875 Shares 4514 views

Główne rodzaje zwierząt. Klasyfikacja typów zwierząt:

Zgodnie z teorią ewolucji, wszystkie rodzaje istot żywych na Ziemi stopniowo, przez wiele milionów lat, ewoluowała od ich jednokomórkowych przodków. Bardziej złożone organizmy prawdopodobnie powstały z kolonii z najprostszych. To może być śledzone, jeśli więcej zbadać główne rodzaje zwierząt. Klasyfikacja dzieli wszystkie stworzenia do gatunku, rodzin zamówień, klas w zależności od ich struktury i znaków zewnętrznych, które zostały nabyte w trakcie rozwoju ewolucyjnego.

Aby tworzyć nowe rodzaje tkanek zwierzęcych, nie było ciała, które nie istniały w dawnych przodków. W początkowej fazie rozwoju tego można zaobserwować gąbki. W jamochłonów już doskonale wyrażona endodermy i ektodermy, a podstaw mięśni. Wyższe rodzajów zwierząt charakteryzuje się złożoną strukturą innych narządów układu nerwowego i. Aby zrozumieć ewolucję potrzebę rozważenia szczegóły ich najważniejszych cech.

elementarny

Ten mikroskopijne istoty o strukturze pojedynczej komórki. Naukowcy wiedzą od około 15000 gatunków pierwotniaków. Ich kształt jest inny organizm, od promieniowania się promieniowe asymetryczny. Często tworzą kolonie złożone który pozwala naukowcom przewidzieć, jak wszelkie rodzaje zwierząt wielokomórkowych. Są podzielone na klasy, w zależności od sposobu poruszania się i konstrukcji nadwozia.

gąbki

Najprymitywniejszych organizmów wielokomórkowych. Żyją głównie w morzu. Są one podzielone na trzy klasy, w zależności od konstrukcji szkieletowych. Lifestyle ich załączeniu. Inne typy królestwa zwierząt są przeciwni, ponieważ gąbki ma konkretnych narządów i tkanek. Istnieje zewnętrzne, chroniąc organizm przed powierzchni, a warstwa wewnętrzna składa się ze specjalnych komórek o kołnierz flagellated. Pomiędzy nimi jest mezoglea – niekiedy dość masywny grupą komórek, której część tworzy szkielet.

jamochłonów

Korpusy tych zwierząt składa się tylko z dwóch warstw komórek otaczających wnękę ciała, zwany jelit, jeden otwór wylotowy. Posiadają podstaw układu nerwowego i mięśniowego. Krążenia i układ wydalniczy nie jest. Lifestyle jamochłonów jest siedzący tryb życia lub svobodnopodvizhnym. Żyć, z nielicznymi wyjątkami, w wodzie morskiej i tworzą duże kolonie. Ten rodzaj obejmuje meduzy, koralowce, hydroids i ukwiały.

płazińce

Ploskotelye stworzeń, które mają początki systemu wydalniczego i mózgu. Odbyt jest nadal brakuje. Przedstawiciele tego typu – hermafrodytów. Do tego typu należą rzęskowych robaki lub turbellarians, jak również niektóre pasożyty – Limenitis i przywr.

glisty

Mają otwory doustne i odbytu połączony jelita. Grupa główna – nicienie, w tym wielu szkodników, ale są jeszcze wolne żyjących gatunków. Ta ślepa gałąź ewolucji dalszego wpływu na rozwój organizmów, grupa ta nie miała żadnego. Rodzaj ten obejmuje więcej włosów ślimakowych, wrotek i pasożyty, które są często traktowane jako oddzielne grupy.

pierścienice

Ciała tych zwierząt składają się z poszczególnych segmentów. Posiadają układ krążenia, dużą zdolność do regeneracji kończyn podstaw pierwotnego i wtórnego jamy ciała. Drugi, bardziej wysoko rozwinięte rodzaje królestwa zwierząt zostały utworzone pod wpływem tych zmian. Od morskich robaków pierścienice były liczne przedstawiciele grupy stawonogów.

małże

Zwierzęta, które jest zwykle miękkie ciało chroniony zlewu. Posiadają bardzo układ nerwowy wtórnego jamy ciała. Były zmysły i serce – mięsień, który pompuje krew. W małże można odróżnić tułowia i nóg w gastropod – głową. Oni żyją w morzu i wodach słodkich, jak i na lądzie.

szkarłupni

Mieszkańcy głębokiego morza. Wymiary największych przedstawicieli nie przekracza 50 cm. Rodzaj zajęć obejmuje jeżowce, gwiazdy, róże, lilie i inne. Lifestyle stałe, więc opracował unikalny szkarłupni pięć-way symetrię. Przedstawiciele rodzaju posiada układ krążenia, mezodermichesky szkielet wewnętrzny.

Stawonogi

Dozwolone typy są bardzo rozległe. To właśnie ta grupa to stawonogi. Ten typ – najbardziej zróżnicowane i bogate w gatunki. Te cechy to obecność kompleksu typu wykrywa wybranej wypustek doustne – anteny, wyraźny rozdział ciała na odcinki kończyn, składający się z segmentów bardziej skutecznego przemieszczania się. Rozwój posiadanych przez stawonogi wymarłe trylobity i grup prymitywne, który jest rodzicem dla skorupiaków i pajęczaków, do najwyższych owadów latających. Krocionogi są uważane za związek przejściowy ewolucja tego typu.

akord

Rodzaj obejmuje typów i klas, zróżnicowane pod względem wyglądu, stylu życia, środowiska. Rodzaje układu nerwowego u zwierząt zjednoczonych utworzona na grzbietowej części rury ciała, który stanowi centrum wszystkich wielu zakończeń, co chroni struny grzbietowej, chrząstki lub kości, pręt pomocy szkieletowych. Rozwój przedstawicieli różnych klas mogą być śledzone przez lichinkohordovyh i bescherepnyh (Amphioxus) wysoko naczelnych, wysoce inteligentnych.

ryba

Istnieje chrzęstnej, płat lub myasistolopastnye, kości. Przedstawiciele pierwszej grupy mają grubą skórę placoid charakterystyczne dla ich wagi. Roth, znajduje się w dolnej części korpusu, nie ma światła i pęcherz pływać szkielet składa się z chrząstki.

ryba z występami podzielony na Lungfish i Crossopterygii. Te ostatnie są reprezentowane dziś przez tylko jednego rodzaju, zamieszkujących na Oceanie Indyjskim. Są one bardzo podobne do przodków płazów i są szczególnie interesujące dla naukowców, zwolenników teorii ewolucji. Lungfish mają zarówno skrzela i płuca.

Bone – jest duża część współczesnych przedstawicieli klasy ryb. Posiada pęcherz pływać i stały szkielet; Skóra jest głównie pokryte łuskami, ale istnieją liczne wyjątki.

gady

Co do zasady, larwy tych stworzeń oddychać przez skrzela i żyć w wodzie. Dorosły jest lekki, a mieszka na lądzie. Skóra nawilżona i pozbawione włosów lub łusek. Klasa ta obejmuje żaby, traszki, ropuchy, salamandry.

gadziny

Ciało jest pokryte łuskami, a żyć na lądzie iw wodzie. W dawnych czasach, klasa ta dominuje wśród reszty numeru, ale po główne miejsce zajęły ssaki. Mają różne rozmiary, kształt ciała, styl życia. Krokodyle, jaszczurki, węże, żółwie są od gadów.

ptaki

Anatomicznie podobne do gadów, ale mieli zdolność do samodzielnego utrzymania temperatury ciała niezależnie od warunków środowiskowych. U ptaków, doskonale uformowane lekki, cztery-komorowe serce i skrzydła, które pozwalają większości z nich, aby poruszać się w powietrzu.

ssaki

Nazwany tak z powodu obecności specjalnych gruczołów tajnych które karmią swoje młode. Korpus jest zwykle pokryte włosami, są ciepłokrwistych kończyny podporządkowana korpusu i rozmieszczone w przód. W wyższych ssaków naczelnych, rozwijanie inteligencji, która jest bardzo sprzyja przetrwaniu.

Rodzaje żywieniu zwierząt

Wszystkie istoty są podzielone na 3 kategorie w zależności od żywności procesowego:

roślinożerne. Spożywać tylko wegetariańskie jedzenie – glony, trawy, liści lub owoców. Na przykład, łosia, jelenia, królika.

Predators. Flesh jedzenia owadów lub innych zwierząt. Na przykład żaba, tygrys, rysia.

Omnivorous. W zależności od warunków otoczenia, można jeść zarówno roślinnej i zwierzęcej żywności. Na przykład, niedźwiedź, Sikora, dzik.

Ocean life

Starożytni przodkowie stworzeń stopniowo wychodzi z oceanu, który stał się kolebką życia na Ziemi. Ta migracja może nastąpić na kilka sposobów – poprzez wybrzeża na lądzie, w wodzie słodkiej lub w podziemnych jaskiniach. Ze względu na radykalne zmiany siedliska zmienione i ulepszone rodzaje tkanek zwierzęcych, które były niezbędne do przetrwania. Niektóre grupy – wieloryby, gadów i ptaków – a potem z powrotem do morza po długiej ewolucyjnej ścieżce.

Teraz przedstawiciele większości klas znajdują się w oceanie lub blisko niego. Bardzo wiele gatunków zwierząt, zwłaszcza bezkręgowce pozostają niezmienione przez miliony lat i są cennym źródłem do nauki. Inne główne rodzaje zwierząt są uważane za stosunkowo młody, ale ich badania pomogły ujawnić powiązania genetyczne między pozornie różnych grup. Ma to ogromny wpływ na realizację jedności człowieka z naturą i zrozumienia ogromne podobieństwo żywych stworzeń.