464 Shares 4615 views

Smartphone "Lenovo C 60": recenzje, funkcje, przegląd

Firma "Lenovo", która zajmuje wiodącą pozycję na rynku urządzeń mobilnych w ostatnich latach, nie przestaje zadziwić nowościami. Jednym z najbardziej interesujących przedstawicieli firmy jest urządzenie S60. Co to jest smartfon?


Wygląd

Telefon "Lenovo C 60" ma dyskretny, ale dość przyjemny wygląd. Ta funkcja jest nieodłączna dla niemal wszystkich przedstawicieli serii C, ponieważ smartfony tej linii mają na celu zwiększenie wydajności i rozrywki.

Urządzenie z wyglądu całkowicie imituje kolegów C90, a także flagowy produkt firmy Apple. Pomimo podobieństwa, telefon można znaleźć i różnice. Na przykład S90 wykonano z metalu, a C 60 – z poliwęglanu. Rozważ to jako wadę jest trudne, ponieważ w siłę i jakość montażu telefon nie stracił nic. Zastosowanie poliwęglanu sprawiło, że urządzenie było łatwiejsze i znacznie tańsze. Przypadek urządzenia nie jest składany, co jeszcze ściśle wiąże się z podobnymi modelami.

Praca z urządzeniem jest bardzo wygodna, nawet z jednej strony. Lekka waga, tylko 128 gramów, a także ładne plastikowe urządzenia nie pozwalają, aby urządzenie wyślizgiwało się z ręki.

Zadowoleni fani i opcje do barwienia. Smartfon jest dostępny w kolorze białym, szarym i jasnożółtym. Atrakcyjny wygląd i nasycone kolory uderzają w urządzenie.

Jeśli chodzi o części zewnętrzne, przednia część ekranu, czujniki, przyciski dotykowe, kamera, wskaźnik i oczywiście głośnik.

Na dole urządzenia znajdują się dwa głośniki, mikrofon i gniazdo USB. Z góry, złącze zestawu słuchawkowego i dodatkowego mikrofonu są chronione. Głośność i przyciski włączania / wyłączania znajdują się po prawej stronie. Po lewej stronie znajduje się gniazdo na karcie SIM i dysku flash.

W tylnej części umieszczono aparat fotograficzny, logo firmy, napisy techniczne i lampę błyskową.

Niestety, nie ma podświetlenia przycisków dotykowych. Jednakże w przypadku aparatury średniej kategorii cena okazała się doskonała.

Wyświetlacz

To dość przyzwoity ekran otrzymał "Lenovo C 60", którego cechy charakterystyczne rozważamy. Jego rozdzielczość wynosi 1280 x 720, co jest dopuszczalne w przypadku wyświetlacza 5-calowego.

Telefon ma 294 pikseli, co oznacza, że podczas oglądania można wyświetlać małe piksele. Ogólnie rzecz ujmując, za mało kosztowne urządzenie, jakość obrazu jest do zaakceptowania.

Obraz jest nasycony i całkiem jasny. Dzięki zastosowaniu matrycy IPS kąty widzenia nie powodują żadnych narzekzeń. Telefon posiada również automatyczną kontrolę jasności.

Szkło jest zabezpieczone, aby chronić wyświetlacz, ale nie ma filmu. Aby uniknąć pojawienia się odcisków palców, powłoka oleofobowa jest realizowana na ekranie .

Zainstalowany wyświetlacz jest całkiem przyzwoity zarówno w grach, jak iw HD. Dla średniej kategorii cen urządzeń wszystkie parametry są na dobrym poziomie.

Aparat fotograficzny

Chińscy smartfony od dawna potrafią robić zdjęcia wysokiej jakości, z wyjątkiem modelu C60. Aparat ma aparat fotograficzny o rozdzielczości 13 megapikseli o wspaniałej rozdzielczości 4160 x 3120. W związku z tym zdjęcia są szczegółowe i jakościowe. Oczywiście istnieją również drobne wady w postaci nadmiernego hałasu. Obrazy urządzenia mają około 3-5 MB.

Aparat jest znacznie gorszy w złych warunkach oświetleniowych. W takich przypadkach są zbyt zauważalne dźwięki, a nawet ziarniste.

Aparat z przodu również sprawi, że właściciele mają 5 megapikseli. Dobra rozdzielczość (2592 x 1944) umożliwia robienie zdjęć przyzwoitej jakości.

Interfejs aparatu został nieco zmodyfikowany w urządzeniu, co czyniło go wygodniejszym. Łatwa kontrola pozwala nawet intuicyjnie dostosować jakość zdjęć.

Nagrywanie wideo ma podobne wady ze zdjęciem. W dobrym oświetleniu jakość jest dobra, ale w mroku jest ziarno i hałas. Oczywiście, spodziewać się wiele z kamery klasy średniej nie jest tego warte. Poproszenie o cenę "Lenovo C 60" całkowicie wyeliminuje niedociągnięcia.

Napełnianie

Chińskie smartfony rzadko korzystają z procesora SnapDragon, ale C 60 jest przypadkiem. Wymień znany MTK na silniejszy odpowiednik, co wpływa na wydajność.

Obecne cztery rdzenie działają na 64-tej platformie i mają wydajność 1,2 GHz każdy. To wypełnienie umożliwia zmaksymalizowanie potencjału urządzenia.

Nie pozwól mi przestać i rozmiaru pamięci RAM 2 GB, zainstalowany w "Lenovo C 60". Cena urządzenia wygląda śmiesznie, biorąc pod uwagę taki sprzęt. W porównaniu z aparatem A 7000, który ma podobną wartość, telefon wygląda bardziej atrakcyjnie.

Akcelerator wideo Adreno 306 jest zdecydowanie słaby na ogólnym tle. Jednakże, on spełnia wszystkie przypisane funkcje.

Smartphone jest dostarczany tylko z 8 GB pamięci wewnętrznej. Część przeznaczona jest na "Androida", a użytkownik pozostanie w przybliżeniu 6 GB. Rozszerzenie pamięci może mieć pojemność pamięci flash do 32 GB, chociaż obecne opakowanie może sprostać 64 GB.

Urządzenie doskonale sprawdza się we wszystkich aplikacjach, a także wymagających grach. Oczywiście istnieją pewne wyjątki, w których będziesz musiał użyć średniej grafiki.

System

Napisane w opiniach "Lenovo C 60" jasno wskazują, że urządzenie pochodzi z kilku wersji "Androida". Czasami starsza wersja 4.4 jest wyświetlana, a okresowo urządzenie jest instalowane w systemie 5.0.2. Powyżej "Android" jest zastrzeżonym interfejsem Vibe Shell.

Aplikacje nie mają osobnego menu i są umieszczane na pulpicie, podobnie jak w telefonie iPhone. Większość niezbędnych programów jest natychmiast instalowanych w urządzeniu. Powłoka pozwala dostosować wygląd wielu części interfejsu. System pracuje stabilnie i bez hamowania.

W przypadku dostarczenia wersji nieaktualnej właściciel bez problemu może błyskać urządzeniem w wersji 5.0. Uaktualnienie można przeprowadzić za pomocą programu FOTA lub za pomocą specjalnych programów.

Bateria

Bateria w urządzeniu jest nieruchoma, a pojemność 2150 mAh jest wymiernym problemem dla "Lenovo C 60". Informacje zwrotne dla klientów informują o 3 godzinnym użyciu urządzenia. Smartfon w trybie gotowości trwa 24 godziny.

Telefon ma tryby oszczędzania baterii. Przy starannym zużyciu baterii, będzie ich wystarczająco dużo czasu, aby 7-9 lat.

Niewątpliwie bateria w urządzeniu nie jest najlepiej wybrana. Aktywnie pracując z urządzeniem, właściciel będzie bardzo zależny od dodatkowych opłat.

Zawartość opakowania

Oprócz telefonu, zestaw zawiera instrukcje, kabel USB, adapter, klucz do kaset i słuchawek. W rzadkich przypadkach kompletny zestaw nadal obejmuje "Lenovo C 60". Ochrona ekranu może być uzupełniona filmem.

Cena:

Koszt urządzenia wynosi około 15 tysięcy rubli. Cena jest całkiem przyjemna biorąc pod uwagę wypchanie i funkcjonalność urządzenia.

Najprawdopodobniej musisz natychmiast zarobić całkowity koszt i wymienić zestaw słuchawkowy. Native earphones, dostarczone z urządzeniem, nie są szczególnie wysokiej jakości.

Pozytywne opinie

Po przeglądzie przeglądu "Lenovo C 60" chcę wspomnieć o doskonałym aparacie fotograficznym. Oczywiście istnieją wady, ale generalnie zdjęcia są doskonałe.

Inną pozytywną stroną maszyny jest wypełnienie. Za swoje pieniądze Lenovo wyposażony został w telefon z imponującymi funkcjami. Potężny procesor i duża ilość pamięci RAM umożliwiają wykonywanie wielu zadań przez smartfon.

Wzornictwo może być postrzegane jako godność urządzenia. Prosty i elegancki wygląd, bez fanaberii, podobnie jak smak użytkowników. Chociaż urządzenie i nie ma metalu, ale z powodu tego siła i budowa jakości nie cierpiała.

Należy również zauważyć dobry ekran. Duża przekątna i dość akceptowalna jakość sprawia, że ekran jest przyjemny dla oka. Chociaż seria C to urządzenie do rozrywki, nie wszystkie telefony z linii mogą pochwalić się takim wyświetlaczem.

Prawie wszyscy właściciele są zadowoleni ze stosunku ceny do wydajności "Lenovo S 60". Opinie są przeważnie pozytywne, ale pojawiają się drobne błędy firmy. Chociaż trudno jest obwiniać najmniejsze smartfony dla klasy średniej.

Negatywne informacje zwrotne

Minusy są znacznie mniejsze, a w większości nie są tak zauważalne. Największą słabością jest słaba bateria. Chociaż smartfon, podobnie, zużywa trochę energii, ale czas trwania pracy nie może się pochwalić.

Inną nieprzyjemną cechą telefonu jest mała ilość pamięci. Tylko 6 GB dostępnych do użytku nie spełnia wszystkich wymagań. Jedynym wyjściem jest zwiększenie głośności dzięki pamięci flash.

Po przejrzeniu opinii na temat opinii "Lenovo C 60" można zrozumieć, że nie wszyscy użytkownicy mają ochotę na podobieństwo projektu firmy Apple. Oczywiście, nie ma tak wielu niezadowolenia, ale są.

Wynik

Mając wiele pozytywnych cech, urządzenie jest bardzo atrakcyjnym wyborem. Biorąc pod uwagę niską cenę urządzenia, C 60 jest bardzo korzystny na tle konkurencji. Firma "Lenovo" po raz kolejny cieszyła swoich fanów.