399 Shares 1978 views

Wedding szampana

Obecnie szampana ślub jest niezbędnym elementem takiego ważnego wydarzenia w życiu. Ten pienisty napój wino od dawna ulubionym miejscem w większości ludzi, i stał się integralną częścią wielu festiwalach i różnych ważnych wydarzeń. Zgadzam się, że jest wyobrazić sobie ucztę weselną bez szampana – bardzo trudny.


Pięknie urządzone butelka szampana są symbolem silnej rodziny i miłości między małżonkami. Co ciekawe, szampana jest otwarte na raz, a rok później, w rocznicę ślubu lub po urodzeniu pierwszego dziecka w rodzinie.

Tak więc, ze względu na znaczenie tego dnia ślubu, szampana dekoracje ślubne – bardzo ważny punkt w ramach przygotowań do obchodów. Im bardziej interesujące i bardziej oryginalne zostaną ozdobione napoju, tym bardziej piękny będzie wyglądać na świątecznym stole. Obecnie istnieje wiele opcji dla butelek dekoracji, opracowała specjalne technologie i materiały, oraz w dużych miastach, nawet prowadzone warsztaty dekorowania atrybuty ślub.

Trochę historii szampana

Pamiętaj, że oficjalna nazwa „szampan” może być stosowana tylko do tych win musujących produkowanych we Francji, w regionie Szampania. Region ten położony jest na wschód od Paryża i jest jednym z najlepszych regionów winiarskich w kraju.

Szampan jest produkowany z odmian winogron: Pino Nuar czerwony, biały Chardonnay i Pino mene. Bardzo często te odmiany są połączone w jednym napoju. Proces podejmowania szampana różni się nieco od produkcji wina musującego: tutaj szczególną uwagę poświęca się unikać kontaktu ciemnoskóra jagody i sok winogronowy. Ma to zapewnić, że napój był jasny. Co do różowego szampana, to nabiera koloru przez dodanie do napoju czerwonego wina. Popularność różowego szampana wina wykonany mu klasy „Premium”.

Wedding szampana: jak dokonać właściwego wyboru?

Dziś możliwe jest określenie wielu producentów szampana, którzy produkują musujących win od 18 wieku. Wśród tych producentów: Tettinger, Veive Clicquot, Perrier-Jouet, Mym m, Moet et Chandon, Louis Roederer i in. Najbardziej prestiżowe szampany i dlatego nie są tanie.

Wybór szampana na weselu, a zwłaszcza parę zwraca uwagę na jego cenę. Champagne Istnieje kilka głównych kategorii cen – od niedrogie drogie. Średni koszt prestiżowym szampana waha się od 40 do 50 dolarów za butelkę. Na przykład, jeden znany butelkę szampana Dom Perignon w cenie $ 150 na średnie. Jaki rodzaj szampana do wyboru – od was zależy, najważniejsze, aby wybrać z listy prestiżowych napojów zamiast tych, które zbierają kurz na półkach supermarketów.

szampana ślub: Serving

Służąc wino musujące zakłada, że tabela klasycznych wąskich okularów, które są zdolne do zwiększenia piękno wina musującego. Okulary powinny nie tylko elegancki wygląd, ale również wysokiej jakości, dzięki czemu napój zimny pozostać przez dłuższy czas.

Dziś często na weselu można znaleźć szerokie okulary, ale w garnku Champagne fizzles się znacznie szybciej.

Niewiele osób wie, że szampan jest produkowany w naczyniach krwionośnych w różnych rozmiarach, jak używane do standardowej wielkości butelkę 750 ml. Jednakże, można zakupić butelki do szampana objętości od 375 ml do 15 litrów. Ponownie, to wszystko zależy od możliwości finansowych i życzeń kupującego.

Pomimo faktu, że szampan – najpopularniejszy napój wesele, wysokie koszty tego mogą mieć niekorzystny wpływ na wybór przyszłych małżonków. Więc jeśli budżet nie pozwala na zakup drogiego szampana z Francji, możliwe jest zastąpienie go jakimś winem musującym, ale także wysokiej jakości i smaczne. Jednocześnie, do dekoracji szampan ślub z własnych rąk i nie ma kłopotów – trochę wyobraźni, a na pewno się uda!