389 Shares 6433 views

Great White Shark – Ocean storm

oceany bogate w wiele gatunków na świecie ryb drapieżnych. Jeden z najgorszych jest uważany za wielki biały rekin.

W rzeczywistości jest to tylko biały spód i wierzch i boki z jej pięknego ciała usprawnione jest ciemnoszary lub niebieskawy kolor, więc jest prawie niezauważalny od dołu, na tle jasnego nieba, a to jest trudne do odróżnienia od góry przed ciemnym wody.

Słowo „wielki” jest również wymieniona w tytule nie jest na próżno. Długość ryby wynosi sześć metrów, a istnieją dowody, choć nie udowodnione, że niektóre osobniki w wodach Australii Południowej i tam są jeszcze bardziej. Przynajmniej udokumentowane zaczep Vic Hislop 1985 ryb, który mierzy 6 m 65 cm. Jest to najbardziej Żarłacz biały w dzisiejszym świecie.

Główne cechy wyróżniające tego gatunku uważane są za bardzo proste zęby trójkątne czarna plama na piersi (choć może nie być), i ogon, który przypomina półksiężyc.

Jedzenie dużych białego rekina cokolwiek odwróciła się, głównie dużych ryb i ssaków morskich, nie wahaj się i żółwie morskie, ptaki, siadając na wodzie, i ogólnie wszystko co się rusza. Jej zachowanie jest nieprzewidywalne, może wiatr energiczne ruchy potencjalnej ofiary i opuścić strefę myśliwski, a czasami pokazuje rzadką odwagę atakując oczywiście mocniejsze i dużych zwierząt morskich. W jednym przypadku, w żołądku tego drapieżnika znaleźli trzy świnie, jak ona je jedli, nie jest znana, ale wielki biały rekin często pływa w płytkiej wodzie. Jednak zakres głębokości posiada bardzo szeroki i może nurkować do głębokości ponad jednego kilometra, nadal preferując półki przybrzeżnej, gdzie jedzenie jest zawsze większa niż w otwartym oceanie.

Ataki Irresistible spowodował ogromne szczęki, szybkość i spokój nieubłaganego drapieżnika. Należy zauważyć, że można się zranić nawet szorstką skórę ryb i krwi natychmiast przechwycone przez jego receptorów węchowych, i służy jako sygnał do ataku. W ruch spędza całe życie, rekin ma pęcherzyków powietrza, tak niezbędne do nich głębokość są spowodowane sił hydrodynamicznych płetw. Gdy ogromna ryba będzie go powstrzymać, jest cięższa niż woda, następnie zatopić, więc nie trzeba zawsze przestrzegać równowagi energetycznej organizmu.

Będąc żyworodne ryby, wielki biały rekin osiąga dojrzałość w wieku dziesięciu – dwunastu lat, a jego życie daje do sześciu miotach, z których każdy jest gotowy do 14 szczeniąt rekinów.

Relacje z tego drapieżnika z osobą trudne. Oczywiście, gdy ma do czynienia z pływaka lub nurka na otwartym morzu wielkiego białego rekina widzi to jako okazję do dywersyfikacji diety, jednak i ludzie w stosunku do ryb nie wykazują mniej okrucieństwa. Olej z wątroby rekina jest uważana za przysmak, jako część ich płetw, a czasami te mieszkańców głębin morskich ginie po prostu ze względu na zainteresowania myśliwskiej. Jednocześnie, jak każdy drapieżnik, ryby z morza jest uporządkowany, jedzenie padlina lub chore zwierzęta.

Jak widać na zdjęciu białego rekina, piękno jej doskonałego ciała w stosunku hydrodynamicznego w połączeniu z okropnym usta i całkowicie martwe oczy, że Hemingway w powieści „Stary człowiek i morze” w porównaniu ze śmiercią wygląd.