507 Shares 8402 views

Czekolada motyl – wykonawca pragnienia

Spośród wszystkich zwierząt żyjących na ziemi, nie ma chyba bardziej tajemnicza i piękna istota niż motyla. Żaden z owada nie podlega wielu przemianom, zanim trafiły w jego prawdziwej postaci. Butterfly Życie może być podzielony na cztery etapy: jaja, gąsienica, poczwarka, motyl.


I jest to czwarty etap życia motyla jest tak entuzjastyczne poglądy i okrzyki. Istnieje tak wiele gatunków owadów z małych jednodniowych motyli do ogromnych motyli żyjących w tropikach. Niektóre z nich są całkowicie nieszkodliwe, ale są takie, które powodują znaczne szkody w rolnictwie, niszcząc uprawy pomidorów, kapusty i innych roślin. W tym artykule skupimy się na znajome Ćma, Motyl, jak Starbucks. To jest bardzo powszechne w naszych szerokościach geograficznych, i, oczywiście, nie widziałem w tym kraju – w domku lub w lesie.

Butterfly-czekoladowy

Drugi tytuł motyli – pokrzywka. Imię (Chocolate) motyl był ze względu na jego kolor. Skrzydeł motyla brązowo-pomarańczowy kolor, który znajduje się na krawędzi obrzeża blado niebieskie plamki w postaci półkola. Przywiązują do owada bardzo elegancki wygląd. Drugi (pokrzywka) – ponieważ roślina żywnościowy motylkowego wyłącznie pokrzywy. Mężczyźni w kolorze nie różnią się od samic. Jaja składane są te motyle, którym udało się spędzić zimę. Aby to zrobić, chowają się w szczelinach, często zimą w piwnicach, na strychach, w jaskiniach. Jaja (jasnożółty) motyl leży w buszu na dolnej stronie liści pokrzywy (200-300 sztuk). Gąsienice są ciemne, niemal czarny kolor, wzdłuż korpusu są żółte paski. Przed jej Przepoczwarczenie, nie czołgać się od siebie i aktywnie wchłonąć liście pokrzywy. Po gąsienice zdobyć wystarczającej ilości składników odżywczych, zaczyna trzeci etap życia motyla – lalka. Gusenichka tka kokon wokół ciała, a to do powstawania motyla. Lalka wisi do góry nogami. Kokony motyli często można zobaczyć na ścianach domów i ogrodzeń.

Motyl czekolady siedlisko i długość życia

Wiadomym jest, że motyl Czekolada (przedstawiony w artykule zdjęcie) zamieszkuje prawie wszystkie Eurazji i Europie. Motyle te bardzo lubią latania skraju lasu, w ogrodach i parkach. Są one również w górach na wysokości około 3000 metrów. Powstaje pytanie, ilu żywe motyle maszyn czekolady. Żywotność tych piękności, od kilku tygodni do kilku miesięcy. Faktem jest, że w okresie letnim wyprodukował kilka pokoleń motyli. Niektóre z nich hibernacji w ustronnych miejscach, a potem żyć przez całe lato, jaj.

znaki

Jeśli w domu przeleciał motyl, uważa się za bardzo dobry znak, ponieważ jego skrzydeł to przynosi szczęście. Istnieje przekonanie, że jeśli złapiesz motyla i delikatnie trzymając go w rękach, pomyśl życzenie, to się spełni. Ale po nie zapomnij pozwolić jej odejść za darmo.