654 Shares 7745 views

Ruch lewostronny w różnych krajach

napęd lewostronny lub ruchu prawostronnego … Jak uporządkować, co jest lepsze, bardziej wygodne, że racjonalne działanie, w końcu?


Po raz pierwszy – w Anglii

W rzeczywistości, między prawym i lewym nie ma zbyt dużej różnicy. ruch lewostronny raz pierwszy została wykonana w Anglii (w wielu krajach europejskich jest akceptowane, a wręcz przeciwnie, po prawej stronie). Tak to poszło, że pozostał lewą rękę, ponieważ wymagana zmiana formatowania mieszkańcy psychologiczne i dozowane również dość drogie w byłych koloniach brytyjskich!

Również ruch kolejowy. W Argentynie – wielu krajach europejskich lewostronne, aw chociaż samochody podlegają praworęczny! Stało się to, że jest to tradycja.

Kraje, w których samochody jeżdżą po lewej stronie

Większość mieszkańców naszego globu – prawo zakręt. W związku z tym, nie ma wątpliwości, że bardzo wykonalności głównie do ruchu prawostronnego. Ale także krajów, w których usprawiedliwione jazdy po lewej stronie, nie jest tak mało. 28% wszystkich dróg w świecie jest leworęczny. Po lewej stronie podróżować 34% światowej populacji, która nie jest tak mało. Jak już wspomniano, głównym tego powodem była polityka kolonialna w Anglii. Ruch lewa rozłożone w byłych koloniach brytyjskich i terytoriach zależnych na raz Brytanii.

Oto kraje Europy, gdzie ruch samochodów lewym: Wielka Brytania, Irlandia, Malta, Cypr. W Azji są Japonia, Indie, Indonezja, Malediwy, Makau, Pakistan, Tajlandia, Nepal, Hong Kong, Singapur i inne. Jak widać, sporo z nich! Oceania: Australia, Fidżi, Nowa Gwinea, Nowa Zelandia. W Afryce: Republika Południowej Afryki, Zimbabwe, Ugandy, Kenii, Mozambiku. W Ameryce Łacińskiej, Jamajka, Bahamy, Barbados, Surinam. Nadal jeździć po lewej stronie w Japonii. Można wyliczyć i listy!

Trochę historii

Historie były nawet precedensy kiedy cały stan przełączony z lewej strony do prawej i odwrotnie. Kraj Szwecja na jeden dzień zamienić samochody kierownicą z lewej strony na prawą ręką. Stało się to w 1967 roku. Ameryka, starając się wyprzeć jego „anglozavisimosti”, łatwiejsze – nie, jak w Anglii. I to właśnie ten kraj dokonał niezaprzeczalny wkład w rozwój przemysłu motoryzacyjnego świata. I wiele krajów planety zrobione z niej przykład!

Dodajmy, że nowoczesny fotelik samochodowy dla kierowcy jest bliżej strony nadjeżdżającego przepływu ruchu: prawo miejsca po lewej stronie, kraje ruchu lewostronnego odpowiednio. To zapewnia dodatkowy komfort dla kierowcy rozszerza pole widzenia i zapewnia możliwość szybkiego reagowania.

A z historii: w Rosji w średniowieczu, regulacja ruchu (po prawej stronie) rozwinęły się i są przestrzegane jak najbardziej naturalne. I cesarzowa Elżbieta z powrotem w 1752 roku wydał dekret o ruchu prawostronnego na ulicach rosyjskich miast do kabin i wagonów.

Pierwsze prawo i Zachodu, które regulują ruch na ulicach był angielski Bill z 1756 roku, w którym ruch London Bridge musiała zostać przeprowadzona po lewej stronie.