565 Shares 3410 views

Który zawarł umowę z Mefistofelesa? Faust i Mefistofeles

Człowiek zawsze przyciągał przed nieznanym, a mimo to zawsze chciał wykonywać swoje życzenia, nawet te, które nie mieszczą się w głowie. Ale dla takich celów mu potrzebne było wsparcie sił wyższych, dobre lub złe – to nie ma znaczenia. Najważniejsze – to jest do osiągnięcia sukcesu. Taka była okazja Fausta z Mefistofelesa.


Trochę Doktor Faustus

Jeśli zapytać każdą osobę, która ma umowę z Mefistofeles zawarta odpowiedź można usłyszeć jedną nazwę – Fausta, w dużej mierze ze względu na poemacie Goethego, który studiował wszystko programu szkolnego. Ale w rzeczywistości produktem niemieckiego klasyka napisane na podstawie rzeczywistych faktów, czyli jego charakter był prawdziwy prototyp.

Johannes Faust był magiem i alchemikiem, lekarz i teolog, astronom i naukowiec niepełna. Urodził się w Szwabii, gdzie studiował. W końcu dostał się do czarnej magii. Jakoś wpadł w jego ręce siódmy Księga Mojżesza. Dr długo badali czarną Biblię i postanowił nadal próbować dowodzić siłami ciemności. Wreszcie zrobił rytuał, Faust i Mefistofeles podpisał umowę.

Wiele lat później, lekarz będzie tego żałował, ale umowa z siłami ciemności, podpisanej we krwi, nie można anulować. Im bliżej była cena zapłacona, tym gorzej stało Fausta na sercu.

Legenda maga w sztuce

Tak więc, którzy zajmują się Mefistofeles stwierdziła, już wiemy. Legenda został rozpowszechniony w Europie w XVI wieku. Jest często umieścić w teatrze lalek, Anglik Kristofer Marlo stworzył własną wersję dramatu – „Tragiczne dzieje doktora Fausta”. Po napisaniu dramatu Goethego „Faust” historia była w Rosji, gdzie pożyczonym Puszkina. Sharlem guno opery „Faust” został stworzony w XIX wieku. Dlaczego artyści rozwiązania problemu słynnego alchemika? Prawdopodobnie dlatego, Faust i Mefistofeles zawiera umowę, na których wiele myśli. Walka między dobrem a złem, relacja między człowiekiem a naturą, konfrontacja pod prysznicem – to zawsze gorący temat. Ale za każdym dobrym ostatecznie musiał zapłacić. Niech ten czas bardzo daleko, ale to przyjdzie prędzej czy później. I czy to warto zapłacić te wyimaginowane przyjemności, trzeba zdecydować, każdy na własną rękę.

tajemniczy rytuał

W jaki sposób radzić sobie z Mefistofelesa? Legenda głosi, że Faust dokonał rytuału opisanego w Księdze magii. Lekarz wyciągnął duże koło w biurze, za pomocą kredy i kompas. W nim, namalował kolejny dwa mniejsze koło, przestrzeń, która jest wypełniona znakami rytualnych. Na północy, Faust stał w środku i rzucić zaklęcie. Nagle stwór, który wyglądał jak małpa, która raport dostarczonej mu służyć. Ale alchemik gonił go i powiedział inny czar. Potem była kolejna istota, która przypominała barana. Ale to sługa Johannes pojechał, a on nadal czytać zaklęcie. Po trzecie zaklęcie w biurze chromy chodził, przedstawił się Mefistofeles.

Diabeł powiedział, że może dać Fausta: podróżować w czasie i przestrzeni, pieniądze, sukces, miłość, kobiety, wiedza tajemna. Ten zadowolony z lekarzem, ale najpierw poprosił, aby zapłacić za tę przyjemność. Mefistofeles chciał jeden – podpis na pergaminie, który przewiduje, że Faust daje mu duszę. Po pewnym okresie czasu (24 lat), podczas którego Mefistofeles niejawnie służyć człowiekowi, dusza lekarza idzie do piekła. Po pewnym wahaniu zgodził się Faust i podpisał kontrakt z jego krwi. Transakcja miała miejsce!

Charakterystyka Faust

Dziś wiemy o śmierci doktora Fausta, kto zawarł umowę z Mefistofelesa. Wittenberg University profesor powiedział kiedyś swoim uczniom, że jest on bliski śmierci godzinie. Powiedział im, że 24 lat temu oddał duszę diabłu, a teraz jest godzina rozrachunku. Studenci znaleźć Ioganna Fausta chory, więc pospiesz się opuścić widownię. Ale krzyki „Kill nocy! Zabij! „Zmusiły ich do przybiegnie tutaj. Odkryli martwe i okaleczone ciało nauczyciela w pokoju, spryskane krwią. Profesor żył około 1480-1540 roku. Początkowo pracował ciężko w teologii, a potem upuścił go i zaczął uczyć się magii, często prorokował.

Fausta Goethego rysuje się jako osoba o wysokich aspiracji duchowych, inteligentny, aktywny, erudyta. Chce służyć ludziom, aby pomóc im zrealizować swoje marzenia, osiągnąć harmonię. Ma udanej praktyki lekarskiej i jest gotowy, aby uzdrawiać nie tylko ciało swoich pacjentów, ale także ich dusze. I podpisując kontrakt we krwi, myśli nie tylko o sobie, i wszystkich ludzi na naszej planecie. Charakterystyka Faust mówi, że on jest człowiekiem pasji i emocji: od razu cieszy pięknej Marguerite.

Obraz Mefistofelesa

Charakterystyka Fausta i Mefistofelesa pomaga głębsze spojrzenie na porządku rzeczy, aby zrozumieć problem, który ma miejsce. Diabeł – jest niewiara i zaprzeczenie wszystkiego, co jest dobre. Ale na swoim koncie: Faust satelitarną – umysł, bardzo przemyślany, inteligentny, dzielnego. Na zewnątrz wygląda jak zwykła osoba. Ale to zachowanie się podają. Mefistofeles mówi człowiek i jego życie jest ograniczone, nieistotne. Ma w każdym razie cyniczny wyjaśnienie. To jest złe w sensie Goethego, czyli to, co chciał przekazać ludziom w jego pracy.

Inne podmioty w poemacie Goethego

Tak więc, którzy zajmują się Mefistofeles wykonane, wiemy, wiemy też jakie były bohaterami dzieł Goethego „Faust”. Ale oprócz nich istnieją inne postacie: Margaret, Panie Boże, Martha.

Pan Bóg – jest uosobieniem dobroci, światła i nieskończonej miłości, łaski. W prologu do poematu jest on kłócił się z diabłem, twierdząc, że ludzie wyrzut szatana. Bóg wierzy, że jego utworzenie będzie wybierać dobro, prawdę, a nie złudne karencji, obiecał diabła.

Margarita – żywy i wzruszający obraz. Umiłowani Faust naprawdę dobry: jest cnotliwy, nieśmiały, rzetelny, wierzę w Boga. Ona jest dużo ciężkiej pracy i może być wspaniałą żoną i matką. Ale czuje się diabelskie istoty i boi się Mefistofeles. Faust, chociaż zdaje sobie sprawę, że zniszczyć człowieka, a nie może oprzeć się chęci. W rezultacie – rodzina zhańbiony Margarita zniszczone, zabił brata z rąk lekarza, a ona szaleje i tonie dziecko. Ale w oczekiwaniu na egzekucję, odmawia pomocy z Fausta, który bardzo lubi, a wnioski o zbawienie Boga. Jej dusza pójdzie do nieba.

Czyste i dobre Margarita – dokładne przeciwieństwo marca, która jest w związku z Mefistofelesa kieruje się rozwagą i hipokryzji.

„Faust”, a jego filozofia

Goethe wiersz napisany na podstawie średniowiecznej legendy o transakcji człowieka i diabła. Jednak wielki poeta uczynił to jego wizja odwieczny problem – relacje między dobrem a złem, moralności i pieniędzy, nieokiełznanych pragnień i umiarem, światła i ciemności. Jest to skomplikowana praca, w której pracował od ponad sześćdziesięciu lat.

Pomimo faktu, że Mefistofeles jest negatywny charakter, to – to jest coś, bez czego nie może istnieć życie. Bez sceptycyzmu, odchodząc od moralnych zwyczajów ustalonych zasad żaden postęp jako taki. To jest dokładnie w przypadku, gdy zło jest dobre faktycznie. Faust jest – człowiek , który jest niezadowolony z faktu, że ma. Łaknie więcej i, w końcu, to wystąpią. A nawet jeśli ceną za to jest zbyt wysoka, zdaje sobie sprawę, że zabił i wiele innych, ale cel został osiągnięty: życie społeczeństwa rozwija. Doktor Faust pokazuje jak współistnieć w tej samej osoby kontrowersji, twierdząc, prawa dialektyki, które Goethe uwierzyli.

Zamiast epilogu

obraz Fausta naprawdę jest nieśmiertelna, jak szekspirowskiego Hamleta. Pomaga spojrzeć na istotę życia, przewartościować swoje wartości, ponieważ osiągnięcie wszystkim lekarz pozostaje niedosyt. Ale spóźnione wyrzuty żadnej różnicy: za wszystko trzeba płacić.