106 Shares 5972 views

Jak zrobić rachunki domowe: porady ekspertów

Wynagrodzenia są wypłacane regularnie, ale pieniędzy nie miał. Z tym stwierdzeniem zgadzamy się wielu naszych rodaków. W czym problem – niski poziom wynagrodzenia lub niezdolność do prawidłowego rozprowadzenia środków osobowe? Postaramy się dowiedzieć, jak to zrobić kont domu i nauczyć się kontrolować finanse rodziny.

Plusy domowego planowanie finansowe

Na pierwszy rzut oka, finanse osobiste zarządzanie może wydawać się nudny i rutynowy obowiązek. Stale zebrać wszystkie wpływy i wydatki rekord – jest to nietypowe dla tych, którzy nigdy nie myślał o własnej wydatków. Ale w rzeczywistości, planowanie finansowe – jest kluczem do stabilności i dobrobytu. Zaczynając nagrywać swoje dochody i wydatki, można szybko znaleźć odpowiedź na pytanie: „Skąd pieniądze?”. Racjonalny podział zasobów i oszczędności pomoże Ci zaoszczędzić na duże zakupy i wyjść z długów. budżet domowy – jest ona dostępna dla każdego narzędzia planowania finansowego. To może pomóc nauczyć się uchylenie środków porzucić spontanicznych zakupów i uzyskać niezależność finansową. Jak zrobić domowe rachunki prawidłowo i efektywnie?

Typowe warianty organizacji budżetu rodziny

Najczęściej spotykane są trzy formy budżetu rodzinnego. Jest to powszechne, częściowo wspólny lub oddzielny budżet. Klasyczna wersja dystrybucji funduszy w wielu rodzin w naszym kraju – wspólne pieniądze rodzina. System ten zakłada, że wszystkie zarabiać prowadzoną przez jednego z małżonków, który jest również odpowiedzialny za dystrybucję i wydatków. Najczęściej, gdy organizacja zarządza żona pieniądze z budżetu. Główną wadą tej opcji – zwiększenie odpowiedzialności finansowej (dla alokacji środków) jednego z małżonków. W tym przypadku większość większą część obowiązków domowych spoczywa na barkach tego, kto kontroluje przepływy pieniędzy. Oddzielny budżet jest często wybierana przez młodych par. W tym przypadku każdy z małżonków zarządzać ich własnych dochodów, uwalniając część ogólnych potrzeb. Dobrym rozwiązaniem, ale tylko wtedy, gdy zarówno mąż jak i żona są zatrudnieni i mieć stały dochód. Najbardziej demokratyczna forma budżetu rodziny: częścią całości. Istnieją dwie odmiany tego. W pierwszym przypadku, większość małżonków zarobione fundusze utworzone w ramach wspólnego funduszu i spożywane zgodnie z potrzebami rodziny. Jednocześnie, każdy z nich jest na tyle finanse w zarządzaniu osobistym. W drugim przypadku, podstawowe wydatki gospodarstwa domowego spędził większość wynagrodzeń małżonków. Uzyskane przez drugą parę narzędzi (niższe zarobki) są złożone. Obie opcje są bardzo nadaje się jako podstawa do należytego planowania finansowego. Jak prowadzić rachunkowość w domu, kto powinien kontrolować pieniądze w rodzinie? Odpowiedź na to pytanie, każda para musi znaleźć dla siebie. Wszystkie powyższe budżetu domowego dopuszczalnym i mają prawo do istnienia.

Narzędzia finanse osobiste

Jak zrobić rachunków domowych: w zeszycie, w programie komputerowym lub we własnym smartfonie? Wszystko zależy od Twojego stylu życia i osobistych preferencji. Format Classic – Ledger. Ten notatnik, notatnik lub książka stodoła pod wstępnie odmierzonej ilości wydatków. Zostanie zakończona w tym przypadku budżetu ręką. Trzeba będzie długopisy (jest to bardziej wygodne w użyciu co najmniej dwa kolory). Jest to przydatne, aby utrzymać swoją księgę z kalkulatora do obliczeń prostotę i szybkość. Alternatywną opcją prowadzenia budżetu domowego spodoba się fanom dokumentacji elektronicznej. Znany programu Microsoft Office Excel jest zaprojektowany specjalnie do pracy z tabelami. Opanuj się, że dość łatwo, nawet niedoświadczony użytkownik komputera. Jak prowadzić rachunkowość domu do Excela, istnieją pewne niuanse? Nie, to jest tak samo jak w notatniku papieru – wystarczy utworzyć tabelę o odpowiedniej wielkości. Dziś prywatny planowanie finansowe to gorący temat. W razie potrzeby, łatwo znaleźć specjalne aplikacje dla komputerów i smartfonów, a także usługi online mają na celu utrzymanie budżetu domowego. Wielu użytkowników wydają się bardzo wygodne. Często programy te są naprawdę ładne dodatki w postaci listy zakupów, przypomnienia, automatyczne miesiąca podsumowującej.

Podstawowe zasady budżetu domowego

Co trzeba wiedzieć o rachunkowości dla skutecznego stosowania jego zasad w codziennym życiu? Pierwsza zasada – regularność. Prowadzić rejestr wszystkich wydatków na bieżąco. Nie każdy z nas ma możliwość wypełnienia tabel finansowych dziennie. Jednakże, co najmniej raz na 2 dni to powinno być zrobione. Jeśli trzymać rekordy rzadziej, jesteś bardziej prawdopodobne, aby zapomnieć znaczną część kosztów ubocznych. Eksperci planowania finansowego zaleca, aby nie pominąć żadnego szczegółu. Często te „małe” wydatki, takie jak płatności dla transportu publicznego, lody i kawa w drodze do domu tworzą znaczącą część każdego wydatku.

Jak wypełnić sekcję dochodów?

Pierwszym i bardzo ważna część budżetu rodziny – to dochód rodziny. Rejestruje wszystkie środki otrzymane przez członków rodziny. zarobki to, świadczenia społeczne, odsetki od inwestycji. Nie zapomnij o dochodach jednorazowej. Premium osobiste prezenty finansowe, nagrywanie odszkodowania w razie potrzeby. Nawet jeśli wygrał na loterii lub przypadkowo znalazł rachunek na ulicy, należy zanotować kwoty otrzymanej w części strat. Okazuje się, że wszystkie źródła dochodu można podzielić na stabilne i niepowtarzalne. Oczywiście, w zakresie planowania finansowego powinny opierać się na tej pierwszej kategorii.

Główne pozycje wydatków

Najbardziej znaczący wydatek – to miesięczne płatności. Każda niezależna osoba płaci miesięczne rachunki za media, Internet i telefonię, edukacja. Zazwyczaj jest to stała kwota. Jeśli robimy rachunkowość domu, wszystkie regularne miesięczne płatności mogą być podjęte w jednej kolumnie. Wielu współczesnych ludzi spędza finansami osobistymi i dalszego rozwoju edukacyjnego lub samodzielne. Czy należy wprowadzić w sekcji kosztów miesięcznych płatności abonamentowej w centrum fitness lub kurs językowy? Jeżeli koszty te są nie więcej niż 3 pozycje, logiczne jest, aby zapisać je w tej samej sekcji. Z większej liczby płatnych usług edukacyjnych ma to sens, aby uczynić je w oddzielnej kolumnie. W następstwie obszerny rozdział budżetu domowego – to jedzenie. Ile wszyscy powinni mieć kolumn w tabeli, jak prowadzić księgowość prawda? Wszystko zależy od potrzeb i zwyczajów rodziny. Średnia dla większości pozycji wydatków: dom, ubrania, domowych chemikaliów, leków, rozrywka, hobby, prezenty. Jeśli rodzina ma dzieci lub zwierzęta, dla każdej z nich możliwe jest również przeznaczyć oddzielną sekcję wydatków. Ile sekcji powinien być budżet, widać jak najszybciej początku swojej wiadomości. Nie zapomnij, aby w kolumnie „Inne”. Będzie to możliwe, aby nagrać wszystkie zapomniane koszty oraz koszty, które nie mogą być wybrane klasyfikację.

A jeśli budżet gospodarstwa domowego będą zbieżne?

Wystarczy napisać w dół przez 1-2 miesiące wydatków, a będziesz w stanie zrozumieć, gdzie zostawić pieniądze w rodzinie. Większość naszych rodaków, nieświadomie związanych z gospodarki krajowej, z pewnością można nazwać tylko suma miesięcznych płatności. I to jest ważne dane do analizy. Jeśli koszty eksploatacji oraz inne obowiązkowe składki miesięczne przekraczają połowę dochodów rodziny, jest to okazja, aby pomyśleć o znalezieniu pracy w niepełnym wymiarze czasu lub zmianę podstawowej pracy. W przypadkach, gdy nie jest to możliwe, należy spróbować wydać dotacji. Dla wielu kategorii beneficjentów przewidziane rabaty społecznych na temat mediów i edukacji dzieci. Upewnij się, że nie wyniki budżetowe i przeanalizować racjonalność wydatków. Wiesz już, jak prowadzić księgowość domu. oprogramowanie komputerowe, przeznaczone do kontrolowania wydatków osobistych, może rozważyć wszystkie dane zapisane w trybie automatycznym. Jeśli jedziesz domowy budżet w zeszycie, będziesz musiał użyć kalkulatora.

Zasady racjonalnej gospodarki

Utrzymanie rachunkowości domu pozwoli Ci świadomie odnoszą się do wydatków. Jak oszczędzać nie rezygnując z jakości życia? Jednym z dużych pozycji wydatków – to jest jedzenie. Zaoszczędzić na żywność może być naprawdę, jeśli kiedykolwiek zaliczka wynosi około menu i listy zakupów. Porównanie cen w różnych sklepach, dokonywać zakupów na podstawach hurtowych. Nieźle jak można zaoszczędzić na zakup ubrań, odwiedzając sezonowych wyprzedaży i preferując rzeczy z ostatnich zbiorów. Spróbuj zrezygnować impulsywnych zakupów, spróbuj zaplanować z wyprzedzeniem dla każdego wycieczkę do sklepu.

Jak zrobić domowe rachunki w notatniku: próbka napełniania

Proponujemy przykładowy szablon do prowadzenia księgowości w domu na papierze. Można rysować w swojej księdze, takich jak stół lub trochę to zmienić. Według niektórych ekspertów, jest o wiele wygodniej zorganizować stałe artykuły w postaci pionowych kolumn wydatków i wypełnić je jako transakcje finansowe. Jest to tylko jedna z opcji, jak prowadzić księgowość domu w zeszycie. Przykład podany na początku niniejszego ustępu, najlepiej nadaje się dla młodej rodziny lub indywidualnego planowania finansowego. Jeśli budżet jest dla małżonków z co najmniej jednym dzieckiem, pionowy układ kolumn jest najważniejsze.

wniosek

Staraliśmy się jak najwięcej mówić w szczegółach, co stanowi księgowości domu. Jak prowadzić przykładowej tabeli warianty próbka organizacji rodzinnego budżetu – wszystko to w naszym przeglądzie. Może nadszedł czas, aby rozpocząć nagrywanie wszystkie dochody i wydatki w tej chwili?