727 Shares 5616 views

Ile lat można pracować dla nastolatków i gdzie?

Wielu nastolatków myśli o wyborze przyszłego zawodu. Ktoś chce znaleźć pracę. Ale ile lat można pracować, większość nie wie.


Zgodnie z art. 63 kodeksu pracy Federacji Rosyjskiej można rozpocząć wszystkie osoby mające 14 lat Praca, ale bez zawarcia umowy. Wymaga to zgody jednego z rodziców lub opiekunów. Maksymalna kwota, jaką zarobisz, wynosi 5000 rubli miesięcznie.

Ponadto istnieją ograniczenia czasowe. Nastolatki nie mogą pracować więcej niż 3-4 godziny dziennie. Jeszcze jedno ograniczenie dla 14-latków: nie można pracować w sferach związanych z pieniędzmi. Tak więc, wakaty kasjerów, listonoszy dla nich są zamknięte. Wśród dostępnych reklamodawców, kurierów, promotorów. Ostatnie zawody są szczególnie popularne wśród młodych ludzi. Bardzo często można zauważyć grupy nastolatków oferujących broszury promocyjne zapraszające ludzi do odwiedzenia wydarzenia.

Więc jak wiele lat można pracować w sferze komercyjnej? Ten sam kod pracy daje jasną odpowiedź: od 16 lat. Ponadto, po osiągnięciu tego wieku Możliwość zawarcia umowy. Nastolatek staje się praktycznie pełnoprawnym pracownikiem. Limit czasu nie jest usuwany. Wzrasta tylko do 5-6 godzin. Ale wynagrodzenie znacznie wzrosło. Wznosi się nad barem minimalnego minimum egzystencji o 2000-3000 rubli. Okazało się, że już 8000. Bardzo często nawet dla małoletnich.

Ale nie ma pracy, dla której pytanie ile lat można pracować jest bez znaczenia. Dzieci mogą zacząć same zarabiać. Jak? Idź kupić dla osób starszych mieszkających w okolicy, produktów, pomóc im w pracach domowych. Zarobi grosz wdzięczności. Możesz też zaoferować pomoc osobom bardzo zapracowanym. Będą też szczęśliwi, jeśli ktoś pomoże im w sprzątaniu, stoi w zgodzie z notariuszem, będą nosić dokumenty. Ważne jest tylko pokazanie inicjatywy.

Ile lat mogę pracować w internecie? Na to pytanie można odpowiedzieć z całą jędrnością: od jakichkolwiek świadomych. Nic dziwnego, że w wiadomościach pojawił się nastolatek 13 lat, który zarobił pierwszy milion w sieci globalnej. W internecie jest wiele możliwości generowania dochodu: tworzenie własnej strony internetowej, pisania artykułów i rynku akcji. Zajmuje tylko wolny czas. A młodzież wystarczy.

Również wiele osób martwi się o to, ile lat można pracować w McDonaldzie. Ta słynna na świecie firma oferuje możliwości zatrudnienia dla nastolatków od 16 roku życia. Jednocześnie młodzi ludzie otrzymują bezpłatne jedzenie i bardzo przyzwoite wynagrodzenie. Ponadto wielu z nich chce pracować w tej dziedzinie, ponieważ może to być dobry początek udanej kariery.

Od jak wielu lat możesz pracować – dzisiaj jest bardzo popularnym pytaniem. Większość młodych poszukuje sposobu na znalezienie pracy. Ktoś organizuje się nieoficjalnie, inne trafiają na wymianę stanowisk, inni otwierają własną działalność gospodarczą: naprawę i wykończenie wyrobów, robiąc zakupy z drewna. Musisz tylko mieć pragnienie.