520 Shares 2409 views

Szukamy cognates

Sam korzeń są słowa, które są podobne w rozumieniu i mają część wspólną. Nietrudno się domyślić, że ta wspólna część musi być root (lub jeden z korzeni, jeżeli złożone słowo). Dlatego przede wszystkim należy zrozumieć, że to, co jest korzeniem. Zasada języka rosyjskiego dla klasy 1 stanowi, że korzeń jest nazywana częścią wspólną powiązanych słów, załączając swoje główne wartości.


Jak drzewo, słowo „rosnąć” wraz z cebulkami.

Możliwość wyboru słowa pokrewne (są takie same – ten sam korzeń) pozwala nam pisać poprawnie. Dotyczy to orfogrammy takie jak samogłoski nienaprężonym w nasady (na przykład słowo „river” nienaprężona „e” sprawdza pokrewne słowo „river”, w której „C” jest pod obciążeniem).

Dzieci są często mylone pokrewieństwo z różnymi formami tego samego słowa. Na przykład w przypadku słowa „myszy” – „myszy” – pokrewny to słowo, a „mysz” – inna forma tego samego. Formy słowne zmieniać z jego końca i związane z nim słowa są tworzone za pomocą przedrostków i przyrostków. I konsole mogą zmienić znaczenie słowa, a nawet przeciwnie. Na przykład, antonimy przyjazdu i wyjazdu są w tych samych odmian fleksyjnych czasowych.

Innym częstym błędem w słowach jednego korzenia – przejąć związanych słowy, ci, którzy mają ten sam rdzeń w pisowni i dźwięku, ale nie najmniej. Te korzenie nazywane są jednobrzmiące. Na przykład, wyrażenie „carry”, „taca”, „portier” – korzeń -nos- w „nosie” słowa „skarpety”, „most” – -nos- również, ale nie ma nic do zrobienia w ich wartości. Jednobrzmiące z korzeni słownych nie są takie same korzeń. Odwrotna sytuacja ma miejsce w słowach bardzo podobnym znaczeniu, ale nie mają wspólnego korzenia. Na przykład: pies – szczeniak, konia – źrebię, etc. Język rosyjski jest nie tylko bogaty, ale również bardzo nieprzewidywalny!

Pokrewne mogą być jako część słowa, a inny (bieg, listwy, prowadzącą – rzeczowników, uruchamianie run – czasowniki, działa, szybkie – przymiotników; pracuje – komunii).

Ciekawym punktem w wyprowadzeniu jest alternatywnych dźwięków związanych słowa w korzeniach, jak i samogłosek (dawn – Zori zawieszania – zawieszana) i spółgłosek (jedna inni przyjaciele, suszone – suchy). Warianty, gdy spółgłoski są na przemian z kombinacji spółgłosek (napęd – prowadzenia połowu – rybołówstwo) i samogłosek – „zero dźwięku”, tzw samogłoska rozpędzony (ojciec – ojciec, sen – sen).

Pokrewne słowo może mieć dwa lub więcej korzeni. Takie słowa są nazywane złożone. Jeden korzeń w tym przypadku jest związane, a drugi będzie służył jako podstawa do tworzenia nowej wartości tego słowa. Na przykład: zielony – wiecznie zielone, ziemia – Rumpel, prąd – elektrowni wodnej.

Wszystkie powiązane słowa, zamówione przed ich pochodnych, razem tworzą derywacyjnej gniazdo. Na dnie gniazda – wierzchołek (oryginalna słów), z których POCHODNE fleksyjnymi uformowane. Przykłady: śpiewać – piosenkarz śpiewać – intonate – śpiewał; stary – wiek – nieaktualne – nieaktualne. Gniazdo może być derywacyjnej slaborazvernutym (dwie pochodne) i silnorazvernutym (u góry i ponad trzy pochodne). Przykładem silnorazvernutogo Gniazda mogą być korzeń słowo do słowa "home": dom, mały dom, domische, house, przylegającym do niego domu, oszczędny, włamanie, domu opartego bezdomnych, couch potato, gospodarstwa domowego, właściciel domu, gospodarstwo domowe, Domostroj, budownictwo, sierociniec, dom wariatów.

Teraz, gdy wiesz, co znaczy słowo korzeń!