386 Shares 7210 views

Anatomy: struktura i funkcja analizatora słuchowego

Fale dźwiękowe są drgania przy pewnej częstotliwości nadawanego we wszystkich trzech mediów: ciekłej, stałej i gazowej. Aby zrozumieć i analizować ich człowiek tam narząd słuchu – ucho, który składa się z zewnętrznej, środkowej i wewnętrznej części, jest zdolny do odbierania informacji i przekazuje je do mózgu w celu przetworzenia. Ta zasada działa w ludzkim ciele podobnym do charakterystyki oka. Struktura i funkcja wizualnych i słuchowych analizatorów są podobne, różnica polega na tym, że przesłuchanie nie mieszać częstotliwości dźwięku, to bierze je od siebie, może nawet dzielenie się różne głosy i dźwięki. Z kolei oko połączeniu fal świetlnych, aby uzyskać różne kolory i odcienie.


Analizator akustyczna struktury i funkcji

Zdjęcia główne podziały ludzkiego ucha, można zobaczyć w tym artykule. Ucho – główny narząd słuchu u ludzi, to ma dźwięku i wysyła je do mózgu. Struktura i funkcje analizatora akustycznego są znacznie szersze możliwości tylko jedno ucho jest koordynowana impulsy transferowych praca z błony bębenkowej do regionów macierzystych i korowe mózgu odpowiedzialnych za przetwarzanie odebranych danych.

Organ odpowiedzialny za percepcję dźwięków mechanicznych, składa się z trzech głównych części. Konstrukcja i działanie elementów analizatora akustycznej są różne, ale nie wykonuje ogólne działanie – percepcji dźwięku i ich transport do mózgu, do dalszej analizy.

Ucho zewnętrzne, jego funkcje i anatomia

Pierwszą rzeczą, która spotyka się fal dźwiękowych w drodze do postrzegania ich znaczenia, to zewnętrzna ucho. Anatomia jest całkiem prosta: jest to pinna i zewnętrzny kanał słuchowy, który jest łącznikiem między nimi i ucha środkowego. sam składa się z małżowiny chrzęstnej płytki o grubości 1 mm, pokryte ochrzęstnej i skóry, to jest pozbawiony tkanki mięśniowej i nie może się poruszać.

W dolnej części płaszcza – płatków uszu, w tym tkanki tłuszczowej pokryta skórą i wejść wiele zakończeń nerwowych. I łagodnie przechodzi w lejek zlewu przewodu słuchowego, tragus ograniczony protivokozelkom przednią i tylną. W przejściu dorosłych wynosi 2,5 cm i o średnicy 0,7-0,9 cm, składa się z wewnętrznych i membranowych chrząstkę podziałów. Ograniczone do błony bębenkowej, za którym zaczyna się ucho środkowe.

Membrana jest arkusz włóknisty w postaci owalu, którego powierzchnia takie elementy można wyodrębnić jako młot, z tyłu i z przodu fałdy pupochek i krótkie ramię. Struktura i funkcja słuchowego analizatora, pod warunkiem, takie jak części ucha zewnętrznego i błony bębenkowej, odpowiedzialny do przechwytywania dźwięków ich wstępnej obróbki i przenoszenia, a następnie do części środkowej.

Ucho środkowe, jego funkcje i anatomia

Struktura i funkcja słuchowych wydziałów analizatora są diametralnie różne od siebie, a jeśli anatomii zewnętrznej części wszystkich nie jest obcy, badania informacji o ucha środkowego i wewnętrznego należy poświęcić więcej uwagi. Ucho środkowe jest cztero wnęk pneumatyczna ze sobą połączone i kowadło.

Główną część, która wykonuje podstawowe funkcje ucha – z błony bębenkowej, w połączeniu z nosogardzieli rur trąbki, przez ten otwór występuje wentylację całego systemu. Samo wgłębienie składa się z trzech komór, i sześć ścian słuchowych kosteczki słuchowe, które z kolei przedstawia młot, kowadło i strzemię. Struktura i funkcje analizatora akustycznego w uchu środkowym transformacji otrzymanych z zewnątrz fale dźwiękowe w drgania mechaniczne, a następnie przekazuje je do płynu, który wypełnia wewnętrzną jamę ucha.

Ucho wewnętrzne, jego funkcje i anatomia

Ucho wewnętrzne jest najbardziej złożony system wszystkich trzech wydziałów aparatu słuchowego. Wygląda jak labirynt, który znajduje się głęboko w kości skroniowej i kości jest kapsułka, a włączenie formacji błoniastej, który powtarza się na strukturę kostną labiryntu. Tradycyjnie, wszystkie ucho jest podzielony na trzy główne części:

 • Średnia labirynt – próg;
 • przodu labirynt – ślimaka;
 • tylny labirynt – trzy kanały półkoliste.

Labirynt powtarza strukturę kości i przestrzeni pomiędzy dwoma systemami wypełnione przychłonki, przypominający pod względem składu w osoczu i płynie mózgowo-rdzeniowym. Z kolei zagłębienie w błoniastej labiryntu wypełnione endolimfy, skład podobny do płynu wewnątrzkomórkowego.

Słysząc analizatora struktury ucha funkcja receptora ucha wewnętrznego

Funkcjonalnie, praca ucha wewnętrznego jest podzielona na dwie główne funkcje: transmisję częstotliwości dźwiękowych, mózgu i koordynacji ruchów. Dużą rolę w przekazywaniu dźwięku do działu mózgu wykonuje ślimak, różne części, które wykrywa drgania o różnych częstotliwościach. Wszystkie te wibracje zakłada basilar membrana pokryta kępami komórek słuchowych stereolitsy na wierzchu. To właśnie te komórki konwertować drgania w impulsy elektryczne, które przechodzą do mózgu przez nerw słuchowy. Każda membrana włosy ma inny rozmiar i podnoszenia dźwięk tylko ściśle określone częstotliwości.

Zasada działania aparatu przedsionkowego

Struktura i funkcja analizatora słuchowego nie ogranicza się do postrzegania i przetwarzania dźwięków, odgrywa ważną rolę w ogólnej aktywności ruchowej człowieka. Dla pracy narządów przedsionkowych, co wpływa na koordynację ruchową spełniają ciecz, która jest wypełniona część wewnętrzną ucha. Główną rolę odgrywają tu przez endolimfy, to działa na zasadzie żyroskopu. Najmniejsze pochylenie głowy prowadzi ją przenieść, ona z kolei sprawia, że otoliths posunięcie, które są drażniące włosy nabłonka rzęskowego. Z pomocą wyrafinowanych połączeń neuronowych wszystkie te informacje są przekazywane do części mózgu, to już się rozpoczęła prace nad koordynacją i stabilizacji ruchów i równowagi.

Zasada skoordynowane działanie wszystkich komórek ucha i mózgu, transformacja drgań dźwiękowych w informacji

Struktura i funkcja analizatora słuchowego, który pokrótce możliwe, nie tylko skierowane do przechwytywania dźwięków o określonej częstotliwości, a jej konwersja do informacji, które są zrozumiałe dla ludzkiej świadomości. Wszystkie prace na transformacji składa się z następujących głównych etapów:

 1. Przechwytywania dźwięków i ich ruch na słuchowego w celu pobudzenia błony bębenkowej oscylować.
 2. Drgania trzy kosteczki słuchowe z słuchowe w uchu wewnętrznym, spowodowanym przez drgania błony bębenkowej.
 3. Przepływ płynu w uchu wewnętrznym i wibracje włoskowate komórek.
 4. Drgania przekształcenie impulsów elektrycznych w celu ich późniejszej transmisji na nerwów słuchowych.
 5. Promocja impulsów wzdłuż nerwu słuchowego do części mózgu i przekształcenie ich w informacji.

Kory słuchowej i analiza

Co dobrze funkcjonujący i idealne nie byłby dziełem wszystkich części ucha, byłoby bez znaczenia, funkcji i pracy mózgu, która przekształca fale dźwiękowe we wszystkich informacji i wskazówek. Pierwszą rzeczą, która spotyka się z dźwiękiem na swojej drodze, to korze słuchowej, położony w doskonałej zakrętu skroniowego mózgu. Istnieje neuronów, które są odpowiedzialne za percepcję dźwięku i oddzieleniu wszystkich zakresach. Jeżeli na podstawie jakiegokolwiek uszkodzenia mózgu, takich jak udar mózgu, uszkodzenie tych służb, dana osoba może stać słabosłyszących lub nawet straty i zdolność percepcji mowy słuchu.

Związane z wiekiem zmiany w cechach i analizatora akustycznego

Wraz z wiekiem osoby zmieniającej działanie wszystkich systemów, struktury, właściwości funkcji, a wiek analizatora akustycznego nie są wyjątkiem. U osób w wieku często wystąpić utrata słuchu, które jest uważane za fizjologiczne, t. E. Normalny. To nie jest uważana za chorobę, ale raczej zmiana w wieku nazywany persbiakuzis które nie wymagają leczenia, ale mogą być poprawione tylko za pomocą specjalnych aparatów słuchowych.

Alokować liczbę możliwych przyczyn utraty słuchu u ludzi, którzy osiągnęli określony limit wieku:

 1. Zmiany w uchu zewnętrznym – przerzedzenie i rozluźnienie ucha i ograniczenie krzywizny przewodu słuchowego, utrata zdolności do przenoszenia fal dźwiękowych.
 2. Zagęszczanie i zmętnienie błony bębenkowej.
 3. Zmniejszony System mobilności wewnętrznej kości ucha, sztywność ich stawów.
 4. Zmiany w obszarach mózgu odpowiedzialnych za przetwarzanie i percepcji dźwięków.

Oprócz typowych zmian funkcjonalnych w zdrowej osoby, problem może być potęgowany przez powikłań i skutków zapalenia ucha przeniesione, mogą pozostawić blizny na błony bębenkowej, które wywołują problemy w przyszłości.

Po medycznych naukowcy badali tak ważną ciało jako analizatora słuchowego (struktura i funkcja), głuchoty spowodowanej wiekiem, przestała być problemem globalnym. Aparatów słuchowych, aby poprawić i zoptymalizować wydajność każdej z części systemu i pomóc ludziom starszym żyć pełnią życia.

Higiena i pielęgnacja ludzkich narządów słuchowych

Aby zachować zdrowe uszy, dla nich, jak dla całego ciała, należy terminowe i dokładne opieki. Ale, paradoksalnie, w połowie przypadków problemy pojawiają się z powodu nadmiernej pielęgnacji, a nie z powodu jego braku. Głównym powodem – nieudolne orudovanie pałeczki do uszu lub inne środki do mechanicznego mycia zgromadzonych przegród wypasu siarki niej bęben, zadrapania i nieumyślną perforację. Aby uniknąć takiej szkody powinien tylko wyczyścić zewnętrzną część przejścia, bez użycia ostrych przedmiotów.

Aby zachować słuch lepiej w przyszłości stosować się do zasad bezpieczeństwa:

 • Ograniczona słuchanie muzyki ze słuchawek.
 • Używanie specjalnych słuchawek i zatyczki do uszu podczas pracy w głośnym fabrykach.
 • Ochrona przed wnikaniem wody do uszu podczas kąpieli w basenie i stawów.
 • Zapobieganie przeziębienia i ucha środkowego uszy w zimnych porach roku.

Zrozumienie zasad analizatora akustycznego, zgodność z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy w domu lub w miejscu pracy, aby pomóc utrzymać rozprawę i nie zmierzyć się z problemem przyszłych strat.