655 Shares 9887 views

GOP-stop – to rozbój ulica, a GOP – stan schroniska proletariat

Początki koncepcji „GOP-stop” wywołuje wiele kontrowersji, ale związek z nim większość ludzi posiada lampy błyskowej: mrok ulicy, w towarzystwie pijanych punków i korony należy dawać światło. Jednak ona ma wiele opcji z „dać połączenie«na»pożyczyć mi dwa ruble." Na wniosek, co do zasady, należy wymóg zapłacić pieniądze, portfel, telefon lub inne wartościowe przedmioty. Jeżeli dana osoba nie zgadza, a następnie w toku są pięści, nietoperze, a czasami zimnej stali. Czasami marginalny bez konsultacji strajk, wziąć pieniądze i znikają. Stowarzyszenie jest absolutnie prawdziwe. GOP-stop – to jest rozbój, kradzież, zbrojny atak kradzież cudzej własności, któremu często towarzyszą przez zadawanie fizycznej szkody dla ofiary. Teorie na temat pochodzenia tego pojęcia nieco. Uczyńmy małą wycieczkę do historii i prześledzić jego etymologię.


TŁO pojawienie

Jedna z wersji powstania pojęcia „GOP-stop” wzywa nas, aby przejść do Piotrogrodu, pod koniec XIX wieku. To właśnie tam, na skrzyżowaniu ulicy Newski Prospekt i Ligovsky pojawiła schron, który jest popularnie zwany Gopom. Teraz niewiele osób wie, co to znaczy. Jest to skrót od „Urban społeczeństwa prizora”. Aby wysłać żebraków, włóczęgów, kaleki, dzieci ulicy i młodzieży. Wielu z nich już polować marginalną działalność wszelkiego rodzaju. Pieniądze od państwa do pełnej zawartości schronu nie jest wystarczające. Z biegiem czasu stał się prosty dom rooming i atakują ludzi i grabieże w końcu stać się normą. działalność przestępcza na ulicach strefy Ligovskaia, ze względu na duże nagromadzenie w schronie elementu kryminalnego mnożyć. Jej mieszkańcy już nazywany Gopnik. Ale powszechne słowo nie otrzymał jeszcze. Zdarzenia te mogły zostać dodatkowo warunek pojęcia „GOP-stop”.

pochodzenie

Po schron został przekształcony w „State of dormitorium proletariatu” rewolucji październikowej z 1917 r. Jednak sytuacja polityczna w kraju – zamach stanu i wojny domowej – aby ten budynek to miejsce o wiele bardziej niebezpieczne niż wcześniej. Podwyższone poziomy młodocianych. Zintensyfikowane jednostkę przestępczości jako całości. Miasto zostało wypełnione odwiedzających. Wielu z nich, jak również marginalny i lumpen, osiadł w GOP. To wtedy Ligovka zyskał rozgłos. Nie rozkwit przestępczości i prostytucji. W tej dziedzinie, bardziej lub mniej zamożni ludzie pojawiają się niebezpieczne: mogą nie tylko rob ale także zabić. Choć słowo „Gopnik” i powszechne. Stało się ostro negatywne konotacje i stał związane z ludźmi niższych klas, włóczęgów, okradać cywilów. Jednocześnie, pojęcie słowa „GOP-stop”. Jest on postrzegany przez odbiorców jako „rozbojów” ataku z zaskoczenia, a następnie kradzieży pieniędzy. Na podstawie powyższego można przyjąć, że słowa „Gopnik” i „GOP-stop” pokrewnych.

etymologia

Chociaż ta wersja powstania pojęcia „GOP-stop” brzmi całkiem przekonująco, to nie jest obsługiwany przez wszystkich. Jest jeszcze inny założenie o pochodzeniu tego żargonu. Jest to związane przede wszystkim ze słowem „ho” i jego pierwotnego znaczenia. Dal interpretować je jako „skok” lub „cios”. Słownik S. I. Ozhegova wskazuje, że „hop” – wykrzyknika bodziec podczas skoku. Według żargonu złodziei «GOP-stop» – do ataku piorun z zamiarem obrabowania mężczyzną. Rzeczywiście, punki uliczne stosowane po prostu przyjść na ludzi, aby ich zdezorientować, a następnie ukraść. Jest to często można usłyszeć wołanie: pierwsza część wyrazu oznacza atak, drugi – wymóg, aby zatrzymać „Gop-Stop!”. Na poparcie tej interpretacji żargonie można określić związane z nim w pewnym sensie wyrażenie „z smykom GOP”. Okazało się znacznie wcześniej i oznaczało „do ataku, Rob i zniknąć.” związany również termin „GOP-stop” do „Gopal” czasownika. Co to oznacza? Słowo jest interpretowane przez autorów słowników w następujący sposób:. „Skok”, „galop” i „wędrować, meander”, „spać na ulicy” Takie połączenie może potwierdzić obie wersje pochodzenia pojęcia „GOP-stop”.

Dalsza historia

Każda wersja ma prawo do istnienia. Interesującą rzeczą jest to, że nie są one wzajemnie się wykluczają, są bardziej skłonni uznać za komplementarne. Od momentu powstania, pojęcie „GOP-stop” było dawno. Granica między wersjami praktycznie wymazane. Słowo „GOP-stop” nigdy całkowicie zniknął ze środowiska miejskiego, choć liczba Gopnik zmniejsza się, to zwiększona. Wynika to przede wszystkim z warunków społeczno-gospodarczych w kraju. Im niższy poziom życia, tym bardziej Gopnik. Wraz z 20 mil rozkwitu subkultury badanym 40. i 90.. Staje się to istotne w tych latach, a pojęcie „GOP-stop”. Co oznacza, że nie uległa zmianie. Masowe użycie słowa stała się dzięki mediom i dobrze znana piosenka A. Rosenbaum „Gop-stop, doszliśmy za rogiem”, który ukazał się w latach 70-tych. Istnieje również pogląd, że z powodu wymienionego produktu koncepcji wyciekły przed złodziejami środowiska w świecie śmiertelników.

stosowanie

Teraz wykrzyknik „Gop-Stop!” Prawie nigdy nie usłyszeć. Jest stosowany rzadko, a następnie w celu zwrócenia na siebie uwagi. Jednak kradzież ulicy wciąż nazywają go jako „GOP-stop”. To słowo jest częścią niektóre wyrażenia idiomatyczne. "Hang w GOP-stop" oznacza "znaleźć ofiarę i Rob" i "wziąć GOP-stop" – "rob". Od tej jednostki leksykalnej tworzą nowe czasowniki i rzeczowniki. Więc złodziej nie można po prostu zadzwonić Gopnik, ale gopstopnikom i jego zostały oznaczone przez czasownik „gopstopnut”.

Kto idzie do GOP-stop?

Ludzie, którzy zajmują się GOP-stop, zaliczana jest do subkultury młodzieżowej posiada własne charakterystyczne cechy jasne. Noszą marką sportową, często cięte włosy „pod zera.” Gopnik można zobaczyć w bramach, ganki lub po prostu na ulicy. Zazwyczaj są one w świetle lub lekko pijany naćpany, często squat. Gopnik różnią wyzwanie i prowokują konflikty. Ich mowa składa się ze słów-pasożytów i obscenicznego języka. W czasie wieczoru i nocy, idą do GOP-stop. To jest napad, który Gopnik, co do zasady, nie iść z pustymi rękami. Ponieważ mają nóż bitową lub kostki. Teraz ta subkultura przeżywa okres spadku, ale nadal można usłyszeć zdanie: „Przy wejściu znowu kręci lokalnej GOP-stop”.