251 Shares 7310 views

Samochodów „Ford Mondeo”: opinie właścicieli, opis cech, zalet i wad

Historia Mondeo Model opracowany przez słynnej firmy „Ford”, rozpoczęła się w 1993 roku, każdego roku samochód został udoskonalony:


 • W 1994 roku został ustawiony na 2,5 litr;
 • w 1995 roku udał się na wszystkie koła wersji dysku;
 • w 1996 roku odbyło się stylizacji, które znacząco zmieniły wygląd zewnętrzny;
 • w 1997 roku z bardziej bezpiecznych i zmodernizowanych hamulców.

Druga generacja Mondeo

Ale w 2000 roku, firma wprowadziła całkowicie odnowionej „Ford Mondeo”. Recenzje właścicieli tych maszyn były tak imponujące, że aby kupić samochód próbował prawie wszystko. Plotki o nowy model napędzany przez ponad 2 lata. I czeka nie zawiedliśmy się.

Korzyści z Forda Mondeo dla nabywcy rosyjskiego oczywiste. Solidna i przedstawiciel samochód różni się szansa sterowność i dobre właściwości dynamiczne, przestronne i komfort starannie zmontowany, niezawodny i ekonomiczny. Czy warto znacznie tańsze niż produkty konkurencji. Z szerokiej gamy modyfikacja ciała naszych kierowców wolą sedan. Około dziesiątej potencjalnych klientów do zakupu hatchback lub kombi. To był dość duży i gama silników.

Trzecia generacja Mondeo

Pod koniec roku 2006, nowy model Mondeo III generacji został wprowadzony do świata. W masowej produkcji swojej premiery na wiosnę 2007 roku. Warto zauważyć, że „Ford Mondeo” (Review, prezentowane przez ekspertów, pozwala na dokonanie obiektywnej oceny) został wydany przez 7 lat. Gama silników nie jest naruszenie: Istnieją 4 wersje diesel i taka sama ilość benzyny. W 2010 roku spółka posiadała lekką poprawę, dzięki czemu kabina bardziej komfortowe i modyfikowanie kształtu optyki.

modele Mondeo naszych czasów

Czwarta generacja samochodu zadebiutowała w 2012 roku, jednak początek sprzedaży był opóźniony o dwa lata. Pierwsze europejskie kupujących w październiku 2014 roku udało się pozyskać nowe „Ford Mondeo”. Recenzje właścicieli pokazał swoje zalety Wiarygodność, rzetelność, mocne i ekonomiczne silniki, dobra jakość jazdy i obsługi.

 1. Silnik. 2012. Uaktualnienie oznaczało pojawienie się nowych silników EcoBoost z turbodoładowaniem benzyny i oleju napędowego oraz 2.2 turbo objętości 2 litrów.
 2. Ciało. Po restyling Mondeo stał się bardziej agresywny dzięki nowym krata, zderzaki, głowy i tylnych optyki, a także pojawienie się światła do jazdy.

Opcje Ford Mondeo na rynek rosyjski

Jednak dla naszych silników rodacy gamma różniły. W Rosji sprzedawane Ford Mondeo napędowych benzyny oraz 2,5 litra inline „pięć” wypożyczenia arsenału Volvo, a nawet turbodiesel (140 L, C). Ponadto, „Ford Mondeo” (Przegląd parametrów technicznych, patrz niżej), rosyjska wersja samochodu ma dość bogaty zestaw.

Podstawowe Mondeo chwalił dystrybucji zasilania systemu ABS sił hamowania na osiach, siedem poduszek powietrznych, klimatyzacja, podgrzewane lusterka boczne oraz Windows, system audio z odtwarzaczem CD i komputer pokładowy. Wersje europejskie normy zostały wyposażone w wiele skromniejsze.

prawdomówni opinii

Silnik z turbodoładowaniem w Mondeo jest dość popularny w Rosji. Takie modyfikacje są chętnie kupowane przez klientów korporacyjnych i pracować w taksówce. Jednakże stwierdzono, że silnik rozkłada się mechanizm sprzęgający płynu zmiennych faz rozrządu, gdy stan licznika kilometrów pokazuje ponad 100 tys. Km. otwarto również i inne niuanse, zarówno pozytywne, jak i negatywne, szczegółowy przegląd modelu „Ford Mondeo” (diesel). Właściciele samochodów opinii doprowadziły do następujących wniosków:

 • Ciało. Na pierwszych maszyn odbyła defekt ciała, ze względu na to, co z przodu samochodu usłyszał kliknięcia i piski. Problem został wyeliminowany poprzez dostosowanie spoiny w obszarze otwarcia słupku drzwi kierowcy. Zima chrom szybko rosną mętny, a kabel do otwierania maski zamarza warkocz – wystarczy wypełnić smarem, a problem zniknie.
 • Tylne zawieszenie jest trwałe, nawet zębatki i tuleje stabilizatora wytrzymać wysokie przebiegi. Jedynymi łożyska piast mogą wymagać wymiany po przebiegu 70 tys. Km.
 • Przesyłowego. Maszyna na Mondeo niezawodny. Mechaniczne „pyatistupke” efemeryczny uszczelka olej napędowy. Sprzęgło jest średnio 120 tys. Km. Najbardziej problematyczne rzekomy paczka pudełko PowerShift z podwójnym sprzęgłem, która jest noszona przez 60 tys. Km, jak wskazują informacje zwrotne. „Ford Mondeo” maszyna jest sukcesem nie tylko w Rosji, ale także w innych krajach europejskich.

 • W przedniej amortyzatora krótkotrwałe i tuleja stabilizatora, jak również łożyska kół, które są wynajmowane na zapis w 60-80 tys. Km.
 • Silnik. Najbardziej popularne – silniki benzynowe 2,3 i 2 litrów. Są one postrzegane w zużycia oleju, więc jej poziom powinien podążać. Bardzo chwalić i turbo 2L.
 • Tylna rozkładana jest podzielona na nierówne części, przekształca: najpierw zagięte do przodu siedzeń, a następnie opada.

rodzaje ciał

Zewnętrznie hatchback „Ford Mondeo 2.5„(przeglądy samochodowe są bardziej pozytywne) nie różni się zbytnio od wersji sedan, ale jest o wiele bardziej praktyczny: objętość bagażnika wynosi 500-1370 litrów. To jest tak lakoniczne i kompaktowy, że natychmiast zauważy 5th drzwi jest prawie niemożliwe. Daje Rodzaj nadwozia obecność dozorcy na nią. Ponieważ klirens tyłu w stosunku do sedana wygląda dość surowo.

Uniwersalne, chyba najbardziej zrównoważony wśród innych wersjach nadwozia: Pomimo swojego wyglądu, to jest prawie 50 mm krótsza niż sedan i hatchback. Przy czym tylne zawieszenie Mondeo Kombi zwiększona, w przeciwieństwie do innych opcji pojazdu.

Montaż sedany „Ford Mondeo 2.3” (Opinie Kierowcy udowodnić swoją popularność) została skorygowana w Vsevolozhsk w 2009 roku. Ale wagony i hatchbacki przywiezione z Europy.

Silniki „Mondeo”: cechy i słabości

Badając model „Ford Mondeo” (rzetelny test), ostra kwestia zużycia oleju powstała, więc wskazane jest dla niego, aby stale monitorować poziom. Silniki 2 i 2,3 litra cierpieć jeszcze większy „apetyt”. Najbardziej prawdopodobne miejsce wycieku w 2,3-litrowy „cztery” jest plastikowa obudowa filtra z wymiennym wkładem – on warp w czasie. Ale reszta silników są dość wiarygodne. Na jednostkę 2,5 litra szybko zatkany systemu zawór zwrotny gazów spalinowych (EGR), a zespół przepustnicy. Jeśli sytuacja nie pracuje normalnie zapisuje czyszczenia. Zbliża się do znaku 100 tys. Km, silnik zaczyna przeciekać przez uszczelnień i uszczelek.

serii EcoBoost jednostek, które pojawiły się w systemie po restyling w 2010 roku, są bardzo wrażliwe na jakość paliwa i oleju. Przez surogat na zaworach szybko utworzony depozyt, i może zablokować turbinę po długim parkingu. Low-oktanowa benzyna w większości przypadków prowadzi do detonacji, pomimo obecności w silniku oktanowej-korektor, co prowadzi do zniszczenia przegród pomiędzy pierścieniami tłokowymi.

Ale turbodiesli do „Ford Mondeo” (przypomnijmy właściciela tej modyfikacji o tym mówić) praktycznie bezproblemowe. Na ryzyko kosztownego filtra cząstek stałych, które są wbite w rurach spalinowych, przez świece żarowe i wtryskiwaczy. W mechanicznym 5 przekładnią wyciek uszczelnienia olejowe i ostatecznie staje się luźne wahacz. Maszyna jest niezawodny i ma fenomenalną przetrwania. Nie można powiedzieć o Power Shift polu podwójnego sprzęgła. W pełni niezależne zawieszenie jest tylko słabe łożyska kół Mondeo można nazwać.

podsumować

Tak więc, te maszyny umożliwiają opinii Właściciele podkreślają ich zalety:

 • wygląd substancji stałej i wymiary;
 • wysoka niezawodność;
 • Doskonałe wyniki jazdy i obsługi;
 • Izolacja;
 • niezawodne turbodiesli.

wady:

 • słaby farby;
 • remont silnika nie może być naprawiony;
 • niski prześwit;
 • Problem z przekładnią dwusprzęgłową.