579 Shares 7284 views

Linkomicyna w stomatologii – nieodzownym antybiotyk

W stomatologii, a ponadto środki miejscowo znieczulające, szerokie zastosowanie otrzymanych różnych antybiotyków, które mają właściwości bakteriobójcze i które są aktywne w stosunku do bakterii Gram-dodatnich. Wśród nich są także naturalne antybiotyk, który jest skuteczny przeciwko różnym czynnikom zakaźnym i należy do grupy linkozamidów – linkomycyny. W stomatologii, został on z powodzeniem stosowany przez wiele lat.


wydanie

Lek ten jest stosowany w różnych postaciach dawkowania:

 1. W postaci iniekcji (domięśniowo i dożylnie podawano dziąseł).
 2. „Linkomicyna” – maść. Ta forma leku nanosi się cienką warstwę na obszarze zagrożonym.
 3. Folia samoprzylepna. Lek w postaci małego kawałka być klejone na miejscu. „Dyplom” nazywa się ten film. Jest to nowa forma terapeutyczna że bezboleśnie i skutecznie leczy.
 4. Kapsułki lub tabletki „linkomycyna”. Za pomocą tej formy leku doustnie.

Zastosowanie antybiotyku

Lek ten podaje się tylko przez dentystę, co określa się postać dawkowania oraz ustawienie dawki w zależności od leczonej choroby. Linkomycyny stomatologii bezpiecznie stosować w leczeniu stanów zapalnych w jamie ustnej i zapobiegania ich powstawaniu, a także stosowane w leczeniu chorób, takich jak:

 • zapalenie szpiku;
 • zapalenie dziąseł;
 • mała ropnie;
 • przetoki;
 • pęcherzyków płucnych;
 • ropień;
 • otarcia;
 • ropne zapalenie skóry;
 • Różne formy ekspresji w jamie ustnej.

Zastosowanie Linkomicyna w stomatologii często z lidokainy razem w celu wyeliminowania procesów ropnych w przyzębia, dziąseł i przyzębia.

efekt uboczny

Linkomicyna działa na pracę hematopoeza (co czasami prowadzi do neutropenii, małopłytkowości i odwracalnym leukopenia), układu pokarmowego (możliwe, bóle brzucha, biegunka, wymioty, nudności, zapalenie jamy ustnej). Mogą doświadczać objawów reakcji alergicznych, takich jak wstrząs anafilaktyczny, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, zapalenie skóry. Lek ten jest przeciwwskazane wrażliwość na substancje zawarte w nim, na przykład klindamycyna, jak również w czasie ciąży i laktacji i funkcje nerek i wątroby. W połączeniu z innymi antybiotykami i alkoholu nie jest to dozwolone.

Zaletą leku

Linkomycyny w dentystyce stosuje się do powstrzymania chorobotwórcze mikroorganizmy jamy ustnej, rozwój i ropne procesów zapalnych. Lek ten jest zdolny do akumulacji w kościach i stworzenia niezbędnego stężenia w leczeniu powikłań. Linkomycyny przewagę w stosunku do innych leków jest to, że oporność na leki bakterii opracowanie raczej powoli.

Przed rozpoczęciem korzystania z tego leku, należy skonsultować się ze specjalistą, ponieważ odnosi się do poważnych linkomycyna leków, a także podejmować samoleczenia nie jest konieczne.