344 Shares 9239 views

Co jest tempomat dla kierowcy?

Jaki jest tempomat? Jest niezbędnym narzędziem dla kierowców podróżujących na długich dystansach. Bez niej, podróż za kierownicą byłby znacznie bardziej uciążliwe.

Jaki jest tempomat? Ten komputer jest mały. Jest to zazwyczaj znajduje się za deską rozdzielczą lub pod maską. Podłączanie się do specjalnych czujników i sterowania przepustnicą. System jest zaprojektowany tak, aby śledzić każdy naciśnięcie przycisków i zmienia pozycję, na której umieszczone są pedały.

Komputer analizuje informacje z przyrządu i wyświetlane wiarygodnych informacji niezbędnych do prędkości pojazdu. W tym przypadku regulacja zaworu dławiącego jest za pomocą napędu pneumatycznego. Proces ten jest możliwy przez ograniczenie ilości powietrza dostarczanego do silnika.

Prace tempomat w połączeniu z mechanizmem napędowym, może produkować różne działania. Należą do nich:

– sterowanie proporcjonalne;

– Zintegrowany;

– wyprowadzone.

Proporcjonalna podczas śledzenia silnika steruje ruchem pojazdu za pomocą przepustnicy. Korekty MAGNITUDE proporcjonalne do różnicy pomiędzy wartością rzeczywistą i wcześniej określoną szybkością.

Gdy integralną sterowania reguluje przyspieszenia maszyny podczas jazdy w górę pochyły odcinek drogi. Podczas hamowania udaru mózgu jest lekko otworzył przepustnicę.

Kontrola pochodna jest reagowanie na zmiany w otoczeniu dróg. W takim przypadku, gdy pojazd zwalnia, komputer analizuje przyspieszenie przed momentem, gdy ruch samochodu będzie dość istotnie zmieni i będzie reagować na tę sytuację, otwarcie przepustnicy.

Adaptive Cruise Control jest najnowszym osiągnięciem. On zastępuje dotychczasowe systemy należące do pierwszej generacji. Takie urządzenie jest w stanie analizować odległość od pojazdu jadącego z przodu samochodu nadchodzi, i dostosować prędkość poruszania się do bezpiecznej wartości. Te systemy automatyki są wykorzystywane w ich pracy radaru. Jego instalacja jest wykonana bezpośrednio za kratki. Radar określa odległość od pojazdu jadącego z przodu, analizując sygnał prędkości jest przesyłana do nich powrócić, oraz (jeśli to konieczne) koryguje je.

Jaka jest nowa generacja tempomatem i czym różni się od oryginalnych wzorów? Główną zaletą tego systemu jest automatyczne dostosowanie prędkości potrzebnej do utrzymania bezpiecznej odległości od pojazdu jadącego z przodu. Kiedy zmniejszenie tej odległości, komputer zacznie wysyłać sygnały niezbędne do klocków hamulcowych i silnika. Prędkość pojazdu jest automatycznie zmniejszana. Gdy droga czyści, tempomat przywraca pojazd. Proces ten jest regulowany przez wzdłużne sterowników, procesor sygnału cyfrowego i czujnika radaru.

Jaki jest adaptive cruise control typ? Jest to doskonały asystent kierowcy, nie pozwalając, aby zmierzyć się z transportem posuwają się naprzód. Urządzenie współpracuje z wielkiego systemu hamowania awaryjnego.

tempomat znacznie ułatwia pracę kierowców i stwarza warunki do bezpiecznej podróży. Jednak należy pamiętać, że czynnik ludzki pozostaje w pierwszej kolejności.