671 Shares 1226 views

silnik benzynowy

Silniki benzynowe – to rodzaj silnika spalinowego, w którym sprężone paliwo zapala się od iskry pochodzenia elektrycznego. Moc w nich jest monitorowana i kontrolowana przez regulację przepływu powietrza.


w stosunku do silników benzynowych napędowego większej prędkości i objętości (litr) Wydajność i wibracji i hałasu – inaczej, poniżej. Palna mieszanina podlega głównie ilościowo dlaczego przy małej i średniej mocy (praca normalna dla samochodu) Skuteczne niskiej kompresji. Dlatego też nie jest słaba sprawność spalania i po ekspansji tego – stąd znaczne zużycie paliwa.

Okazuje się, że z mocy nominalnej sprawności takiego silnika przy niższych niż 20% oleju napędowego. W trybie częściowego ta różnica wynosi 40% lub więcej. Fakt ten został potwierdzony i wielokrotnie porównawcze testy wydajności i testy pojazdów z obu rodzajów silników o równej mocy.

Jeśli mówimy o stopniu toksyczności emisji spalin substancji gazowych, można zauważyć, że ze względu na poprawę silników benzynowych w ciągu ostatniej dekady liczba ta była o wiele lepsza. To ma wpływ i sterowane przez procesor tłoka krótkim bezpośredniego wtrysku poprzez dysze. Jednocześnie, według wielu autorytatywnych ekspertów z wiodących firm motoryzacyjnych w obecnym kontekście wysokich wymagań dla środków ochrony Ekologia i środowisko silników benzynowych wciąż gorsze do silników diesla – najbardziej obiecujących i spełnia powyższe wymagania silników. Jednak wysiłki w celu zapewnienia i poprawy efektywności środowiskowej pierwszy nie zatrzymuje.

Jeżeli samochód wyposażony jest w silnik benzynowy, to zwykle występuje 4 suw pracy:

  • Wlot. Gdy tłok się z jednego cylindra przesuwa się w dół i silnik, jak pompy, poprzez otwarty zawór „zasysa” paliwa i powietrza.
  • Kompresja. Oba zawory – wlot i wylot – są zamknięte. Teraz tłok podnosi się do góry, ściskając mieszaniny powietrza i paliwa. Pod koniec suwu świecy generuje iskrę, który zapala mieszaninę skompresowane.
  • Stroke. Nadal zamknięty zawór wlotowy i zawór wylotowy, paliwo jest spalane. Produkt spalania gwałtownie rośnie wielkość, dzięki czemu popycha tłok w dół. Tłok z kolei napędza wał korbowy za pośrednictwem korbowodu.
  • Wydechowy. Tłok podnosi się ponownie. Otwiera się zawór wylotowy i spaliny znajdujące się w układzie wydechowym, a następnie – do atmosfery.

Istnieją pewne cechy operacyjnego i silnikiem benzynowym. Problemy, z powodu których mogą wymagać naprawy silniki benzynowe – paliwo niskiej jakości, awaria lub słaba jakość konserwacji, wysoki przebieg. Do naprawy, skontaktuj się z specjalistą od garaży, gdzie doświadczeni rzemieślnicy, zgodnie z wymogami wszystkich rodzajów produktów oraz kart technicznych, które regulują wszystkie czynności konserwacyjnych dla każdego urządzenia lub węzła.

Podsumowując, konieczne jest określenie korzyści, które charakteryzuje się silnikiem benzynowym. Przede wszystkim jest to – więcej mocy przy tej samej ilości. To ze względu na wysoką wydajność energetyczną zużytego paliwa – benzyny lub etanolu. Ponadto, sam silnik benzynowy ma prostą konstrukcję, a jej koszt jest niższy niż cena oleju napędowego. I, oczywiście, działa cicho, które szczególnie są zaczynają doceniać kierowców peresevshie samochodu z benzyny na diesla, ponieważ nie mogą przyzwyczaić się do głośnej pracy silnika.