900 Shares 7464 views

Biblioteka w Moskwie: nowy wygląd znane instytucje

Ktoś już nigdy nie rozstawać się z nowoczesnych gadżetów, preferując elektronicznych wersji gazet i czasopism z ich odpowiednikami papieru. Są tacy, dla których nie ma nic ładniejszy znajomy szelest stron książki. Co dziwne, biblioteka w Moskwie stara się uwzględniać potrzeby obu.


Biblioteka new-look

Są to nie tylko dostarczanie książek, ale również oferuje wiele możliwości przyjemnego i użytecznego rozrywką: kursy językowe, kluby, spotkania z różnymi ludźmi, ucząc się podstaw obsługi komputera, a nawet prowadzi sesje zdjęciowe. Podlega zmianom w wyglądzie architektonicznym bibliotece w Moskwie i innego podejścia do prowadzenia zarządzania zdarzeniami.

Te różne czytniki

Dostępność bezpłatnych usług, indywidualnego projektu, wygodne meble przyciągnąć czytelników w każdym wieku, statusu społecznego i zawodowego: bezrobotnych, studentów, specjalistów, na emeryturze. Każdy z nich znajdzie coś dla siebie. Oddzielny obszar pracy jest praca ze specjalnymi czytnikami. Ci, którzy nie zawsze są w stanie prowadzić normalnego życia ze względu na ich stan zdrowia.

Biblioteka w Moskwie – jest ośrodkiem kulturalnym życiu i społecznym, starając się dać swoim czytelnikom szereg publikacji, dostępu do zasobów elektronicznych, odniesienia i systemów prawnych. Jeśli to konieczne, pracownicy biblioteki udzielają porad.

Zwiedzanie niezwykłych bibliotek wielkomiejskich

Najbardziej nietypowe biblioteki w Moskwie. Co to jest? Przekonajmy się razem. I zaczynamy z instytucjami, których głównym odbiorców – młodych ludzi. Nowoczesne i wygodne wnętrze, komputery i bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu, biblioteki cyfrowe – wszystkie usługi czytelników Państwowej Rosyjskiej Biblioteki dla młodych dorosłych.

Usługa BBWG zbudowany z wykorzystaniem technologii RFID. Kiedy wszystkie operacje do gromadzenia książek w bibliotece i ich zwrotu jest samych czytelników. W położony w zainstalowanym obszar lobby kopiarka, skaner, kiosk informacyjny. Można skorzystać z nich wszystkich chętnych, nawet w przypadku braku zapisów w bibliotece. Ponadto biblioteka jest atrakcyjny dzięki obecności w nim psychologa i obecnego klubu. W odniesieniu do potrzeb osób niepełnosprawnych, dla nich posiada specjalne rampy, windy i toalety.

Prawdziwy skarb, który posiada drukowanego rękopisy, stare tomy, nowoczesne prac naukowych i publikacji, jest Biblioteka Lenin. Moskwa – miasto, w którym istnieje kilka oddziałów tej biblioteki, numeracja w swoim funduszu ponad 45 milionów książek. Tradycyjny RSL zaangażował się w programy mające na celu modernizację i przebudowę starych książek. Zapewnia on również miejsce do przechowywania tego ostatniego do spełnienia koniecznych warunków.

Pełne „trzeci” miejsce dzisiaj jest biblioteka. Dostojewski. Wśród atrakcyjnych cech należą obecność przyjemnej i nieformalnej atmosferze, ładne meble, osobiste szafki z kluczem, Współpraca. Ale głównym „Chip” biblioteki jest jego sposób działania: instytucje odwiedzin i ewentualnie w nocy. Tylko pod warunkiem zapłaty. Nawiasem mówiąc, rok otwarcia biblioteki – 1907 Th. Otwierając go po remoncie miało miejsce w 2013 roku. A instytucja stała się zupełnie inny format.

W Bibliotece, miasto będzie oferować zwiedzającym historie czytanie książek poświęconych tematom miejskich, udział w dyskusji, dialogu z narratorów gości, gier planszowych. Okresowo organizowane są pokazy filmowe, wykłady słyszał.

Dla młodszych czytelników

Dążyć do dywersyfikacji czytelników rekreacyjne i biblioteki dla dzieci w Moskwie. Na przykład w „wytwórni pracy Gaydarovke”, klubach, klubach. Ich liczbę szacuje się osiągnąć 20. Chuck i Huck – tak nazywają się dwa bibliorobotov – pomoc bibliotekarzy. Nawiasem mówiąc, pierwszy fundusz biblioteki w „Gaydarovke” został przedstawiony osobisty biblioteka V. O. Klyuchevskogo (rosyjski historyk). On przekazał go do miasta. Obecnie istnieje duża liczba rozmytych i miękkich książek, książek, grzechotek i zabawek, książek, książek, muzyki i książek dla łazienki.

Odwiedzić bibliotekę w Moskwie staje się modne hobby zbliżona do marszu w anty-kawiarni. Jest mało prawdopodobne, że instytucje te wkrótce zostaną zastąpione innymi. Po tym wszystkim, jak wielki ekran nie zastąpi atmosfery teatru i e-książki nie wyprzeć świat książek i bibliotek.