosy i poprawić ich wzrost, przygotowywana jest kolejna infuzja: weź równomiernie liście liści babki, pokrzywy, szałwii, trawy oregano i kwiatów rumianku. Kieliszek wrzącej wody nalewa łyżkę mieszanki tych ziół i zostawić. Po ochłodzeniu wlewu dodać miąższ z czarnego chleba i złożyć z niego zagmębioną czosnek, która jest pocierana w skórę głowy. Następnie włóż do głowy głowę i pozostaw ją na godzinę. Następnie włosy są płukane bez użycia szamponu, jest suszone w powietrzu bez użycia ręcznika.

Pijany w nocy szklankę herbaty z rumiankiem (możesz z dodatkiem miód i śmietany) zapewni zdrowy i zdrowy sen. Przygotuj go w ten sposób: szklankę wrzącej wody zalewa łyżką kwiatów, 20 minut nalegać i wypić po filtracji.

Przeciwwskazania do stosowania rumianku

Rumianek ma praktycznie żadnych przeciwwskazań. Dzięki odpowiednim dawkom nie jest to trujące, ale nie warto używać przez długi czas. Kiedy ciąża powinna próbować uniknąć jej użycia, tk. W małych dawkach preparaty rumianku mogą powodować poronienia i krwawienia, a w znacznym stopniu zwiększają ryzyko przedwczesnego porodu.