664 Shares 9996 views

Ascaris u dzieci

Współczesna medycyna, wiele znanych robaków, które mogą być szkodliwe dla ludzkiego ciała, a są one niebezpieczne zarówno dla dziecka i dla dorosłego organizmu. Istnieją także częste przypadki, gdy glisty u dzieci. Glistnicy – dość niebezpieczna choroba, która wymaga specjalnego traktowania.


Ascaris u dzieci narażenia i stadiów rozwoju pasożyta

Ascaris – dość duże robaki, którego długość ciała średnio 40 centymetrów. W przeciwieństwie do innych pasożytów Ascaris ma przyssawki lub haki do mocowania do organizmu gospodarza. Ale system mięśniowy rozwija się bardzo mocno – pasożyt jest zawsze w ruchu przez jelita w kierunku żywności.

Samica glisty mogą produkować setki jaj dziennie. Idą razem z kałem na zewnątrz. Z reguły najczęściej zarażone są dzieci, które bawią się w piasku lub ziemi, nie myć ręce przed jedzeniem. Ponadto, jaja mogą dostać się do organizmu i źle przemywa owoców lub warzyw. W niektórych przypadkach nośniki mogą być karaluchy, muchy i inne owady.

W jelicie, rozwijają się jaja larw, które następnie przenikać przez błony śluzowe i przez krew poruszającego się ciała, – tak więc Ascaris w płucach. Potem wpadają w usta, w którym dziecko połyka je ponownie. Raz w jelicie larwy stają się dorośli.

Ascaris u dzieci: objawy

Pierwsze objawy pojawiają się jeszcze w fazie rozwoju larw w układzie oddechowym – dziecko może skarżyć się na ból w klatce piersiowej, w niektórych przypadkach, jest suchy kaszel i wysypka na skórze, które wkrótce przejść.

Funkcjach życiowych glist w jelicie cienkim, co do zasady, prawie niezauważalna. Dziecko może częściowo utratę apetytu, lub vice versa. zacząć jeść zbyt dużo. Czasami dzieci skarżą się na bóle brzucha nie jest silny, ale także bóle głowy. Od czasu do czasu występuje biegunka. W niektórych przypadkach objawy mogą być bardziej dotkliwe – letarg, utrata apetytu, ciężka biegunka.

Ascaris u dzieci: diagnostyka i leczenie

W celu określenia obecności robaków w organizmie, konieczne jest przeprowadzenie analizy kału, który pojawi się, a jaja tych pasożytów. Ponadto, u pacjentów pediatrycznych podwyższony poziom eozynofilów, a także opad – to powie details badania krwi.

Jeśli chodzi o zabiegi, specjalne preparaty worming są wykorzystywane przede wszystkim. Przepisywać lekarz może jedynie – nie może zrobić sam. Jeśli glistnicy nie podatne na leczenie zachowawcze, pacjent jest wprowadzony do jelit prześwitu rury, przez które organizm otrzymuje tlenu. Od roundworm bardzo wrażliwe na ten gaz i żyją w warunkach beztlenowych, są zabijane przez wysokiej koncentracji tlenu.

powikłania glistnicy i ewentualne

Z wczesnego wykrywania i leczenia tej choroby przechodzi bez konsekwencji. Ale w niektórych cięższych przypadkach, światła jelita mogą gromadzić ogromne ilości pasożytów, które mogą prowadzić do wymiotów, a czasami rozwoju zapalenia otrzewnej. Ponadto, w przypadku pasożytów blokowania przewodów żółciowych, dziecko może żółtaczka. Po wstrzyknięciu do dodatku, robaki mogą spowodować jego zapalenie.

Glisty bardzo niebezpieczne u kobiet w ciąży, podobnie jak larwa krwi może dostać się do płodu i tam do ukończenia prac rozwojowych. Stwarza to ryzyko poronienia, przedwczesnego porodu, grozi spadek odporności dziecka w łonie matki.

Dlatego ważne jest, aby przestrzegać zasad higieny. Mianowicie, zawsze myć ręce przed jedzeniem, ostrożnie obchodzić się żywność, zniszczyć dom owadów, zwłaszcza much i karaluchów.