113 Shares 9520 views

Chiński taniec wentylator. Chiński taniec ludowy

Każdy naród ma swoje unikalne tradycje. Podróżni, którzy przyjeżdżają do Chin, często podziwiać kolorowe lokalnych obyczajów, stroju narodowego w niepowtarzalnym stylu, oryginalne święta, niezwykłe kulinarne, łącząc słodkie i pikantne … szczególne miejsce w kulturze Wschodniej zajmuje chiński taniec.


Tradycje kulturowe Chin

Chińczycy, podobnie jak wszystkich innych ludzi, dbać o ich kulturze narodowej: oni czczą tradycji swoich przodków, a nie dążyć do pożyczania obyczaje innych narodów. Od starożytności po dzień dzisiejszy niemal niezmienionych osiągnęły tradycje świąteczne, uroczystości weselnych, stosunków rodzinnych, ceremonia herbaty, chińskie znaki, specyficzny odgłos muzycznych instrumentów, folk chiński taniec. Zaskakujące jest to, że szybka modernizacja kraju miała praktycznie żadnego wpływu na jego tradycyjnych pozycjach. Jedność i siła narodu – w swojej wielkiej kultury, dzięki zachowaniu których jeden miliard żyje w społeczeństwie, stabilności i harmonii.

chińskie tańce

W Chinach, gdzie znajduje się wiele grup etnicznych. Każda z nich ma swój własny odcień tradycji kulturowych. Odnosi się do sztuki tańca. Jednak w każdej prowincji są zobowiązane mieć taniec, który używa tego atrybutu jako fan. Na prawie każdym festiwalu można zobaczyć tradycyjny chiński taniec z tym tematem. Tancerze w jasnych kolorowe stroje wdziękiem poruszać się jak w balecie, podkreślając ich ruchy małe mostki. Świątecznie wentylator może złożyć i rozłożyć, aby dokonać wielkich spadków i prawie drżeć, wylewanie swoich wzorców granicy powietrza wzdłuż górnej krawędzi.

W naszych czasach taniec z fanami świętować w tradycyjnych strojach, a także w zwykłych ubraniach na produkcjach studyjnych. On może nauczyć się od przyjaciół, rodzinnych spotkaniach. Powszechne nauczanie tej sztuki w szkołach. Taniec dla dzieci (chiński), zgodnie z rodzicami, uczyć młode pokolenie, aby przestrzegać i zachować tradycje swego ludu. To daje tyle ważne, że często zatańczyć z wentylatorów jest zawarte w programie nauczania.

W swej istocie, nie jest to pokój studio, ale bardziej z tradycji rodzinnej, która jest przekazywana z pokolenia na pokolenie.

akcja gatunek

Istnieją dwa rodzaje tańców: cywilne i wojskowe. Najczęściej można zaobserwować formę obywatelskiego wykonania. To jest bardziej gładka, wdzięku, przenoszenie, uczestnicy ruchu koncentruje się na ekspresję piękna, spokoju. Oprócz tworzenia niezbędną kompozycję według preparacie wykonawcy często improwizować.

Wojskowy chiński taniec symuluje różne rodzaje ruchów bojowych, można zauważyć podczas parad wojskowych i wystawach. Zamiast tego, fani powszechnie stosowane broni. Ale techniki są bardzo podobne w obu typach, układ wojskowy wymaga bardziej precyzyjne i sztywne ruchy. Bardzo często w tańcu wojskowej, istnieją elementy sztuk walki.

Narodziny chińskiego Tańca

Historia chińskiego tańca idzie do głębokości 4 tysiącleciu pne. Rytuału ruch grupa stopniowo przerodzić się w dziedzinie sztuki. Ruch może być gładka i dynamiczne. Coraz działając w celu nadania jasności i tożsamości za pomocą dodatkowych atrybutów – chusty, wentylatory, piór.

Chiński taniec wentylator pojawił czasie panowania dynastii Han. Han Imperium trwał dłużej niż jakakolwiek inna w historii chińskiej (206 pne -…. 220 AD), i został oznaczony przez dobrobytu kulturowego i gospodarczego. Cesarska rodzina próbowała zebrać wszystkie istniejące w tańcach wsi i wychwytywania udokumentowanych. Po ich panowania główną grupą etniczną zwany „Han”.

Historycy i culturologists przekonany, że to dzięki staraniom przedstawicieli wspomnianej dynastii przetrwały do naszych czasów różne tradycyjne chińskie tańce, w tym zaskakująco pięknym akcie z fanami.

Smoka i lwa

Podczas obchodów noworocznych koniecznie wykonując taniec smoka i lwa. Te tradycyjne chińskie rytuały nie tańczą w konwencjonalnym sensie. W pierwszym przypadku, pewna grupa ludzi utrzymuje się na sześć lalka ogromny smok, średnio o 25-35 metrów długości. Smok musi poruszać, dzięki czemu ruch przypominający falę. Uważa się, że im większe i dłuższe niż nadziewane, tym bardziej, że przyniesie szczęście w nadchodzącym roku. Zespół, który zarządza lalkę, obejmuje czasami nawet do 50 osób. Podczas uroczystości, może być kilka smoków.

W wykonywaniu bohatera taniec lwa mówi zbyt lalkę, a nie artystów, którzy czynią go ruszyć. Leo jest znacznie mniej smok i jest kontrolowany przez zaledwie dwóch ludzi, którzy są wewnątrz kształtu. Elementy tańca sięgają ruchów sztuk walki.

umiejętności dworskie

Nie zapomnij tzw tańce sądowych stworzone i wykonane w starożytności na dworze cesarskim. To, na przykład, kawaleria taniec książę Qin, tańczyć Nishan Yui Tsipan, cicho i wsp. Rozważmy jeden z nich bardziej szczegółowo.

Taniec kawalerii księcia Qin obchodzi siłę i moc jego armii. Miał odwagę, aby pokazać wielkość wojowników gotowość w każdej chwili, aby odzwierciedlić wpływ wroga. Sam cesarz skomponował muzykę i wymyślił ruchów wykonawców. ponad stu tancerzy, śpiewaków, muzyków: W związku z dużą liczbą uczestników byli zaangażowani. Spektakl pokazano sceny batalistyczne. Pierwszy wykazano wojskowego szkolenia, budowę, a następnie naśladować sceny walki i zwycięstwa. Uwaga: nie porażki! Zawsze tylko zwycięstwo!

Wentylatory w innych kulturach

taniec wentylator jest znany nie tylko kulturę chińską. Jest to japoński, koreański taniec, mający co najmniej głębokich korzeni i ich specyficznych różnic. Czas występowania japońskiego tańca z wentylatorem jest okresem Jimmu (według różnych źródeł, około 600 pne. E., czyli około 300 pne. E.), Trybunał jest często wystawiane prezentację z tego akcesorium. W japońskim wystawił więcej wspólnych pojedyncze występy. Taniec jest bardzo powolny, spokojny, jego proste elementy powtarzalne są uzupełniane przez improwizację. Szczególną rolę odgrywa wentylator. Początkowo przedstawienia jej piękno, tak lwia część nakładu trafia do wytwarzania przedmiotu. Dla specjalnych przyjęć japońscy mistrzowie mogą wykonywać wentylator sandałowego z kości słoniowej, masy perłowej, złota i kamieni szlachetnych.

W latach 30-tych 20 wieku z tańców kibiców pojawiło się w Ameryce i szybko stał się bardzo popularny tam.

Chiński taniec w balecie „Dziadek do orzechów”

kultura wschodnia kiedyś zainspirowany Petra Chaykovskogo. W swojej błyskotliwej baletu „Dziadek do orzechów”, po raz pierwszy prezentowane 6 grudnia 1892 w Teatrze Maryjskim, było miejsce dla chińskiego taniec z fanami. W drugim akcie, po przybyciu Clara i Nutcracker Walc kwiatów i UP jest divertissement (dodatek do wydajności, „plug-in” numer, który nie jest związany z działką), reprezentujący mieszkańców miasta słodki Konfetenburga. Wszystkie słodycze, które można sobie wyobrazić – sorbet, słodycze, owoce kandyzowane, słodycze, ciastka, cukierki, czekolada, orzechy, karmel – mogą być myte w dół z czekolady, herbaty lub kawy. Na cześć tych trzech napoje dostarczane 3 kroki. Dance „Herbata” Czajkowskiego został ogłoszony jako chiński, „kawa” – Arabski, „Chocolate” – jako tańca hiszpańskiego.

Pierwszy divertissement otwiera Chocolate, przynosząc ze sobą odgłosy rur, kastaniety, czerwony płaszcz. To jest po kawie – bez pośpiechu, zamyślony, jakby zamrożone żar pustyni arabskiej. Delikatne skrzypce uzupełnione wiolonczele. Następny jest herbata.

Chiński Dance „Herbata” wykonany jest w stylu tradycyjnej chińskiej działania z fanami. Jednocześnie, w niektórych produkcjach są używane zamiast innych obiektów, a niekiedy cała skupiona jest wyłącznie na miejscu broni i pokrewnych ruchów, przypominający możliwych mostków. Tancerze ubrani w kostiumach z symboli narodowych. Chiński taniec Czajkowski zróżnicowany mix wysokich i niskich rejestrach flet i fagot, tworząc trochę komiczny, jakby efekt zabawkę.

Dopełnieniem dostosowanie rosyjskiego tańca divertissement „Trepak” cowherd wydajności i numer komiksu Mothers Gigon.

Chiński taniec „Dziadek do orzechów” pokazuje złożoność ruchów taniec balet, które wymagają długotrwałego szkolenia, specjalnych umiejętności, wysiłku.

Wskaźnik bieżącej płynności

Obecnie zainteresowanie działaniem z fanów rośnie. Nieskomplikowany to piękne sztuki można się nauczyć nie tylko w Chinach, Japonii i Korei, ale także w innych krajach.

Mimo, że wykonanie jest nieco podobny baletowego (gładkie takt Grace), ale ruch nie jest tak trudny, a nawet preparat służy do innych celów. Klasyczny taniec chiński podkreśla wyrazistość i koordynacja złożoność technik idzie w zapomnienie. On jest wspaniale nadaje się dla dzieci. Łatwość powtarzalnych elementów i kolorowe stroje i atrybuty sprawia szerokie wykorzystanie tej techniki w placówkach dla dzieci. Przedszkolaki i starsze dzieci chętnie prezentują swoje umiejętności na matinees, konkursy taneczne, koncerty itd. N.

Dziecko Taniec (chiński) można znaleźć w Rosji. Nie być bezpodstawne, dajemy przykład. W 2012 roku zespół dzieci 6-7 lat zajęła 1 miejsce na festiwalu twórczości dziecięcej „Zhyrlyysym kile” dla chińskich fanów tańca. Jego występ nie był zbyt wyszukany, ale fantazyjne stroje, w połączeniu z pięknymi skrzydłami, wentylatory, tancerze wykonany w małych ptaków raju.