499 Shares 2274 views

Co nie wolno dopuścić planując budżet rodzinny: podstawowe zasady

Ostatnio, coraz więcej osób próbuje zaplanować budżet. Nie jest to zaskakujące. Z rosnących cen podstawowych surowców i leków osoba uczy się czegoś, aby zaoszczędzić pieniądze i ograniczyć koszty. W tym artykule dowiesz się o czymś, co nie powinno być dozwolone, jeżeli planuje budżet rodzinny. Dowiesz się podstawowych zasad i warunków, które muszą stosować.


Czego nie wolno dopuścić podczas planowania rodzinnego budżetu?

Istnieje kilka niepisanych zasad, których należy przestrzegać przy sporządzaniu planu miesiąca. Większość ludzi zna je dobrze. Jednak nie wszyscy uważają, że budżet planowania rodziny i wprowadza pewne ograniczenia. Poniżej dowiesz się podstawowe momenty sporządzenie planu.

Pierwsza zasada: nienagrane przychody

Co nie wolno dopuścić przy planowaniu budżetu rodziny, więc jest to, że każdy jest odpowiedzialny za ich dochodów i wydatków. Jeśli jesteś z rodziną, wszystkie swoje oszczędności powinny być brane pod uwagę.

Wiele rodzin w dzisiejszym świecie żyć według zasady: moją pensję – moje wydatki. To jest złe. Z tym hasłem, nigdy nie będzie w stanie planować budżet rodzinny prawidłowo i skutecznie.

Druga zasada: to jest niemożliwe, że dochód był mniejszy niż spożycie

Planowanie finansowe z budżetu rodziny mają ograniczać wydatki na wzrost przychodów. Obecnie istnieje wiele pokus, do którego masa pieniądze są wydawane. Na przykład, rozrywki, podróże, zakupy i tak dalej. Nie można pozwolić sobie co chcesz. Staraj się ograniczyć swoje pragnienia. Tylko w tym przypadku, zarobki znacznie przewyższają koszty.

Trzecia zasada: nie wydać wszystkie pieniądze

Czego nie wolno dopuścić, gdy planuje jeszcze rodzinnego budżetu? Dowiedz się, jak rozpowszechniać swoje priorytety tak, że będziesz zawsze pozostanie częścią pieniędzy lewej. Nie mówimy o milionach i setkach tysięcy. Jest możliwe, aby odłożyć kilka tysięcy co miesiąc. Z wyjątkiem tych przypadków, gdy dodatkowe narzędzia potrzebne (podczas choroby na urządzeniach rozbicia domowych i tak dalej).

Czwarta zasada: nie można ignorować znaczenie punktów

Po dokonaniu główną listę wydatków na następny miesiąc, trzeba trzeźwo to doceniam. W pierwszej kolejności w kosztach musi być przypisane do mieszkania i użyteczności publicznej. To jest po żywności i codziennego użytku. I tylko jeśli jeszcze dodatkowe pieniądze można wydać je na coś nie tak niezbędnym, ale ładne. Nie powinno być zawsze przeprowadzane trzecią regułę.

Piąta zasada: naprawdę nie można ograniczyć się

Pozwól sobie przynajmniej czasami wydać niewielką ilość tego, co naprawdę chcesz. Ciągłe granica nie prowadzi do niczego dobrego. Nie mówimy o tym, jak wykorzystać całą dostępną pamięć. Może byliście na drodze metanu i wiem, że masz pieniądze na jej temat. Umów się na wakacje, co zdarza się raz na rok. Idź tam, gdzie chcesz. Odpręż się potrzebne do właściwego zarządzania budżetem rodzinnym.

Szósta zasada: nie czynią wszelkie decyzje na własną rękę

Podczas planowania kosztów dla najbliższej przyszłości należy wziąć pod uwagę pragnienia i potrzeby wszystkich członków rodziny. Nie zapomnij priorytet. Pamiętaj, że zdejmowane buty do szkoły jego syn jest ważniejszy niż zabawka dla mojej córki. Skonsultować się z rodziną w sporządzaniu listy zakupów i wydatków. Dopiero wtedy przystąpić do wypełniania listy lub tabeli. Ten kurs pomoże Ci uzyskać maksymalne korzyści i podejmowanie właściwych decyzji podczas planowania budżetu domowego.

Reasumując

Teraz, gdy wiesz, czego nie jest ściśle w przygotowaniu wykazu wydatków. Przybliżony planowanie budżetu rodziny (patrz tabela) jest przedstawiony w tym artykule. Czytaj dalej i uzupełnić swój zamiar robić na czas kosztów czasowych. Spróbuj zapisać, ale nie jest zbyt skąpy. Pamiętaj, że pieniądze – to tylko papier. W świecie istnieje bardziej wartościowe rzeczy. Powodzenia w przygotowaniu planowania budżetu rodziny i wydajne!