180 Shares 9141 views

Jaki jest zwrotna i jej rodzaje?

komunikacji biznesowej z jego klientów jest niezwykle ważne w dzisiejszym świecie, gdzie zasady globalizacji. W małej kwiaciarni sprzedawczyni zawsze słyszy komplementy, gdy wykonuje swoją pracę dobrze i widzi ponure klienci twarz gdy wykonują pracę źle. Ale im większa firma dostaje, tym trudniej jest śledzić relacje z klientami, ponieważ w łańcuchu od konsumenta do administratora przynajmniej dział regionalny stoi jeszcze wiele pośrednich linków.

Dlaczego jest to ważne, aby wiedzieć wszystko o klienta

Na dzisiejszym rynku jest właściwym wyborem podjąć dodatkowe wysiłki, aby usłyszeć ich klienci nie wiedzą, co dzieje się na najbardziej podstawowych szczeblach firmy, możesz stracić pieniądze i reputację. I to prawda, bo historia pełna jest przypadków, w których działania zwykłych pracowników przyniosły wielomilionowe straty spółki. Przykładem jest przypadek jednej z lotu United Airlines, kiedy firma musiała zrobić miejsce w samolocie dla niektórych pracowników. Po odmowie pasażerów opuścić osłonę wylotu pokonać kilka opór i przyniósł je siłą. Był to precedens w mediach, a cena akcji United Airlines natychmiast spadła o połowę. Jeśli nie chcesz stracić biznes, po prostu trzeba wiedzieć, jakie opinie klientów.

Istotą sprzężeniem zwrotnym

Zgłoszenie można nazwać dowolny kanał informacyjny, dzięki którym klient może wpłynąć na pewne momenty w procesach biznesowych firmy, z którymi chce współpracować lub współpracowały. W zależności od postaci, w jakiej występuje firmy, możliwe jest wdrożenie systemu sprzężenia zwrotnego w różny sposób, głównym zadaniem – aby to było wygodne dla klienta i spełnienia wymagań.

Co to jest sprzężenie zwrotne w sklepach fizycznych

Właściciele prawdziwego biznesu nieruchomości lub firm zajmujących się na szeroką skalę handlem hurtowym poprzez specjalnie wyposażonej sali może pomieścić numery telefonów opinię w swojej sieci sklepów. Połączenia wchodzące w call center, będą obsługiwane przez operatorów, a także informacje na temat skarg lub odwołań klientów zostaną przeniesione w uporządkowany sposób w dziale zarządzania organizacji.

Z dużej liczby podobnych połączeń, nie jest też model, w którym doradzać klientom poczty głosowej, która jest skryptem przez szereg dyskretnych odpowiedzi. Jeśli Twoja opinia jest jak struktura firmy, nie jest wystarczająco silny, aby zawierać pełny etat call center, można dać Business Process Outsourcing, czyli zamówić tę usługę z innej firmy. W pewnych warunkach, ten rodzaj współpracy ze sobą korzystne, jak to możliwe.

Internet jako środka interakcji

Największe odkrycie ludzkości z końca XX wieku – Internet – odegrała znaczącą rolę w handlu, co jest nie do przecenienia. W sieci istnieje ogromna masa interaktywnych narzędzi dla interakcji między różnymi stronami biznesu.

E-commerce jest teraz skoczył z narzędziami indywidualizacji relacji z klientami. Są to produkty o działalność w ramach zarządzania relacjami nazwa użytkownika lub rosyjskim – zarządzanie relacjami z klientami. Nowoczesny CRM system jest w stanie towarzyszyć klientowi na każdym etapie transakcji, lub wspomnieć terminów marketingowych – na każdym etapie ścieżki sprzedaży. Lejek sprzedaży, więc nie nazwany przez przypadek, bo z każdej iteracji na drodze do zapewnienia, że użytkownik dokona zakupu, ludzie w lejek staje się coraz mniej.

Konieczne jest, aby ściśle monitorować, na jakim etapie lejka sprzedaży jest każdy z klientów lub utrata danych, które grożą utratą kupującego – klienci, którzy nie nazywają się w czasie, najprawdopodobniej trafi do innego miejsca, ponieważ wartości czasu i wygody personelu serwisowego.

Co to jest sprzężenie zwrotne w kontekście CRM? W ogóle, tak samo jak bez niego, system pozwala firmom dokładnie śledzić wszystkich swoich odbiorców, aby dać każdemu klientowi dokładnie te informacje, że jest zainteresowany, i więcej. Na przykład za pomocą CRM, można sporządzić listę osób, które składały się z produktu lub usługi ze względu na niską jakość usług, do nich zadzwonić i rabat specjalny kupon w sklepie. Prawdopodobnie ta akcja nie będzie ratować sytuację całkowicie, ale na pewno powróci niektórych swoich byłych klientów.

Skontaktować się z nami za pośrednictwem poczty e-mail i komunikatorów

E-mail pojawił się w Internecie pierwszych dniach, i od tego czasu nie traci na popularności, ponieważ może pomóc w utrzymaniu i przedsiębiorstw korespondencji osobistej, wygodny filtrować i sortować je. Ponadto, osiąga swój cel szybko, więc korzystanie z poczty e-mail dla sprzężenia zwrotnego jest właściwe i łatwo zarządzać firmą przez CRM. явлений. Z dystrybucji przez e-mail może być łatwo zebrać niezbędne dane od klientów, aby obliczyć swoje preferencje statystycznych przetestować kliknięcie przez tych lub innych formatów wydarzeń z. Stopniowo popularność skrzynek elektronicznych jest ograniczona, ale, prawdopodobnie, era e-maili będzie nadal przez pewien czas, ponieważ poczta jest również tożsamość w Internecie, czyli pełni funkcję pseudonimu o zezwolenie w różnych usług.

Dojrzewanie email konkurenta – wiadomości z komunikatorów, które są dystrybuowane w proporcji do liczby urządzeń mobilnych na rynku. Co to jest sprzężenie zwrotne za pośrednictwem komunikatorów, wyobraź sobie dość łatwo – to Czatowanie w którym środki wsparcia technicznego próbują rozwiązać pytanie klienta. Poza ludźmi, reagowania na klienta wsparcia technicznego poprzez komunikator może również boty – specjalne programy, skrypty odpowiedź, co spowoduje wiadomość poczekać trochę więcej wsparcia ze strony agenta.

Czat z pomocy technicznej na stronie i oddzwonić

Stosunkowo nowym trendem w zakresie informacji zwrotnej z publicznością – czat w miejscu, które są dynamicznie aktualizowane bez przeładowania strony. Technologia ta pozwala na osobę, która ma nowy jeden dla niego stronę komercyjną, i przyzwyczaić się do wyjaśnienia sobie niezbędne pytania bez długiego formularza wyszukiwania. Okno czat online przynosi 10% wzrost sprzedaży po zainstalowaniu na zasobu internetowego.

Ale wiele osób nadal preferują komunikację głosową, a to jest logiczne, ponieważ audiorech postrzegamy znacznie szybciej i bardziej efektywnie. Na podstawie tego problemu i opracowali takie usługi jak CallBack Killer, lub rozmowy telefonicznej Hunter. Usługi te pozwalają klientowi na każdej stronie witryny, aby podać swój numer i dogodny czas na rozmowę, a potem zadzwonił w określonym czasie środków wsparcia technicznego. Wszystkie powyższe metody komunikacji, a także zintegrowany CRM i mają własne API dla programistów.

Cold calling i zimne rozmowy

Czasami firma nie ma wystarczających informacji o ich klienci potrzebne do poprawy współpracy i produktywności. W takich przypadkach korzystać z telefonów. Zgłoszenie znacznie pomóc gorących połączeń – proring operatorów na podstawie liczby ludzi, którzy byli zainteresowani produktem lub usługą. Jeśli firma ma bardzo skromne komentarze danych z potencjalnymi klientami, a następnie użyć dużych baz danych numerów telefonów, przez które starają się zaoferować swój produkt lub usługę.

Kierowanie i przekierowywanie

Przy pomocy nowoczesnej technologii reklamy internetowej jest możliwe, aby powrócić do strony potencjalnego klienta, nie znając go bezpośrednio dane kontaktowe. явления, которые вы сможете кастомизировать под специфику своего проекта и своих задач. Technologia ta, zwana „przekierowywanie” pozwala ustawić serwer specjalny kod, który śledzi adres IP odwiedzającego i / lub zapisów na swoim komputerze plik cookie w przeglądarce, czytając, że sieci reklamowe w Internecie, pokaże mu dokładnie Twoja reklama na efekty B, które Ciebie będzie można dostosować do specyfiki projektu oraz jego celów.

Wróćmy do prostego

Małe firmy rzadko mają budżety zatrudnić całą call center, lub rozwoju zasobów Internetu z dużą ilością zaawansowanych technologicznie funkcji. Najprostszym rozwiązaniem dla start-upów jest miejscem kart, które zawierają informacje na temat firmy i informacji zwrotnych na temat html. Hypertext Markup Language jest jednym z najprostszych sposobów tworzenia stron internetowych, więc jest idealny, aby pokazać przykład tutaj jest formularz html sprzężenia zwrotnego.

Teraz prezentujemy kod formularza.

Gdy odnosimy się do atrybutów postaci danych metoda postu Przejdź do obsłużyć plik na contactus.php. Jeśli serwer nie obsługuje PHP, można określić metodę przetwarzania danych mailto i swój adres e-mail w atrybucie action znacznika forma. Ta ostatnia opcja jest bardzo zawodna, a po kliknięciu przycisku „Wyślij”, aby otworzyć program Outlook lub innej aplikacji e-mail, z którego użytkownik musi już list. Jeśli występują problemy jako samodzielnego tworzenia stron WWW, a wynajęcie programista, można użyć Google-formularz, który może być łatwo tworzone za pomocą intuicyjnego interfejsu wizualnego.

Co zrobić z zamieszania

Prędzej czy później przychodzi czas, kiedy nie pamięta wszystkich swoich klientów, lub po prostu zrobić je w programie Excel, a drugi pracownik nie będzie miał do niego dostępu. Wynika z tego, że wcześniej został wdrożony System CRM w firmie, tym łatwiej będzie potem zarządzać procesami biznesowymi. zarządzanie zwiększa złożoność biznesu tylko z liczby klientów, więc nie należy się spodziewać, że będzie można uniknąć kosztów CRM.

Jak wybrać CRM i rozwiązać problem sprzężenia zwrotnego

Aby rozpocząć, aby określić, który użytkownik kanały zwrotne planujesz używać – czy to rozmowy telefoniczne, usługi SMS, czat online darmowe, w posłańców korespondencji, e-mail lub coś innego. Następnie należy określić, które z dostępnych rozwiązań zapewniają funkcjonalne i za żadne pieniądze. Ustal, co CRM jest w stanie udoskonalić funkcjonalność, jeśli działa w chmurze, czy nie. Te podstawowe zasady pomogą Ci komunikować się skutecznie, a nie swoich klientów stracić je w przyszłości.