163 Shares 4287 views

Aktor – aktor, pretendent albo hipokrytą?

Znaczenie aktor obecnie ma bardzo negatywny, nawet obraźliwe. Imię aktora tak – weźmie to jako policzek. Chociaż w rzeczywistości nie ma nic w tym obraźliwe słowa pierwotnie tam. Może to brzmi fonetycznie i niezbyt ładne, ale pierwotne znaczenie było inaczej.

Co zrobić słowniki

W „Słowniku języka rosyjskiego” Kryłowa mówi, że otrzymujemy to słowo jako dosłownym tłumaczeniu z greckiego pojęcia «prosopoleptos», co oznacza „ten, który jest ktoś inny twarz”, „podejmowania czyjejś twarzy.” To słowo w starożytności zwana aktorów, powołując się na fakt, że podczas występów nosili maski. Oznacza to, że początkowo Grecy w takim wyrazem negatywnego znaczenia i myśli umieścić. Objaśniający słownik Ozhegova mówi, że aktor – aktor. W większości innych źródeł odniesienia wykorzystywane taką samą wartość. Słowo „hipokryta” Wspomniano również jest.

Kościół i Mummery

Ten kolor jest słowo otrzymał w średniowieczu, dzięki staraniom kościoła. Chrześcijaństwo jest natychmiast napiętnowany jako jeden z grzechów mummery. Jak zresztą, że budzi namiętności baser ludzi z ich wybryki, więc więcej i zakłada tożsamość innej osoby i przejmuje wszystkie jego występki. Nie obchodzi mnie, są one wymyślone czy nie.

W sprawiedliwości należy zauważyć, że niektórzy księża prawosławni mieli rację – w momencie poważnego teatru nie mieliśmy, a także o każdej katharsis i nie wchodzi w rachubę. Było tylko wędrujące wykonawców, klaunów, doping ludzi. często nie zauważyli, gdzie nastąpiło uszkodzenie. Jednak to zdecydowanie nie jest to powód, by twierdzić, że aktor – jest bezpośrednim wysłannikiem diabła.

Powody, dla kościoła na taki związek był całkiem pragmatyczny. Żonglerzy i akrobaci zabrano prosto z owczarni pod nosem, i coś z tym zrobić. W końcu doszliśmy do wniosku, stary – „podobne leczy się podobnym”, przyjmując metody błazny i zamieniając je w melinie i prezentacji Wielkanoc.

Hipokrytą i aktor

Pomimo formalnego przyjęcia hipokryzji Kościoła prawosławnego, to słowo jeszcze otrzymał negatywną kolor wieków. Grzeszność dołączone do play-aktorskiej, jak się wydaje, na zawsze.

Ponadto znaczenie hipokryta słowo jest teraz związana hipokryta. „Noszenie czyjejś twarzy,” Stałem na równi z „Jestem osobą.” Mummery jeszcze dalej od aktorów, przechodząc do różnych nieprzyjemnych osobistości. „Aktor – jest taka sama hipokryzja” – byli pewni ludzie, z dala od etymologicznym zamówień.

Ponadto w tym czasie zaczęły pojawiać się domy prototypy próbując opowiedzieć dramatyczną historię. A teraz umieścić ludzi (czasami szlachetny rodzinny), zaangażowanych w tej dziedzinie, na równi z brudnych włóczęgów-klaunów było dość niewygodne. Dlatego stopniowo, termin „aktor” odszedł różne błaznów i komediowi powiedzie się, stając się obrazą dla ludzi, którzy tworzą prawdziwą sztukę.

nowoczesny Mummery

Teraz aktor niemal stała się synonimem obłudy. Jednak z jednej zasadniczej różnicy. Słowo „hipokryta” nie służy do motłochu, a w odniesieniu do rzekomo „porządnych” ludzi. Role te mogą być pseudo-śpiewaków i pseudo-śpiewaków, tancerzy i graczy. Litsedeya może być nawet prezydentem, który próbuje stworzyć obraz ludu „facet”, mający 18 luksusowych pałaców. Jednakże, klaunów i żonglerów nadal są wygodne z tego terminu, ponieważ ich praca jest nieco inna od teatru i jest skierowany przede wszystkim do spektaklu.

Teraz aktor – jest to podmiot publiczny, który w rzeczywistości nie jest tak dużo zmienia maski, ponieważ jest jednym – od innych. Dla hipokryzji najbliżej analogicznego było fikcją.