306 Shares 4013 views

Neuropatia cukrzycowa: przyczyny

Obecnie takie choroby jak cukrzyca jest uważana za główny „non-zakaźna epidemia 21 wieku.” Wynika to z jego występowania i najbardziej początku niepełnosprawności pacjentów, jak również wysokich wskaźników śmiertelności wśród nich. Ponad 200 milionów ludzi na świecie cierpi z powodu tej poważnej choroby, która zajmuje trzecie miejsce w śmiertelności po zaburzeniach krążenia i raka. Każdego roku, cukrzyca trwa dłużej niż trzysta tysięcy istnień ludzkich.


Jednym z najczęściej spotykanych komplikacji cukrzycy jest rozwój polineuropatia cukrzycowa, która charakteryzuje się utratą włókien nerwowych, co prowadzi do rozwoju owrzodzeń i utraty czułości. Ponadto, rozwój tego powikłania prowadzi do wielu państw, zmniejszenie zdolności człowieka i zagrażają jego życiu.

Termin „neuropatia” odnosi się do uszkodzenia nerwów, które jest spowodowane przez chorobę, i powikłania różnych chorób ogólnoustrojowych. W przypadku obecności wielu zmian w obwodowym układzie nerwowym powstaje „neuropatia”, który jest chorobą całego organizmu. Polineuropatia objawia się jako drętwienie kończyn i utraty wrażliwości, często jest wiotkie porażenie.

Centralnym elementem polineuropatii cukrzycowej jest stres oksydacyjny, którego zysk jest wynikiem osłabienia systemów obronnych antyoksydacyjnych. Cukrzyca rozwija się w przewlekłe hiperglikemii, ponieważ endoneurial naczyń występuje nadmierne powstawanie białek glikowanych, co prowadzi do zmniejszenia przepływu krwi i zwiększenie odporności na ściany naczyń. Zmiany te sprzyjają akumulacji w tkance nerwowej tlenu wolnych rodników, a tym samym nie jest „błędnego koła” – naruszenie endoneurial przepływ krwi powoduje powstawanie wolnych rodników, które powodują jeszcze większy uszkodzenia śródbłonka naczyniowego.

Neuropatia cukrzycowa: Objawy.

Istnieje kilka opcji dla manifestacji klinicznej choroby. Wczesne objawy, które mogą istnieć przez wiele lat, to osłabienie odruchu i drgań wrażliwości Achillesa. W następnym etapie choroby objawia ostre i podostre awarii poszczególnych nerwów większości kulszowego, udowa, łokciowego lub mediany. Ponadto, mogą one mieć wpływ okoruchowe, trójdzielnego i abducens. Najczęstsze dolegliwości to obecność bólu, niedowład mięśni i wrażliwość na zakłócenia. Dalsze postępującą neuropatią cukrzycową objawia się bólem kończyny z powodu znacznego zniszczenia wrażliwych zaburzeń nerwowych i niedowład. Ponadto, dość często występuje zaburzenie autonomicznego unerwienia. Z dalszego postępu choroby zwiększa ból, niektóre obszary skóry są w kolorze fioletowym, a nawet czarny występuje tkanek mumifikacji, owrzodzeń troficznych powstać, świąd i deformacji stop.

neuropatii cukrzycowej u 85% pacjentów z cukrzycą i objawy mogą występować w kilka lat po wykryciu cukrzycy. Polineuropatia cukrzycowa czasami mogą być pierwszym objawem cukrzycy, a także świadczą o jego ukryte wewnątrz. Choroba jest wynikiem destrukcji neuronów i procesów neuronów w obwodowym i ośrodkowym układzie nerwowym, co często jest nieodwracalne, ponieważ opóźnienie procesów regeneracji w obecności cukrzycy.

Główne czynniki ryzyka, których obecność jest opracowanie neuropatii cukrzycowej (objawy mogą być nieobecne w tym samym czasie): czas trwania choroby (cukrzycy), wiek pacjenta, stopnia hiperglikemii, podłogi i szybkiego wzrostu. Klasyfikację choroby komplikuje objawów kolektora.

Aby zapobiec podstawowe objawy polineuropatii cukrzycowej zasadnicze skutecznego leczenia choroby podstawowej, np. E. na cukrzycę, i najbardziej istotny stan jest zmniejszenie normalnego poziomu glikowanej hemoglobiny, ciśnienie krwi, normalizacja i cholesterolu i cholesterolu lipoprotein i triglicerydów oraz zmniejszenie krzepliwości krwi.