124 Shares 4358 views

Gail DVOSKIN „Metoda Sedona” – istota i opinie

We współczesnym świecie pełnym stresu, więcej osób szuka sposobu na jakościowo zmienić życie, aby uniknąć ciągłego choroby spowodowane negatywnymi emocjami. Spośród wszystkich technik i metod metody „Sedona” w szczególności wyróżnia się – jest oparta na bardzo prostych ćwiczeń, a ponad pół wieku zbierając entuzjastyczne recenzje. Dziś będziemy rozmawiać o książce Dvoskina Gale, który opisuje zastosowanie tej techniki, a Zbadajmy podstawowe chwile.


Jak i kiedy tę metodę?

W 1952 roku Lester Levenson, udany naukowiec i fizyk, został odesłany do domu na śmierć po następnej operacji. Był bardzo chory: serce, żołądek, nerki, nerwy były w strasznym stanie. Nikt nie spodziewał się, że zamiast śmierci Lestera woleliby inną opcję – aby żyć jeszcze 52 lat, całkowicie wyleczyć wszystkie bolączki i cieszyć się każdą chwilą życia.

Odwrócił się do bardzo prostej techniki, i to działało idealnie. Wkrótce było uczniowie i naśladowcy, ale Lester odmówił nazwać nauczycielem lub mentorem. Z czasem przeniósł się do Arizony i otworzył ośrodek szkoleniowy dla trenerów szkolenia i seminaria. To od nazwy miejscowości, w której znajdowała się i wziął nazwę metody – Sedona.

Po opuszczeniu Lester Levinson w świecie innego opracowania metody przejął jego zwolennika i bliski przyjaciel Gail DVOSKIN. „Metoda Sedona” – książka jego autorstwa, które pomogą nauczyć się tego proste i skuteczne techniki.

Wszystko genialne – po prostu

„Emocje – to nie ty” – jest to jeden z głównych punktów, które trzeba zrozumieć, od samego początku. Każda osoba może kontrolować swoje emocje, zapobiegać ich powstawaniu oraz ich pozbyć. Tylko proces uwalniania emocji – w oparciu o metody.

Metoda „Sedona” pozwala pozbyć się negatywnych emocji, zatrzymać i niech gromadzą się wpływać na życie.

wolność lub spokój osiąga się przez uwolnienie emocji. Możesz wybrać, jak kontrolować swoje życie, kim jesteś i co masz. Jesteś wolny od uczucia niepokoju, gniewu, żalu i manipulatory nie mogą wpływać na ciebie.

„Metoda Sedona”: 5 pytań magiczny komunikat

W rzeczywistości, wszystkie ćwiczenia są oparte na jeden główny i proste. 5 pytań trzeba zadać sobie pytanie i odpowiedzieć na nie. Odpowie jest dodatni lub ujemny – nie ma znaczenia. Nadal będą mogli puścić swoich uczuć.

Pierwsze pytanie. Co czuję teraz?

Musimy skupić się na swoich emocji i uczuć w tej chwili. Nie wracaj do przeszłości i nie myśleć o przyszłości, wszystkie myśli – tylko „tu i teraz”. w pełni zrozumieć „uporządkować” z ich uczuć i ich select do dalszej pracy jest najsilniejsze.

Drugie pytanie. Mogę wziąć to uczucie?

Rozważmy wybraną wrażenie na wszystkich stronach. Zastanowić się, czy to ma prawo do istnienia. Zastanów się, czy chcesz żyć z tym uczuciem. Chcesz to mieć wpływ na swoje życie?

Trzecie pytanie. Mogę puścić tego uczucia?

Jeśli czujesz, że można puścić tego uczucia tak łatwo, jak się nie trafić w uchwyt dłoni lub wyzwolić sznurowadło, mówiąc „tak”. Jeśli odpowiedź brzmi „nie” – nie ma problemu. Oto najważniejsze – szczerość wobec siebie.

Pytanie czwarte. Czy chcę puścić tego uczucia?

Pomyśl o tym, jak będzie lepiej – to uczucie czy nie. Jeżeli odpowiedź na to pytanie jest twierdząca, to zadać sobie piątą i ostatnią pytanie: „Kiedy?” Najlepsza odpowiedź: „kto”, ale jest taka, że decyzja została przełożona. To jest normalne.

Te 5 pytań trzeba zadać sobie pytanie, jak długo, jak nie odpowie pierwszy „spokój, satysfakcję.” Dopiero po zakończeniu tego ćwiczenia. Na początku może trzeba dużo okrążeń, ale za każdym razem puścić emocji staje się łatwiejsze.

technika zanurzenie

Metoda „Sedona” wykorzystuje inną technikę – nurkowanie. Kiedy trzeba pozbyć się silne, dawno zjedzone w tajemnicy czuje się lepiej od niego nie ma mowy. Ale nauczyć się nurkować tylko po opanowaniu sztuki wyzwolenia.

W tym ćwiczeniu proponujemy odprężającą atmosferę, w której się skoncentrować. Odpocząć i zacząć nurkować. Zadaj sobie następujące pytania:

1. „Co jest głębokość tego uczucia?”

2. „Smog (la) Ja świadomie wnikają w głąb tego uczucia?”

3. „Smog (la) miałem to uczucie w nurkowaniu?”

Im głębsze nurkowania, bardziej zaostrzony uczucie. Ale kiedy dojdziesz do „serce”, to otoczyć ciszę, spokój i ciepłe światło.

Dziewięć stanów emocjonalnych: schodów

Więc, co jest metodą Sedona? Jej istota polega na wydaniu negatywnych emocji. Oni – jak śmieci, które gromadzi się w szafie. Podobnie jak wszystkie niepotrzebne, negatywne emocje utrudniają przepływ energii. Im bardziej „rzeczy” w uczucia danej osoby, tym niższy „emocjonalny drabina”, to i mniej przyjemności z życia.

W osobnym rozdziale książki Dvoskin G. ( „Metoda Sedona”) identyfikuje dziewięć stanów emocjonalnych. Praca na zwolnieniu, można iść w górę, dzięki czemu czujemy się lepiej, pozbywając się balastu ciężkiego negatywnej.

„Drabina emocjonalne” składa się z „” z etapów:

9. apatii.

8. smutek.

7. Strach.

6. Lust.

5. Gniew.

4. stada.

3. Courage.

2. Przyjęcie.

1. Soothe.

Ludzie, którzy osiągnęli spokój, – najbardziej radosny i szczęśliwy w świecie. To nie jest przesada.

Resistance: niebezpieczny wróg wewnętrzny

Ludzie kochają i dobrze mogli komplikować, a zwłaszcza swoje życie. „Sedona” – metoda, która zwraca się do prostoty myślenia.

Niebezpieczny wróg wewnętrzny wielu ludzi jest opór. Mamy sadzone na pomysł, że trzeba płynąć pod prąd, aby osiągnąć dobre wyniki. Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że wszystko w tym życiu jest podana z wielkim trudem, a nie ma innego sposobu. Jeśli coś występuje naturalnie, jak w zegarku, – jest zawarte w „oporu” reżimu.

Człowiek w przyrodzie – jest wolny i niezależny. Nikt nie lubi słowo „powinien”, „musi”, „powinien”. Jeśli umieścisz takie ramy, opór rozpocznie się nawet wtedy, gdy dana osoba rozumie, że aby to zrobić w jakiś sposób prawidłowy.

Ale nie tylko otaczający stale starają się narzucić swoje indywidualne poglądy lub obowiązki. Jeśli się samemu, można osiągnąć utratę motywacji i radości życia. Na przykład, pracowała nad projektem takiego, ale w pewnym momencie zmęczony. Zamiast pozwolić na „reset”, to kazano pracować na siebie. Tylko jedno zdanie: „Trzeba (musi) zrobić” – i cały proces odporność jest uruchomiony.

Opór jest bardzo trudne do wygrania lub oszukać, ale aby pozbyć się go pewnie, a także od wszelkich emocji. Wystarczy zapytać, a nie określają.

ograniczenia w drewnie

W jednym punkcie, autor daje bardzo graficzny przykład w celu pokazania, należy pracować na pierwszy. Gail porównuje wyimaginowaną granicę lesie. Jeśli weźmiemy jedno drzewo i uważnie patrzeć na to – można zobaczyć „atomy”, które myśli danej osoby.

Liście – prywatnego uczucie. Gałęzie, na których rosną – dziewięć stanów emocjonalnych. Potrzebne do zatwierdzenia i kontroli otaczającego zamienia się w wyimaginowanej pnia drzewa. Potrzeba bezpieczeństwa i kontrastu (Death Wish) – to główny korzeń, który idzie w głąb gleby (pragnienie niezależności i dążenie do jedności).

Jeżeli dana osoba jest ustawiony do zwalczenia wyimaginowany drzewo i zobacz pogodę ducha i spokój, które chowają się za nim, należy zacząć od głównego korzenia. Aby to zrobić w książce dostarczonych przez ćwiczenia opiera się na pięciu głównych zagadnień.

Prawidłowe ustawienie cel

Metoda „Sedona” przeniknął nawet w filmie kultowego „The Secret”, którego akcja Gail DVOSKIN z publicznością Sekret właściwego wyznaczania celów. W tej książce, to trwa kilka rozdziałów. Ważne jest, aby nauczyć się patrzeć na rozmowę w celu sformułowania, i nie tylko. Możemy przypuszczać, że jest to osobna sztuka.

Dwie główne rzeczy, które musimy zawsze pamiętać:

1. Cel konieczności spisać na papierze. Następnie siła pożądania wzrośnie kilkakrotnie, ciągnąc wymagane w swoim życiu.

2. Wizualizacja gola. Wyobraźmy sobie, to w każdym szczególe, poczuć. A następnie zwolnić.

Prawie wszyscy ludzie doświadczają kosztem jak zrealizować cel. Ale nie trzeba. Wszystko co jest potrzebne jest określone w dwóch punktach powyżej.

Co robi „Sedona” (metoda) opinie

Jak ludzie nie opór ta metoda będzie działać na nim. Opinii ludzi, którzy skorzystali z tej techniki powiedzieć, że życie ma się lepiej. Proste ćwiczenia mogą uczynić kogoś, kto wniesie trochę wysiłku i zapewni przynajmniej trochę czasu.

„Sedona” – zastosowaną metodę i polecam innym takich ludzi sukcesu, jak Brayan Treysi i Steve Pavlina.

Pisarz i psycholog Dzhon Grey mówi pozytywnie o procedurze na swojej stronie internetowej jako skuteczny sposób do osiągnięcia emocjonalnej i psychicznej wolności.

Bestsellerowej autor „Chicken Soup dla duszy” Dzhek Kenfild z tej techniki w rozkoszy. Zauważa on, łatwe ćwiczenia i wymierne rezultaty w bardzo krótkim czasie.

Być może był to „Metoda Sedona” – to jest klucz do pokoju, samorozwoju i szczęśliwego życia, tak że trzeba …