856 Shares 9907 views

Muzea dla dzieci w Moskwie. Lista muzeów w Moskwie. Interaktywne muzea Moskwy dla dzieci

Czy mieszkasz w Rosji czy po prostu zamierzasz odwiedzić ten wielopłaszczyznowy kraj? Następnie pierwszą rzeczą jest, aby przejść do stolicy. Najciekawsza rozrywka dla rodziców i ich niepokojących małych dzieci to muzea dla dzieci w Moskwie. Dowiedz się, co będzie interesujące dla małego karpia, a także ile to jest przyjemność. Przecież odwiedzanie miejsc kulturowych w mieście nie jest tak nudną okupacją, jak się wydaje.


Gwiezdne niebo jakby na dłoni

Co może wywołać dzieciom nie do opisania ekstazę i wrażenie? To wszystko, co związane jest z niewidocznymi przestrzeniami kosmosu, kontemplacją odległych gwiazd i tajemniczych planet. I to nie jest jakiś fantastyczny film, ale prawdziwa rzeczywistość. Dlatego numer miejsca 1 – oczywiście Planetarium! Dzieci będą zainteresowane dowiedzieć się więcej o odległych konstelacjach i meteorytach, a chętnie przyjrzą się teleskopom i innym instrumentom. Teraz można również zwiedzić kino 4D.

W jedności z naturą

Co może być lepsze niż znajomość dzieci z roślinami i zwierzętami? W muzeum poświęconym biologii dowiesz się wiele o zwierzętach, roślinach, grzybach i bakteriach, strukturze ludzkiego ciała i rozwoju życia na naszej planecie, poznać świat podwodny i zanurzyć się w tajemniczym świecie genetyki. Wystawa "Look Both" jest bardzo ekscytująca dla dzieci – tam będą mogli dowiedzieć się o widoku zwierząt i ludzi, napotkać rzeczywistość z złudzeniami optycznymi i odwiedzić "Bardzo ciemny pokój", w którym musisz wykonywać zadania oparte wyłącznie na dotyku i zapachu. Dlatego warto odwiedzić to Biological Museum. Również tutaj można zapoznać się z innymi cudami dzikiej przyrody, wziąć udział w interaktywnej wyprawie, a także dzieci będą miały okazję pracować z mikroskopem i ufać sobie, aby stworzyć eliksir. Kto wie, może najlepsze muzea w Moskwie dla dzieci, takie jak Biological, pomogą młodszemu pokoleniu wybrać interesujące zawody w przyszłości.

Najciekawsze dla chłopców

Co nasi przyszli obrońcy? Oczywiście, samochody i wszystko z nimi związane! Dlatego też chłopcy będą zainteresowani Muzeum wagonów i samochodów "Autoreview". To i inne muzea w Moskwie dla dzieci bezpłatnie otwierają swoje drzwi w weekendy.

Twoja uwaga prezentowana jest w niepowtarzalnej ekspozycji, w której można studiować i rozważać samochody, które zostały wyprodukowane dawno temu lub zupełnie nowe. Są nie tylko samochody krajowe, ale i zagraniczne. Zostaną zaprezentowane "GAZ", "Moskvich", "ZIS", Fiat i inni. Samochody są w ruchu i są w doskonałym stanie, pozwalają im wziąć udział w rajdach samochodowych, konkursach, paradzie i wystawach.

Gdybym tylko mógł dotknąć wszystkiego!

Największą miłością zdobyli interaktywne muzea Moskwy dla dzieci, to jest, gdzie nie wolno dotykać eksponatów, gdzie można poczuć się najciekawszymi dotykami. Należą do nich:

 1. "Lunarium", który znajduje się właśnie w Planetarium. Aż 2 piętra ciekawych eksponatów, które mają numer 80. Niech dziecko czuje się wszechmocny! On może niezależnie wyrzucić rakietę, stworzyć huragan i chmury, wejść przez stację kosmiczną i zobaczyć bliżej czarną dziurę.
 2. "Innopark" to także ciekawe centrum, w którym można dowiedzieć się więcej o odkryciach naukowych. Utworzone dla najmłodszych.
 3. "Experimentanium". To muzeum od dawna jest jednym z najbardziej popularnych wśród muzułmanów i mieszkańców miasta. Można też dotykać prezentowanych ekspozycji, ale nadal można zrozumieć, jak faktycznie obowiązują prawa fizyki, a same niewyobrażalne zjawiska natury.
 4. Sala fizyczna w Moskiewskim Muzeum Edukacji jest godna uwagi i ciekawa na swój sposób. Przez 30 minut fascynującej wycieczki można oglądać pułapkę na zaschnięte przez nie dymie i powietrze, dotknij eksponatów w hali poświęconej naukom o etnografii.
 5. Muzeum Darwina. Bardzo nowoczesna instytucja kulturalna – wystarczy umieścić smartfon na specjalnym kodzie i usłyszysz wycieczkę. Więc teraz nie możesz czekać na przewodnika i samemu zaznajomić się z naukami przyrodniczymi. Nawiasem mówiąc, ten obiekt kulturalny i inne to bezpłatne muzea w Moskwie dla dzieci.
 6. Muzeum, wyposażone w automaty do gier, które nie mają nic wspólnego z hazardem. Wystarczy wyrzucić odpowiednią monetę – a rozrywka jest dostarczana zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom. 15 karabinów maszynowych, które znają się z czasów radzieckich, nasycają całą rodzinę dobrym nastrojem.
 7. Muzeum Edukacji. Co może być bardziej interesujące i nietypowe niż nauczenie primera poprzez dotyk, zwłaszcza, że zabawne listy zostały utworzone przez wykwalifikowanych rzemieślników z różnych materiałów, a niektóre też mają zapach! Takie muzea dla dzieci w Moskwie zyskują tempo, a wkrótce będzie znacznie więcej.
 8. Moskiewskie Muzeum Animacji. Twoje dziecko po prostu nie reprezentuje swojego życia bez bohaterów kreskówek? A co jeśli stworzymy tych bohaterów na własną rękę, a jednocześnie czują się urokiem mnożnika?
 9. Muzeum Puszkina w Moskwie pozwoli dziecku nauczyć się wiele od życia wielkiego pisarza, a także będą badać bajki w trybie gry. To jest to, czego potrzebujesz dla dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym! Będą zanurzać się w atmosferze magii i cuda, wystarczy wziąć udział w grze zespołowej, której tematem są opowieści o Kotie naukowca.
 10. Co może być bardziej fascynujące niż dostaniecie ogień własnymi rękami i czują się jak prawdziwi zarabiający? Idź bez wahania w "Światłach Moskwy". Tam możesz połączyć się w sztuce malowania świec, zobaczyć uliczne lampy starej próbki i nadal nauczyć się wielu ciekawych rzeczy.
 11. Muzeum Tsaritsyno. W tej instytucji kultury atmosfera jest po prostu napełniona duchem teatralnym i starożytnością. Dzięki fascynującym podróżom, bez maszyny czasu, będziesz żyć w XVIII wieku, weźmie udział w ogólnokształcących studiach i będzie można spróbować na wizerunek sedanki dworu.
 12. Muzeum Pinokio i Pinocchio, a także Dom Bajki. Dla małych fanów spektakli jest wiele niezwykłych i fascynujących. Dzieci będą szczęśliwie wpadać w świat bajki dzięki specjalnym wyprawom, będą w stanie "złamać" głowę nad pomysłowymi zagadkami, poczuć się jak bohater opowieści o baśniach i spróbować swoich kostiumów.

Interaktywne muzea – nowy rodzaj instytucji kultury, który wypełnia ducha radości i pragnienia wiedzy. To będzie interesujące dla turystów w każdym wieku. Są to naprawdę bardzo ciekawe muzea Moskwy dla dzieci, a twoje dziecko na pewno nie zacznie być kapryśne, ponieważ jest znudzony.

Co jest interesujące w VDNKh?

VDNH – miejsce, które wiele osób słyszy. Oprócz różnych kawiarni, tutaj jest wiele rozrywkowych i instytucji kulturalnych! Są często ciekawe festiwale i wiele atrakcji, które będą cieszyć się nawet najbardziej wymagających turystów! Nie za to, że miejsce to nazwano "Wystawą Osiągnięć Gospodarki Narodowej". W pełni usprawiedliwia się. Jest wiele różnych wystaw tematycznych. Szczególnie godne uwagi jest muzeum, w którym znajdują się olbrzymie owady (skorpiony, muchy, tarantula, modlęta) oraz interaktywne muzeum, które mówi o dinozaurach jurajskich. Szczególnie zaskakujące jest to, że 19 dinozaurów tworzy dźwięki i poruszają się wokół siebie.

Nawiasem mówiąc, obok VDNKh są wybitne dla wszystkich światowych obiektów kulturowych, które powodują dumę z ich kraju. Dwa muzea poświęcone są pierwszym lotem człowieka do kosmosu – jest coś, co może powiedzieć dziwnym dzieckiem. Kolejnym godnym uwagi zadaniem jest Worker and Collective Farm Girl. Trzeci muzeum, który jest także w pobliżu, jest Zurab Tsereteli, a Państwowe Muzeum Sztuki Wschodniej opowiedzą Ci wiele o oryginalnym rzemiośle ludów krajów sąsiadujących.

Gdzie bez historii?

Moskiewskie Muzeum Historyczne to zbiór wielu eksponatów, które pokazują całą historię Rosji i jej kultury od najwcześniejszych wieków do naszych czasów. Wygląda jak Kreml – ten sam czerwony ceglany mur i wieżyczki. Są też kolekcjonerskie wystawy, wyraźnie wyrażające pewien temat i kompozycje dotyczące tematów kościelnych. Istnieje ponad 5 milionów interesujących obiektów kulturalnych i 14 milionów różnych rodzajów dokumentacji. Często zmieniał nazwę, a jego ostateczne imię dopiero na początku XX wieku. Zobaczysz uroczyste Parade Cienie, a także portrety sławnych władców – cesarzy i książąt.

Lista muzeów wolnych w Moskwie poświęcona historii

W stolicy znajdują się różne miejsca kulturowe, w których można jechać bezpłatnie. Ale to nie znaczy, że jest nieciekawe lub nudne. Dzieci, które mają skłonność do określonego przedmiotu w szkole, będą lubiły miejsca poświęcone, na przykład literaturze, formom artystycznym. Są to przedmioty, które uwodzą fanów wydarzeń historycznych:

 1. Muzeum poświęcone historii czołgu T-34.
 2. W Muzeum Stowarzyszenie "Muzea Moskwy": Lefortovo, izby Staroangielskiego Trybunału, kompleks architektoniczny "Sklepy Prowincji", Muzeum Archeologiczne, Gmina Książąt Golickich, Muzeum Rosyjskiej Harmoniki.
 3. Muzeum Obrony Moskwy.
 4. Muzeum SP Korolev (dedykowane kosmonautyce).
 5. Muzeum Historii Miejskiej.
 6. Dedykowana do Marynarki Wojennej.
 7. Muzeum Bohaterów Związku Sowieckiego.

Dla młodych koneserów sztuki

Dla tych, którzy rozumieją i kochają piękno w jakiejkolwiek formie, bezpłatne muzea w Moskwie dla dzieci są reprezentowane przez następujące instytucje:

 1. Muzeum Sztuki Współczesnej
 2. Muzeum V. Sidur.
 3. Muzeum poświęcone sztuce naiwnej.
 4. Dom Burganov.
 5. Warsztat D. Nalbandian.
 6. Galerie zdjęć I. Glazunov, A. Shilov.

Natura i historia się połączyły

Jeśli chcesz odwiedzić muzea dla dzieci w Moskwie, którzy są w naturze, możesz bez przeszkód przeobrazić piękno architektury – to są piętrowe tajemnice dworów i zastrzeżonych kompleksów:

 1. "Izmailovo".
 2. Dwór "Kuskovo" (gdzie dzieci zapoznają się z dziełami mistrzów z ceramiki).
 3. "Lublino".
 4. "Kolomna".

Ulubieni pisarze i muzycy

Dla dzieci, które lubią literaturę i kreatywność, a także muzykę, będzie poznawczy odwiedzanie takich instytucji kulturalnych jak:

 1. Muzeum Władimira Żywieckiego.
 2. Muzeum Władimira Majakowskiego.
 3. Dom Marina Tsvetaeva.
 4. Muzeum Siergieja Yesenina.
 5. Muzeum Turgeniewa.
 6. Biblioteka naukowa N.Gogol.
 7. A. Muzeum Skriabina.
 8. Pomnik pałacu A. Pushkin.
 9. Centrum literackie Paustovsky.
 10. Sala Wystawowa (Muzeum Puszkina).

W Moskwie, jak widać, jest nieskończona liczba atrakcji, światowej sławy dziedzictwo kulturowe i inne wybitne miejsca. Pozostaje tylko napisać program wycieczek.

Dla miłośników nauk przyrodniczych

State Biological Museum i Darwinovsky – te muzea dla dzieci w Moskwie są całkowicie bezpłatne. Pamiętamy o długich zabawach poznawczych i interaktywnych wystawach, a jeśli zabierzesz ze sobą swoich znajomych, ta firma rozrywkowa będzie miała dużo więcej do powiedzenia!