726 Shares 7725 views

Osobisty plan finansowy, czy droga do niezależności finansowej

Niewiele osób ludzi ma naturalną skłonność i miłość do działu księgowości. Większość z nas w słowach „planowania finansowego”, „optymalizacji kosztów”, „budżetu” i tym podobne zaczyna mimowolnie ziewać. W rzeczywistości, to wszystko nie wydaje się tak nudne, gdy dotknie cię osobiście. Wielu zna sytuacji, gdy tydzień po otrzymaniu wynagrodzenia pieniężnego jest „tylko” do następnego, a za tydzień lub dwa, okazuje się, że nadszedł czas, aby spojrzeć na kredytodawcę do następnej wypłaty. Każdy wie – Pieniądze nie zdarza się znacznie. Oczywiście, każdy ma swoje własne kryteria dla „małej partii”, ale to już osobna kwestia.


Opcjonalnie mistrz wszystkim mądrość ekonomiczny, aby dowiedzieć się, jak prawidłowo planować swoje dochody i wydatki. Tymczasem, podstawową wiedzę i umiejętności w tej dziedzinie może być przydatna dla każdego człowieka, bez względu na wielkość dochodów i stanu cywilnego. Prowadzenie rodzinnego budżetu można zracjonalizować ze względu na bardzo prostych zasadach, to teoretycznie znana każdemu. Tylko wiele z tych teorii wiedzy i są wynikiem lenistwa czy braku wiary.

Jak stworzyć swój własny plan finansowy

Pierwszą rzeczą, aby zrozumieć i naprawić to, co mamy pod względem dochodów i wydatków. Każdy, kto otrzyma mniej lub bardziej stabilne płace, dochody z art poradzi sobie z łatwością. Ale do określenia kwoty wydatków będzie musiał ciężko pracować. Musimy zacząć zapisywać wszystkie swoje wydatki w tetradochku (plik komputerowy, specjalistyczny program, który jest teraz ustawiony – biorąc pod uwagę możliwość wyboru jednego do gustu). Kluczowym słowem w ostatnim zdaniu – wszystko, bo po miesiącu, będziesz zaskoczony, jak dużo pieniędzy leci prawie „nigdzie”.

Po miesiącu lub dwóch skrupulatnych zapisów, można rozpocząć się zabawa – analizę. Ten moment jest obarczona wieloma odkryciami „wspaniałych”, nawet dla tych, którzy nie wydawać pieniądze lekkomyślnie. Ważne jest, aby analizować nie tylko wszystkie pozycje wydatków, dostosowując je do przyszłości, ale również stosunek przychodów i kosztów. To jest dobry powód, aby myśleć: może lepiej dołożyć starań, aby nie dokręcić gospodarkę i na wysiłki, aby zarobić więcej?

Wszystko dokładnie przemyśleć, trzeba stworzyć swój własny plan finansowy. Tutaj – pełna swoboda twórczości, biorąc pod uwagę, oczywiście, poprzednią analizę.

  • Można tylko polecić przeznaczyć taki artykuł jako „nieprzewidziane wydatki”, umieszczając ją około 10% zarobków. To jak naprawa – życie ciągle rzuca się niespodzianek. Nie należy mylić z pieniędzmi Potbelly „deszczowy dzień”! Jeśli nie można wydać kwoty wchodzące w zaskoczeniu, można bezpiecznie usunąć go – przynajmniej opóźnienia, nawet sobie coś grymasić.
  • Osobisty plan finansowy musi zawierać artykuł „nagromadzenie”. Wszyscy eksperci w tej dziedzinie są jednomyślni mówiąc, że 10% można bezpiecznie odstawić, niezależnie od wielkości zarobków, jak może się wydawać, że mocniej pas nie jest dokręcona. Co więcej, te 10% rozsądne natychmiast przekłada się na odrębnym rachunku bankowym, który nie istnieje pokusa, aby wydać. Człowiek bez duszy pewne rezerwy gotówkowe, nie można ufać nie tylko w przyszłości, ale na dzień dzisiejszy.
  • Dokonywanie prywatnego planu finansowego nie powinno być surowo cofać się na koszty opieki zdrowotnej i edukacji. Kwoty te mogą być traktowane jako wkład do przyszłości, bo chory jest mało prawdopodobne, aby być w stanie zapewnić odpowiedni dla siebie i bliskich, i zaawansowanego szkolenia mogą dostarczyć dodatkowych źródeł dochodu.
  • Trzeba dokładnie rozważyć normalne „poprawne” sposoby oszczędzania, czyli bez szkody dla siebie. Optymalizować koszty mogą być różne – na przykład, księgarnia online, wybrać najlepszą taryfę dla telefonii komórkowej, telewizji cyfrowej, nie unikają zapasów, sprzedaży, witryn zniżki (są one teraz bardzo dużo), etc.
  • Jeśli Twój osobisty plan finansowy obejmuje taki element, jak papieros, mnożenie kwoty wchodzące w ciągu ostatniego miesiąca o 12, a następnie również liczbę lat, które chcesz wydać więcej. Jak Ci się podoba ten wynik? Czy wciąż jesteś gotów wydać na taki denzhischi jest puścić swojego życia znacznie się zmniejszyła? Powolne samobójstwo dla pieniędzy – Nakłady wątpliwa.
  • I ostatni. Pieniądze powinny pracować. Jeśli tam jest inwestowanie – zrób to (tylko dobre myślisz – gdzie), nawet w banku stopy procentowej i niska, ale coraz to nadal jest ładny. Im więcej fundusze kolei szybciej gromadzą. Nie bądź skąpy, ale także zatrzymać trwonienie. Sukces!