156 Shares 5916 views

Zawód nauczyciela: plusy i minusy. Specyfika pracy i wymagania dla nauczycieli.

Nauczyciel – najbardziej szlachetny zawód. Ludzie, którzy poświęcili swoje życie dla wychowania i nauczania, dzieci pozostają w sercach szlaku, które później mogą mieć wpływ na wybór życia. Nauczyciel kładzie się studenci udać ziarno wiedzy, która, kiełkujących, owocowanie już w wieku dorosłym.


Zawodu nauczyciel historii

Jest to jeden z najstarszych rodzajów aktywności na planecie. W dawnych czasach, nauczyciele zazwyczaj starzeją się w plemię, plemiennej społeczności. Są one przekazywane młodszym członkom społeczeństwa ich umiejętności. Jako odrębny zawód instytucja stała się w XVII wieku. W tym czasie, ludzie, którzy są zaangażowani w nauczaniu, tworzą odrębną kastę. Uczyć innych był ważnym i wysoko płatne zajęcie, zawód szybko stał się popularny na całym świecie.

W naszych czasach, aby być nauczycielem, może nie tak prestiżowe. Ludzie, którzy poświęcają życie zawód jest bardzo ciężka praca. Ich praca często nie jest doceniana, ponieważ młodzi ludzie nie rozumieją sens i znaczenie tego zawodu. I tak jak dorośli i samowystarczalny, dawni uczniowie rozumieją, jak rozwijać karierę, ich formacja jako osoby dotknięte ulubione, a nie dużo nauczycieli. Historia zawodu nauczyciela nadal rośnie i w XXI wieku, jak pojawiają się nowe trendy w nauce i różne sfery życia.

Zalety zawodu nauczyciela

Podobnie jak każdy inny rodzaj działalności, działalność ta ma również dwie strony medalu. Zawód nauczyciela, plusy i minusy, które są ze sobą ściśle powiązane, to jest bardzo trudne i jest prawdopodobnie jednym z najtrudniejszych. Pozytywną stroną – jest stały dialog z dziećmi. Jeśli ich kochasz, a potem nauka przyniesie Ci co niezrównanej przyjemności. Stale się ze studentami, słuchać ich nawet takie „zielone” Widoki, aby zobaczyć szczere uśmiechy – warto.

Długie wakacje – również pozytywne strony. Podczas wakacji szkolnych, nauczyciel może także zrobić sobie przerwę i odpocząć. Chociaż to jest rzadko wykonywana przez osoby, których zawód jest nauczycielką. Plusy i minusy tego działania można zobaczyć na pierwszy rzut oka. Dlatego praca państwo, gwarancje socjalne, które ona daje, a także stabilność mogą być przypisane do świadczeń. Niewątpliwą zaletą jest również stale pracuje na siebie, ja, ponieważ postęp porusza się do przodu, a wiedza trzeba dać, nadążając za zmianami.

Minusy pracy w szkole

Trudność tej działalności – fakt bezsporny. Zawód nauczyciela, plusy i minusy, z których rozważamy, wymaga wielkiej cierpliwości człowieka. Po tym wszystkim, studenci nie zawsze są wesołe, inteligentne i uprzejmy. Czasami są „trudne” Dzieci, przegrani, chuligani. Wszystkie dzieci są różne, a do ich rozwiązania – to połowa sukcesu. Musisz być w stanie znaleźć wszystkie bez wyjątku podejścia, umieścić je na ścieżce korekty, upewnij się, że nauczanie – światło i ciemność życia koniecznie jeśli zachowują się niewłaściwie.

Na minus można również przypisać stały stres związany z pracą z nieletnimi. Nauczycielem dla każdego z odpowiedzią. A jeśli coś się dzieje, uczeń, winę będzie nauczyciel, jak mówią, nie podążać. Niskie zarobki i praca w domu związanego przetestować notebooki, a nie każda dusza. Przygotowania do nowych lekcji zajmuje dużo czasu osobowych, bez wątpienia, sprzężenie zwrotne nie jest bardzo przyjemna strona medalu.

Specyfika działalności pedagogicznej

Wiemy już, że szczególną rolę w życiu człowieka odgrywa zawodu nauczyciela. Plusy i minusy działalności, jego dawna pochodzenia i specjalne traktowanie – to wszystko omówiliśmy. Ale nie zapominamy o specyfice pracy. Pierwszym z nich jest w skrócie czas: 4-6 godziny. Jak jest wykorzystanie wolnego czasu do pracy w domu. Swoistość jest również w dłuższej wakacjach. A jednak w strategii długoterminowej pracy, ponieważ wynik nie jest zauważalne od razu, ale po kilku latach, czasami dekady. W swojej pracy nauczyciel musi realizować program jasne, szkoły wolne myślenie nie jest mile widziane, choć niektóre innowacje są dopuszczalne.

Specyfika – praca z dziećmi. Rozumie języka, aby zrozumieć wyzwania i rozwikłać czasami złożone relacje także nie może każdemu dorosłemu. Dlatego też – kolejna cecha działalności pedagogicznej, co dowodzi, że jest bardzo złożony charakter pracy nauczyciela, nie jest łatwym codziennym jego specyficzna praca.

Wymagania dla nauczycieli

Są one bardzo sztywne i surowe. Na przykład, nauczyciel języka rosyjskiego. Zawód wymaga nienagannie własnych zwojów mowy, zasady składni, morfologii, interpunkcji, i tak dalej. Taka osoba musi nie tylko monitorować swoją mowę, ale być przykładem, w jaki sposób prawo powiedzieć, jak się zachować w danej sytuacji. Słownictwo, zasady pisania słów, ich znaczenie – to wszystko można zmienić, i trzeba śledzić wszystkie innowacje.

Podobnie jak każdy inny nauczyciel, nauczyciel języka rosyjskiego, należy również brać udział w pracach metodologicznych w twórczym życiu szkoły jest zobowiązany do utrzymywania dyscypliny w klasie, analizować wydajność, komunikować się z rodzicami, a także dążyć do pełnej asymilacji wiedzy. Wiele zadań i radzenia sobie z nimi powinna być jedna osoba – nauczyciel. Nawet jego ubranie i fryzura nie powinna być jak inni. Zauważyli oni także rygor, umiar i skromność.

Nauczyciel – zawód nie jest łatwe, z dużą ilością obowiązków i zadań. Ale jeśli się do niej przywiązani całym sercem i kocham ją z całego serca, wraca nie potrwa długo. 10-15 lat klasa w drzwi puka byli przegrani Wasia, ogarnąć i pokazać swoje nowe odkrycia naukowe. A potem okazuje się, że życie jest nie żył na próżno, nawet jeśli to tylko życie nauczyciela.