873 Shares 8335 views

Wynagrodzenie Prezesa Federacji Rosyjskiej jako odrębnej pozycji w budżecie

Niezależnie od rodzaju płyty zainstalowane w danym kraju, każdy kraj żyje według pewnego systemu, który jest kierowany przez człowieka. Ponadto, osoba ta jest przedstawicielem narodu i tradycji. Na przykład, królowa Anglii. W rzeczywistości, jest to jedyny mechanizm dźwigni sterowania o nazwie „monarchia”. Ale w rzeczywistości, wszystkie decyzje podejmowane są na podstawie parlamentu kraju. W tym przypadku, królowa regularnie otrzymuje pensję. To – to jest ugruntowane tradycją Albionu.


pensja prezydenta jako pracownik aparatu państwowego

W demokracjach, sytuacja jest nieco inna. Jako pracownicy aparatu państwowego, prezydent kraju, otrzymuje także wynagrodzenie. Ponadto, każdy rubel, peso lub rupia spełnia on, jak to się mówi, „A do Z”. wynagrodzenia lub innych krajach Prezydent Rosji za głośno nikomu nie ujawnione, jednak zainteresowane strony mogą łatwo znaleźć tę postać. Na przykład, w rocznym budżecie. To właśnie ten dokument zawiera następujący wiersz jako „wydatki na działania głowy państwa.” Z roku na rok budżet cierpi zmian i poprawek, a jego treść, wprowadza nowe artykuły i sznurki. Jednak ta część kosztów jest zawsze na pierwszym miejscu.

Przybliżony budżet numer pozycji

Jednak postać, która znajduje się w tej linii będzie tylko w przybliżeniu pokazać nam prawdziwe pensję głowy państwa. Dlaczego? Po pierwsze, roczny budżet – to rodzaj biznesplanu, w którym wszystkie pozycje wydatków perspektywiczne i są jedynie przykładowe. Dokonywanie tego dokumentu, analitycy są oparte na koncepcji, takich jak inflacja, kryzysy, wzrost różnych stawek podatkowych, opłat skarbowych i tak dalej. W ten sposób nie da się przewidzieć z absolutną precyzją poziom wielu narzędzi, które mają wpływ na przyszłe koszty. Na przykład, w 2005 roku planowany roczny budżet miał być poświęcony na artykule opisano o 4,1 mld rubli. W rzeczywistości, to spędził około 5,9 mld rubli.

Po drugie, wynagrodzenie prezesa Federacji Rosyjskiej w tej linii – to tylko część z nich. „Koszty funkcjonowania głowy państwa” obejmuje także jego zastępców oraz koszty administracyjne. Oprócz oficjalnej pensji, prezydent Rosji zadowoleni z wielu przywilejów. Należą działów mieszkania, rezydencje kraj, transport kancelaryjnych i tak dalej.

Porównując ten kraj

W 2009 roku brytyjski tabloid opublikował artykuł w Financial Times, który pisał figury wynagrodzeń szefów państw z różnych krajów. Zatem wynagrodzenie prezesa Federacji Rosyjskiej (w tym czasie był Dmitrij Miedwiediew) był o rząd wielkości niższe niż międzynarodowymi odpowiednikami. Lider „uprawnień, które są” list był Barack Obama. Jego pensja w roku wyniósł 292,000 euro. Dla porównania, Dmitrij Miedwiediew otrzymał tylko jedną czwartą tej kwoty. W tym samym roku, Prezydent Rosji powiedział, że będzie co roku sprawozdanie na wysokości ich dochodów państwa. Dmitrij Miedwiediew powiedział, że dobrze znane i „przejrzystość” wynagrodzenia Prezesa i pracowników państwowych – jest miarą aby zmniejszyć poziom korupcji, która wzrosła w czasie kryzysu finansowego. Słowa nie były tylko pustosłowiem, a przez ostatnie kilka lat, głowa państwa regularnych sprawozdań z ich dochodów.

Miesięczne wynagrodzenie prezesa Federacji Rosyjskiej (2013) było około 270 tysięcy rubli. Podczas gdy pensja ministrów i posłów utożsamiane z pierwszego września wzrosła i ustabilizowała się na poziomie około 420 tysięcy. Według zweryfikowanych danych, oficjalna pensja prezydenta Federacji Rosyjskiej do 2012 roku wyniosła prawie 5,8 mln, czyli ponad 2 miliony figur poprzedniego roku.