226 Shares 8878 views

hemoroidy wewnętrzne: etiologia, objawy kliniczne i leczenie

Najczęstszą chorobą jest uważany za hemoroidy wewnętrzne, objawy obserwowane u 50 procent ludności świata. Zazwyczaj objawy hemoroidów pojawiają się po 30 latach. Statystyki pokazują, że płci pięknej chorują rzadziej niż mężczyźni. Większość ludzi, nawet wtedy, gdy pierwsze objawy choroby są nie spieszy się do rozwiązania ekspertów i zaangażowanych w samoleczenia, robiąc ogromny błąd, bo nawet lekarze nauki nie można określić dokładnej przyczyny, które wywołały rozwój tej choroby.


hemoroidy wewnętrzne: etiologia

Przez przyczyniających czynników, które mogą powodować choroby należą zaparcia, wiek ponad trzydziestu lat, dziedziczność i częste stosowanie środków przeczyszczających klizmirovanie herbat, ból podczas wypróżnień, ciąża. Wielu sądzi, z czego może być hemoroidy zewnętrzne? Przyczyniając się czynniki obejmują wrodzoną słabość ściany żył, defekacji, wraz z dłuższym parcia lub oczekujące, ciąży (zwłaszcza powtarzane), nieaktywnego trybu życia, zawód sportów energetycznych, częste zaparcia, alkoholu, potraw mięsnych i pikantnych potraw. Czynniki te żyły przelewowym miednicy i krocza krwi, które z kolei wywołuje napięcie i występ tkanki.

hemoroidy wewnętrzne: Objawy

Choroba przejawia się w dwóch formach: nieskomplikowanych i skomplikowanych. Pierwszy charakteryzuje się uczuciem dyskomfortu, swędzenie, dyskomfort w okolicy odbytu, czasami są smugi krwi w stolcu podczas wypróżnień. Klinika łagodny, często przejawia się naruszeniem diecie.

Skomplikowane hemoroidy objawia się jako zapalenie hemoroidy, ich zakrzepicę i krwotok.

Jeśli zdiagnozowano „hemoroidy wewnętrzne” leczenia w większym stopniu zależy od etiologii i stopnia nasilenia choroby. Dla niektórych pacjentów będzie wystarczająco, aby przestrzegać diety i utrzymania zdrowego stylu życia. W tworzeniu węzłów hemoroidalnej krwawienia i wypadanie odbytu z ciała, leczenie powinno odbywać się w warunkach ambulatoryjnych.

Jeśli znajdziesz się na wewnętrznych hemoroidów, leczenie należy rozpocząć natychmiast. hemoroidy wewnętrzne są traktowane przez kilka metod. Najpopularniejszą metodą terapii – specjalne lignirovanie hemoroidy pierścienie z lateksu. Wspomniany pierścień oporowy krwiobiegu hemoroidy, w ciągu kilku dni, on martwiczych i odpada. W jego miejscu znajduje się rany, które goją się w ciągu dwóch tygodni. Należy zauważyć, że procedura jest całkowicie bezbolesny.

Jest to także dość powszechną metodą leczenia jest uważany skleroterapii. Ten sposób jest zazwyczaj stosowany w hemoroidów obejmujących wydzieliny krwi. W tym przypadku, hemoroidy nie wypadają z odbytu.

Zdejmowanie hemoroidalnej węzeł o nazwie hemorrhoidectomy. Podczas tego zabiegu usuwa tkankę, powodując krwawienie i utrata węzłów. Hemorrhoidectomy wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Ta operacja może być przeprowadzona w warunkach ambulatoryjnych.

Oczywiście, dziś znane są i inne metody leczenia tej patologii. Takie metody obejmują koagulację bipolarnego (stosowany podczas zabiegu) i zimna (krioterapia utwardzania). Kilka lat temu, krioterapia była bardzo popularna metoda leczenia hemoroidów. W leczeniu zamrożonych węzłów, taka procedura jest bardzo bolesne. Podczas bipolarnej koagulacji tkanki węzła zniszczone przy użyciu prądu elektrycznego. Sposoby te nie są szczególnie powszechne.