587 Shares 8665 views

Charakterystyka i historia Wezuwiusz

Przed Vesuvius rzut kamieniem od miasteczka Neapolu. Musimy przezwyciężyć jedynie odległości 9 km, aby znaleźć się w stopę. Na pierwszy rzut oka trudno jest sobie wyobrazić, że jest on jedynym działającym w Europie.

Historia Wezuwiusz

Zniszczenie że po jego erupcji w 1. N. e., było niezwykłe. W wyniku zwiększonej aktywności wulkanicznej w 79 AD Roman miasta Pompeje i Herkulanum zostały zniszczone. Kamienie, popiół i lawa stopionego – wszystko to spowodowało śmierć mieszkańców pięknych włoskich miast. Uważa się, że katastrofy spowodowane przez zjawiska naturalne, zginęło około 16 tysięcy osób. Aby przetrwały świadka tego straszliwego wypadku, nagrany w dwóch listach Pliniusza Młodszego, donosi okropności historyka Tacyta.

Jakie są cechy Wezuwiusz dzisiaj?

Obecnie Wezuwiusz jest szacowana przez ekspertów jako bardzo niebezpieczny wulkan, jak niebezpiecznie blisko jego domu prawie 3 miliony. Man. Spróbuj znaleźć wulkanu Wezuwiusz na mapie. Można zauważyć jeden bardzo ważny szczegół? Teren przyległy do niego, jest zdecydowanie najbardziej zaludnionych obszarów wulkanicznych na świecie. W 1944 roku miejscowa ludność była bardzo podekscytowany, aby być w kraterze wulkanu podniósł ogromne kłęby popiołu zostały spowodowane przez osuwiska w kraterze.

Teraz naukowcy ostrzegają, że Wezuwiusz staje się coraz bardziej niebezpieczna. Sejsmiczne badania wskazują, że na głębokości 10 km pod tej góry znajduje się warstwa o niezwykłych właściwościach. Naukowcy uważają, że najprawdopodobniej na tym poziomie nie było wyjście z aktywnej magmy. W związku z tym opinia publiczna powinna być przygotowana do ewentualnej ewakuacji w nagłej erupcji wulkanu.

Jak dostać się do Wezuwiusza? wycieczki

Nowoczesne turyści mogą odwiedzić Wezuwiusz i zobaczyć okolicy wokół wulkanu, a nawet być w pobliżu krateru. W celu przejazdu przez terytorium parku narodowego, trzeba dostać się do Neapolu. Następnie warto dużo cierpliwości, ponieważ w tym mieście zwykle musiał spędzić sporo czasu w korkach.

Najbardziej skoncentrowany i pacjent, oczywiście, mają szansę, aby odwiedzić słynny park, a co najważniejsze – wulkan Wezuwiusz, którego zdjęcie zostanie godnym dodatkiem do albumu fotograficznego. Dostęp do płatnego – bilet kosztuje € 8.

Aż do krateru jest zakurzony serpentyn. Jeśli spojrzeć wstecz, na dole widać dobrze Neapol i Zatokę Neapolitańską. Pod górę jest dość skomplikowana, więc dla turystów w niektórych miejscach, ławki, gdzie można odpocząć. Droga wzdłuż punktów handlowych można kupić pamiątki z wizyt na Wezuwiusz.

Po trudnej ścieżce przed oczami turystów prezentuje niezapomniane show – usta wielkiego wulkanu. Kiedy bezpośrednio na wewnętrznej krateru słonie turyści zauważają zielone rośliny, obejmują one bardzo silne emocje. Zaskakujące jest to, że życie jest również opracowany w takich niebezpiecznych miejsc przez krótki zastój w rozwoju potężnego procesu geologicznego!