225 Shares 9075 views

Tadżycki ślub – chodzić wszystko

Tadżycki ślubu jest tradycyjnie obchodzony na taką skalę, że stał się prawdziwym problemem krajowym. Nawet prezydent wygłosił mowę do swoich ludzi, zachęcając obniżyć koszty uroczystości nie biorą ogromne pożyczki, które zgaszone przez dziesięciolecia. Czy słuchać? Czas pokaże.


A teraz porozmawiajmy, co tradycja wymaga takich ogromnych ilości pieniędzy, a jak zorganizować ślub w tadżycki.

Jeśli przestrzegać wszystkich tradycji i rytuałów, uroczystości zajmie więcej niż jeden dzień, a nawet tydzień.

Zaloty i zaangażowanie

Jak w większości krajów islamskich, sami tadżycki rodzice wybierają dla swoich dzieci. Decydują się między sobą, postanawiają zorganizować ślub i wysyłania matchmakers. Pan młody może dowiedzieć się o tym dopiero po miesiącu zalotów, w dniu zaangażowania.

Jego matka, wieczorem idzie do domu panny młodej i danie pilaw z tortilli. Dla niej zorganizować uroczystą kolację, w której starsi klanu i licznych gości, ogłosić zaręczyny. Towarzyszy modlitw i łamaniu ciasta. Teraz młodzi są uważane za oficjalny narzeczeni.

Tahta przechodzą kunon – prezentacja posagu

Tadżycki tradycyjny ślub jest kompletna bez prezentacji posagu rodziców przyszłej żony. Nie ważne jak biedny pan młody, musi stanowić cenny dar, a dopiero po tym wyznaczony dzień przyszłego małżeństwa coraz częściej – w upadku.

Przed tadżycki narzeczona rzadko jest pytanie, jak wybrać odpowiednią suknię ślubną, bo obrzędy wiążą tradycyjne ubrania, choć nie bardzo wygodne. Ponadto, zgodnie z tradycją ślubny młodej żony nosić 40 dni po ślubie.

Nikokh – ślub

Stan rejestracji małżeństwo nie jest obowiązkowe, ale bez ceremonii „nikokh” tadżycki ślub nie może zarządzać.

W tym dniu, w godzinach porannych w rodzinach młodych pilaw traktować wszystkie miasta. Uroczysty posiłek trwa do późnych godzin wieczornych, ale tym razem Narzeczeni przygotowują się do ślubu – każdy w swoim własnym domu. Bride ubierać się w tradycyjne stroje ślubne, a ona oczekuje na przybycie pana młodego. Wiesza się w widocznym miejscu wszystkie jej stroje i specjalne amulety: czerwona papryka do odpędzania złych duchów, łyżka po urodzeniu córki gospodarza i nóż za narodziny syna dzielnego wojownika.

Gdy pan młody przychodzi do niego przychodzi panna młoda otoczona nazwą girlfriends jest Mułła do ceremonii ślubnej. On czyta młodych specjalne linie z Koranu, modląc się, łagodzi narzeczona okazuje siedem chusteczki i oczyszczenie za każdym razem potwierdzają swoją zgodę na małżeństwo. Po tym, para pić wodę z kubka, a teraz są one oficjalnie mąż i żona. Mąż ma obowiązek chronić swoją rodzinę i zapewnić go, a żona musi przestrzegać mężowi we wszystkim.

uczta weselna

Tadżycki ślub święto trwa, który trwa przez trzy dni w domu panny młodej, a trzy dni w domu pana młodego. Tysiąc gości – jest to zwykły zakres takiej uroczystości. Jeśli zaproszony do 200-300 osób, ślub norm tadżyckich jest uważany za bardzo skromne.

Tabele powinny być wyłożone potraw, tak aby pozostało puste miejsce. Nawet jeśli nie wszyscy goście mogą jeść, a jedzenie jest zepsute – to nie ma znaczenia. Tadżyków są bardzo boi się potępienia ze strony sąsiadów i przyjaciół, więc starają się pokazać gościom maksymalnego hojność i luksus.

Najbardziej tradycyjne danie, bez których żadna uroczystość idzie – jest plov. Ale to tylko serwowane na koniec uczty, kiedy goście będą iść do domu.

W roli toastmaster działa bayderhan – stary szanowanego człowieka. On powinien być w stanie pięknie i pomysłowo toasty, aby udzielić głosu wszystkich gości, dają sygnały do gier i tańców narodowych.

Na trzeci dzień z oblubienicy bayderhan usuwa zasłonę – Oznacza to początek nowego życia dla niej. Po tym festiwal przeniósł się do domu młodzieńca. W szóstym dniu ślubu krewni panny młodej przychodzą do domu pana młodego i spędzić tam noc – tak kończy się długi rytuał.

miesiąc miodowy

Tadżycki ślub, jak każdy inny, jest zakończony miesiąc miodowy. On również trwa bardzo długo – przez czterdzieści dni. Ale młodzi nie idą w egzotycznych krajach, i spędzać czas w domu młodego mężczyzny pod jednym dachem jako rodziców. Uważa się, że to pomaga uratować rodzinę od pierwszych kłótni i problemów.

Jeśli obliczyć całkowity czas obrzędów ślubnych, zajmują one prawie dwa miesiące. A w liście koszty finansowe obejmują nie tylko wystawne uczty wielu gości, ale również przeniesienie posagu, Bride prezenty, drogie suknie ślubne, dekoracja domu. Dlatego tadżycki ślub – więcej niż poważnego zdarzenia, rozwody, po którym występują tylko w rzadkich przypadkach.