147 Shares 5040 views

Nadwzroczność – to jest plus lub minus? Przyczyny nadwzroczności. wiek dalekowzroczności

Często słyszymy pytań nieświadomych ludzi o nadwzroczności – to plus lub minus. Aby poprawnie odpowiedzieć na takie pytania, konieczne jest, aby zrozumieć zasadę w organach człowieka i zbadać ewentualne problemy, które mogą się pojawić.


Oko – jest to jeden z najbardziej złożonych narządów w organizmie człowieka. Interakcja układu wzrokowego do kory mózgowej pozwala konwertować promienie światła pochodzące ze świata zewnętrznego do obrazami. Aby zrozumieć, jak to się dzieje, trzeba wziąć pod uwagę to, co jest w ludzkim oku.

Struktura oka

Oko jest bardzo złożony układ optyczny składa się z wielu części.

 1. Rogówka. Przez to, że fale świetlne wprowadzić oko. Stanowi on soczewkę organiczną, których celem jest rozbieżne boki sygnałów świetlnych.
 2. Twardówki – zewnętrzna powłoka nieprzezroczysta oka, które nie jest aktywnie zaangażowana w przeprowadzenie światło.
 3. Iris – coś w rodzaju otworu aparatu. Ta część reguluje przepływ światła cząstki i wykonuje funkcję estetyczną, określenie koloru oka ludzkiego.
 4. Źrenica – dziura w tęczówce, że reguluje się ilość promieni świetlnych wprowadzanych do oka, a także chwasty krzywe zakłócających promieni.
 5. Lens – drugi moc soczewki w organizmie człowieka, znajduje się tuż za tęczówką. W zależności od odległości do obiektu zmienia swoją moc optyczną. W niewielkiej odległości zwiększa w ogóle – osłabia.
 6. Siatkówki – powierzchnia sferyczna, która jest rzutowana na zewnątrz. Co więcej, światło przechodzące przez dwie soczewki zbiorowego pada na siatkówkę w postaci odwróconej. Informacje te są następnie przekształcane do impulsów elektronicznych.
 7. Plamka – centralna część siatkówki, która rozpoznaje wyraźny kolorowy obraz.
 8. Nerwu wzrokowego – przenośnik przetwarzane przez siatkówkę na impulsy nerwowe do informacji mózgu.

Rodzaje problemy ze wzrokiem

Zaburzenia widzenia mogą pojawić się w każdym wieku, całkowicie (może nawet być wrodzona). Przyczyną niektóre z nich – naruszenie siatkówki lub nerwu pracy nerwów. Jednak większość wizualnych chorób układu sprowokowany naruszeń załamania charakterystyki oka. Konsekwencją jest defocusing, a osoba traci zdolność dostrzegania obiektów wyraźnie. Że jest zakłócony ludzkiego wzroku. „Plus” i „minus” w tym przypadku odnosi się do stopnia załamania światła (lub zbyt mało promienie są załamane lub załamane jak zbyt dużo). Istnieje kilka podstawowych typów zaburzeń widzenia u ludzi.

Krótkowzroczność – to krótkowzroczność

W krótkowzroczność osoby nie zobaczyć obiekty, które są daleko. Blisko z normalnym wzrokiem. W tej chorobie, można łatwo czytać książki, ale numer domu, który znajduje się po drugiej stronie drogi, możemy już zobaczyć.

Dalekowzroczność – jest „plus” lub „minus”?

Wróćmy do głównego pytania. Tak, dalekowzroczność – jest „plus” lub „minus”? Dalekowzroczność (nadwzroczność jest) – to niewyraźne widzenie, w którym dana osoba jest zła rozróżnić obiekty, które są w pobliżu, ale doskonale odróżnić drobnych szczegółów odległych obiektów.

Tak więc, punktów zasilania, recepty pacjenta mierzy się w dioptrii. Przy nadwzroczności umieścić szklankę z zbiorczego efektu, które wykonują część funkcji obiektywu. Okna te nazywane są pozytywne, a więc dalekowzroczność – A „Plus”. Lub „negatywny”, na przykład, służy do krótkowzroczności. W związku z tym, leczenie zastosowanego szkła z efektu rozpraszania, które nazywane są negatywne.

Prezbiopii – Co to jest?

wiek dalekowzroczności w środowisku medycznym nazywa prezbiopii, i jest najczęściej u osób powyżej 40 lat. Choroba jest spowodowana utratą elastyczności soczewki i jest wyrażona przez utratę zdolności do zmiany ostrości, gdy tłumaczenie okiem spojrzeć na obiektach znajdujących się w różnych odległościach.

astygmatyzm

Niewyraźne widzenie charakterystyczne astygmatyzmu powstaje w wyniku zmiany krzywizny soczewki i wyraża się w odpowiednim załamania promieni światła. To jest nieco zniekształcony ze względu na ten obraz świata zewnętrznego.

Co jest przyczyną zaćmy?

Zaćma jest bardzo powszechną chorobą, która powoduje zaburzenia widzenia. Najczęściej występuje u osób starszych wiekiem, ale może być także wynikiem choroby wirusowej. Przejawem tej choroby to zmętnienie soczewki.

Proponuję w tym artykule, należy rozważyć bardziej szczegółowo zagadnień związanych z nim z dalekowzroczności.

Głównymi przyczynami nadwzroczności

Tak, jak już wskazano, dalekowzroczności – jest chorobą oczu, w którym obraz skupia się za siatkówką. Rozwoju nadwzroczności oka jest zależne od zdolności załamują promienie światła i od obiektu (obiektów soczewki zmienić swój kształt w zależności od odległości obiektu):

 1. Słaby (do +2 dioptrii).
 2. Średnia (od +2 do + 5 dioptrii).
 3. Silny (powyżej +5 dioptrii).

Istnieją dwa powody, dla nadwzroczności:

 1. Zbyt krótki gałki ocznej, i w związku z tym krótszy wzdłużna oś oka. Najczęściej to zaburzenie jest dziedziczna wizja.
 2. Niewystarczające właściwości refrakcji układu wzrokowego. Wraz z wiekiem soczewka traci swoją elastyczność i zdolność właściwego.

Istnieje również prawdopodobieństwo kombinacji tych dwóch powodów.

objawy nadwzroczności

Głównym objawem jest słaba wizja bliskiej odległości. W tym przypadku obiektów, które są daleko, pacjent widzi dobrze. Jednak z biegiem czasu patologii może zostać zwiększona z powodu utraty akomodacyjnej właściwości obiektywu.

Główne objawy, których obecność prowadzi konsultacje okulistyczne z podejrzeniem nadwzroczności, obejmują:

 1. Naruszenie „near” widzenia.
 2. Naruszenie „daleko” widzenia.
 3. Zwiększone zmęczenie oczu podczas pracy.
 4. Wizualny zmęczenie podczas czytania.
 5. Częste zapalenie spojówek i inne oko procesy zapalne.
 6. Zez u dzieci.

Diagnozowanie problemów ze wzrokiem

Jak tylko poczujesz spadek ostrości wzroku, trzeba poprosić o profesjonalną pomoc. Standardowa procedura diagnostyczna obejmuje następujące etapy:

 1. Ostrość studiów. W tym celu specjalnego widoku tabeli. Obecnie wykorzystywane stół Sivtseva Golovin lub Orlova (głównie u dzieci).
 2. Badanie dna oka za pomocą lustra i ultradźwięków.

3. Wybór soczewki o mocy posiadanych przez phoropter.

Leczenie nadwzroczności

Aby nigdy nie bothered problemy z widzeniem, należy kierować się następującymi zasadami:

 1. Obserwować tryb oświetlenia.
 2. Alternatywny fizyczny wizualny rozładowania ładunku.
 3. Trenować mięśnie wizualnych jak wykorzystać specjalne ćwiczenia dla oczu, a przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii (w tym komputera i laser).
 4. Wczesna diagnoza i prawidłowe korekcji wzroku (obejmuje obowiązkowe okresowe okulisty Inspection).
 5. Wykonywać ćwiczenia regeneracyjne, wsparte przez prawym odżywiona.

Realizacja tych działań zapobiegawczych zachowa wizji. Plus, oczywiście, nie zapomnij, aby przechodzić okresowe badania przez okulistę.

korekcji wzroku jest przeprowadzana za pomocą okularów lub soczewek kontaktowych, które są wydawane pacjentowi w specjalnej receptury, po pełnym dochodzenia.

Ponadto, chirurgii oka przechodzi kroki do przodu i teraz pozwala osobie przestać zastanawiać się nad tym, dalekowzroczności – na „plus” lub „minus”.